poniedziałek, 06 lutego 2017 16:10

Rozbudowa raz jeszcze - ZOZ ogłosił drugi przetarg

 
Rozbudowa raz jeszcze - ZOZ ogłosił drugi przetarg archiwum redakcji

Mimo znacznie przekroczonej kwoty w poprzednim rozstrzygnięciu, ZOZ jeszcze raz podchodzi do przetargu na naprawę i rozbudowę gnieźnieńskiego szpitala. Zmieniły się też terminy.

Zaledwie tydzień temu informowaliśmy iż Zespół Opieki Zdrowotnej zakończył pierwszy przetarg na powyższe zadanie z wynikiem negatywnym. Przyczyną były kwoty, jakie zaoferowali wykonawcy - znacznie przekraczały one sumę, jaką planowano przeznaczyć na inwestycję. Choć całkowita oferta w najtańszej wersji była zbliżona do tej, jaką planował ZOZ, to jednak najistotniejszy z punktu widzenia zadania jest I etap prac. W tym przypadku najniższą różnicą była kwota ponad 4 milionów złotych, zaoferowana przez Budimex (planowane 31 mln 200 tys., najniższa oferta: 35 mln 402 tys.). 

Teraz, zgodnie z zapowiedzią sprzed tygodnia, ZOZ ogłosił kolejny przetarg na wykonanie tego samego zadania. W dokumentacji przede wszystkim znacznie zmieniła się treść opisu zamówienia, która została znacznie skrócona i nie zawiera już pierwotnej treści: - Przedmiot zamówienia określono w sposób jednoznaczny i wyczerpujący, za pomocą dostatecznie dokładnych i zrozumiałych określeń, uwzględniając wszystkie wymagania i okoliczności mogące mieć wpływ na sporządzenie oferty, poprzez wskazanie obiektywnych cech technicznych i jakościowych oraz standardów określonych w niektórych miejscach przykładowymi znakami towarowymi, patentami lub pochodzeniem. Nie ma też informacji o opcjach cenowych za poszczególne etapy. Zmienił się także kod CPV, przez które ubyły roboty remontowe i renowacyjne na rzecz robót budowlanych w zakresie budowy obiektów szpitalnych.

Termin składania ofert został wyznaczony na 14 marca 2017 roku, natomiast czas rozpoczęcia obowiązywania umowy wyznaczono na 2 maja 2017 roku. Całe zamówienie ma być realizowane do 31 grudnia 2020 roku. 

6 komentarzy

 • Link do komentarza porada środa, 08 lutego 2017 19:48 napisane przez porada

  Ograniczenie kosztów związanych z budową jest też możliwe wówczas, gdy część prac budowlanych jesteśmy w stanie wykonać samodzielnie.

 • Link do komentarza kibolo środa, 08 lutego 2017 18:20 napisane przez kibolo

  Cały czas psioczy się na komunę.Za komuny P.K i N. w Warszawie budowano niewiele ponad 3 lata!!!!!!Porównywać P.K i N. do tego czegoś,co można śmiało nazwać gruzowiskiem,co budujemy od 10 lat.Tak samo wychodzi porównanie tamtych czasów,za rządów jednej partii-PZPR,do teraźniejszych,po tym,jak Rakowski kazał sztandary wyprowadzić.Ale od niedawna też jedna partia przy korycie.Tylko że tamci naprawiali zniszczenia powojenne z całym narodem.Nie naród z partią jak głosiły hasła a partia z narodem.Jest co wspominać.A że wióry leciały?A ci wszyscy co o zmianę komuny na kapitalizm zabiegali śmieją się z narodu.

 • Link do komentarza zz środa, 08 lutego 2017 11:09 napisane przez zz

  kibolo - inwestycja pod nazwą „Rozbudowa szpitala przy ul. 3 Maja w Gnieźnie”, uchwałą nr XXXI/258/2005 z 30 listopada 2005 r. w sprawie przyjęcia Planu Rozwoju Lokalnego na lata 2006-2013, Rady
  Powiatu, ujęta została w Planie Rozwoju Lokalnego Powiatu Gnieźnieńskiego na lata 2006- 2013.
  Najciekawsze w tym wszystkim jest to że skoro wykonawstwo jest złe i powstały szkody które trzeba naprawiać i ponosić jakieś koszty oraz z uwagi na fakt że zaniechano tej budowy i musieli zwracać jakieś dofinansowanie podobno z odsetkami co z pewnością też generuje koszty, to dlaczego nie ustala się winnych powstania szkód i nie wnosi powództwa cywilnego o zapłatę z tytułu tej szkody tylko kombinują jak koń pod górkę żeby teraz nie zapłacić więcej za porządną robotę ? Ta sprawa jak i inne dziwności tego miasta to powinny chyba być zgłoszone Kaczyńskiemu a jak to nie pomoże to już nic nie pomoże.

 • Link do komentarza kibolo środa, 08 lutego 2017 10:16 napisane przez kibolo

  Fachowiec nie zgłosi się do przetargu.Poprawić ten bubel przekracza koszty budowy nowego.Nikt nie weźmie też na siebie ryzyka katastrofy do jakiej może dojść po skończeni tej budowy,której usterki są niemożliwe do usunięcia bez rozbiórki całego szmelcu.A ci co do tego doprowadzili mają się dobrze.Koszty za to ponoszą tylko mieszkańcy miasta.Może ktoś przypomni jak długo już trwa budowa tego czegoś?Kto to rozpoczął?Kto do tego dopuścił?

 • Link do komentarza budowlaniec poniedziałek, 06 lutego 2017 23:06 napisane przez budowlaniec

  I znowu będzie w kółko Macieju. Mała kwota, lipna budowa. Bo nie da się zrobić porządnego budynku za friko. Wszystko ma swoją cenę. Kolejna amatorszczyzna?

 • Link do komentarza Gosia poniedziałek, 06 lutego 2017 20:00 napisane przez Gosia

  Ciekawe ile razy będą próbowali,,,, normalnie brazylijski serial! A może meksykański? !

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane