Jakie są bolączki aktywności lokalnej w kulturze, ile udało się już wypracować dobrych praktyk, które z sukcesem zaistniały na gnieźnieńskim podwórku, na ile jesteśmy w stanie mobilizować się wzajemnie do działania i czy w ogóle kultura w Gnieźnie jest nam potrzebna?
Wystawa „Piast TOTAL WAR” Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie została uznana za najlepszą wystawę tymczasową roku 2020 w konkursie „10 najważniejszych odkryć polskiej archeologii 2020. Archeologiczne Sensacje 2020” organizowanym przez czasopismo Archeologia Żywa.
Niepowtarzalny gnieźnieński kalendarz 2021 "Gniezno na starej pocztówce" z unikalnymi zdjęciami od 1895 do 1944 r.
Rodzina, przyjaciele i środowisko kulturalne Gniezna pożegnało w piątkowe popołudnie malarza Marcelego Derengowskiego, który zmarł kilka dni temu.
Każda okrągła rocznica istnienia i działalności instytucji, fundacji to powód do dumy – potwierdza bowiem jej stabilną pozycję oraz dowodzi, że jest godna zaufania i dokonuje odpowiednich wyborów.
Niezwykle smutna informacja dotarła do naszej redakcji we wtorkowe popołudnie - zmarł Marceli Derengowski, malarz i wyjątkowa postać gnieźnieńskiej kultury.
Pierwsza wystawa, na którą miejska książnica zaprasza w nowym roku, powstała jako efekt marynistycznej pasji jednego z pracowników biblioteki.
Od stycznia Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna ma dla swoich czytelników nową usługę – bezpłatny dostęp do 60 000 ebooków i audiobooków w portalu Legimi.
Strona 1 z 154

Ostatnio dodane