Jesteś tutaj:Kultura Poznawali smaki rosyjskiej kuchni
sobota, 26 sierpnia 2017 16:53

Poznawali smaki rosyjskiej kuchni

 
Poznawali smaki rosyjskiej kuchni fot. Rafał Wichniewicz

Na ostatniej w tym roku wyprawie kulinarnej w Pałacu Balcerowo, goście mogli zapoznać się ze smakami pochodzącymi z największego kraju znajdującego się na Wschodzie - Rosji.

W trakcie tegorocznych Wakacyjnych Podróży Kulinarnych była okazja poznać kuchniekaukaską oraz indyjską, więc teraz przyszła pora na bardziej zbliżoną polskim podniebieniom. Jak można było się przekonać, jest ona dobrze znana ze swojej prostoty w wykonaniu, ale i przede wszystkim w smaku. Tego wieczoru na stołach zagościły więc m.in. rosolnik, pierogi po lwowsku, pielmieni z indykiem w grzybach i cebuli, a na deser pojawił się słodki miodownik - wszystkie potrawy cieszyły się zainteresowaniem. Stało się to też dzięki wspólnemu gotowaniu mistrzów kuchni wraz z ochotnikami, chcącymi spróbowania swoich sił w gotowaniu rosyjskich specjalności.

Wydarzenie, podobnie zresztą jak poprzednie spotkania, urozmaicała muzyka nawiązująca do kultury kraju. Tym razem był to trzyosobowy zespół Bajkalscy Kozacy, grający na akordeonie, basie i bałałajce, który zaprezentował utwory rosyjskie i ukraińskie. Dzięki temu wschodni klimat zagościł jeszcze bardziej na terenie przypałacowego parku.

Kolejne Wakacyjne Podróże Kulinarne odbędą się w przyszłym roku, dlatego zachęcamy do śledzenia strony Hotelu Pietrak na Facebooku, gdzie regularnie pojawiać się będą nowe informacje nt. nadchodzących wydarzeń.

1 komentarz

  • Link do komentarza wilk niedziela, 27 sierpnia 2017 19:17 napisane przez wilk

    Kuchnia rosyjska to słonina i samogon i nic po za tym,reszta co tu zaprezentowane,to kuchnia krajów podbitych i okupowanych przez Imperium Carskie,więc nie rosyjska !!!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane