środa, 11 grudnia 2019 17:28

Tradycyjne wykorzystanie roślin

Stary Ratusz zaprosił do współpracy biologów-botaników i edukatorów z Fundacji Laboratorium Sztuki i Dziedzictwa Inspekt, którzy w fantastyczny sposób i na najwyższym naukowym poziomie popularyzują wiedzę o przyrodniczych walorach historycznego regionu Kasztelanii Ostrowskiej.
Twórcy zrzeszeni w ramach inicjatywy Fotograficzny Młyn zachęcają do udziału w licytacji zdjęć, z której dochód wesprze leczenie małej Zosi.
Już w najbliższą sobotę w kościele pw. bł. Jolenty odbędzie się koncert kolęd i pastorałek chóru mieszanego "Metrum".
W najbliższy poniedziałek w Starym Ratuszu odbędzie się po raz pierwszy wyjątkowa inicjatywa, do której zaproszeni zostali lokalni kucharze.
W środowy wieczór zapraszamy na warsztaty i spotkania tematyczne, które odbędą się w Starym Ratuszu. Wstęp w godzinach od 17.00 do 19.00 jest wolny!
wtorek, 10 grudnia 2019 13:22

Niespotykane jazzowe trio

Takiego występu jazzowego w Grodzie Lecha dawno nie było, a na pewno nigdy w takim składzie. Wyjątkowy koncert trójki artystów przyciągnął sporą publikę pragnącą dobrej muzyki - i taką dostali.
Dobrze przeszkoleni, z książkami pod pachą i identyfikatorami osobowymi na szyi – ruszyli w teren! Pierwsi wolontariusze zaangażowani do projektu „Dwukierunkowa do czytania - Książka na telefon” już dostarczają książkowe zamówienia do czytelników-odbiorców tej usługi.
wtorek, 10 grudnia 2019 07:58

Pracownia św. Mikołaja na jarmarku

W niedzielne, grudniowe popołudnie, podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego na Rynku, Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna zaprosiła dzieci w magiczną Mikołajkową podróż, gdzie rzeczy możliwe były zrobione od ręki, a cuda zajęły trochę czasu.
Strona 1 z 328

Ostatnio dodane