Na to spotkanie zapraszamy szczególnie miłośników eksplorujących tereny brzmień i dźwięków. Pamiętacie jeszcze game-boye, kasety, magnetofony i inne retro urządzenia, które zajmowały nas przed laty? A może nadal jeszcze ich używacie?
wtorek, 03 sierpnia 2021 08:10

Kino letnie zagości nad Jeziorem Jelonek

Kolejnym z wydarzeń Królewskiego Festiwalu Artystycznego będą trzy pokazy kina letniego. Począwszy od 6 sierpnia przez sobotę i niedzielę seanse odbywać się będą w przepięknej scenerii nad Jeziorem Jelonek. Początek każdego z nich o 20:30.
wtorek, 03 sierpnia 2021 07:57

Warsztaty iluzjonistyczne

Serdecznie zapraszamy na trzydniowe warsztaty dla młodzieży i dorosłych, które będą odbywać się od 10 do 12 sierpnia w godzinach od 16.00 do 17.30.
poniedziałek, 02 sierpnia 2021 09:37

Burza muzyków

“Burza muzyków” to luźne wydarzenie, na którym uczestnicy będą mieli okazję połączyć się w grupy i stworzyć coś nietuzinkowego. Trwające trzy dni wydarzenie zwieńczone zostanie wieczornym koncertem 5 sierpnia o godzinie 19.00. Wtedy to właśnie muzycy przedstawią swoje owoce pracy.
poniedziałek, 02 sierpnia 2021 07:55

Lato z fotografią

Lato to taki czas, kiedy więcej niż zwykle fotografujemy. Wiadomo, że każdy chce mieć pamiątkowe zdjęcia z wakacji. Jak fotografować, żeby nasze zdjęcia wyróżniały się spośród tysięcy zwyczajnych zdjęć? Jak najlepiej wykorzystać walory tej pory roku, o jakich porach dnia najlepiej fotografować, gdzie szukać ciekawych tematów – o tym właśnie będą warsztaty „Lato z fotografią”.
Po raz kolejny do Grodu Lecha zawitali artyści, którzy swoją twórczość prezentują bez scen i specjalnego nagłośnienia lub oświetlenia.
Kolejne spotkanie z pisarzem pokazało, że zapotrzebowanie mieszkańców naszego miasta i okolic na bliski kontakt z kulturą jest ogromne - liczba osób, która zjawiła się w czwartkowy wieczór na Latarni na Wenei mówiła sama za siebie. Każdy, kto przybył, mógł się poczuć w pełni usatysfakcjonowany - Jakub Żulczyk nie skąpił opowieści, odpowiadał obszernie na wszelkie pytania i spędził naprawdę wiele…
Zapomnianą, ale bardzo ciekawą historię w dziejach Gniezna odtworzono na wystawie, która zagościła w murach Dobrego Browaru.
Strona 1 z 176

Ostatnio dodane