poniedziałek, 05 marca 2018 15:59

Promocja książki „Rzeźbiarze Ziemi Gnieźnieńskiej”

  mnopr
Promocja książki „Rzeźbiarze Ziemi Gnieźnieńskiej” zdjęcie nadesłane

W piątek 9 marca w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się promocja książki pt. "Rzeźbiarze Ziemi Gnieźnieńskiej" autorstwa Marty Romanow-Kujawy i śp. Stanisława Pasiciela.

Publikacja prezentuje sylwetki i dorobek dwudziestu rzeźbiarzy, działających na obszarze ziemi gnieźnieńskiej od lat międzywojennych XX wieku do czasów nam współczesnych. Są to samorodni artyści, działający poza nurtem sztuki elitarnej, w środowiskach wiejskich i małomiasteczkowych, tacy jak: Czesław Wętkowski, Witalis Kujawski, Władysława Adryanowa, Stanisław Zawierucha, Władysław Szymoniak, Stefan Drzażdżyński, Kazimierz Halicki, Mieczysław Cyprych, Janusz Kujawa, Teodor Kupś, Wojciech Zakrystal, Jacek Bykowski, Zbigniew Łykowski, Andrzej Wower, Mieczysław Najkowski, Roman Łuczak, Eugeniusz Jędrzejczak, Grzegorz Łuczak i Krzysztof Kołodziejczak.

Dla większości jest to działalność w czasie wolnym od pracy zawodowej lub aktywność rozwinięta w okresie emerytalnym.

Promocja książki odbędzie się w piątek 9 marca o godzinie 12:00 w MOK-u

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane