poniedziałek, 02 stycznia 2017 15:14

Ul. Orzeszkowej z dofinansowaniem. Miasto przebuduje drogę w 2017 roku

 
ul. Orzeszkowej ul. Orzeszkowej archiwum redakcji

Wojewoda Wielkopolski przyznał dofinansowanie na przebudowę ul. Orzeszkowej, dzięki czemu droga zamiast w dwa lata, zostanie wykonana w ciągu tego jednego roku.

O staraniach w celu otrzymania dofinansowania na remont tytułowej drogi pisaliśmy w połowie listopada ubiegłego roku. Wówczas, jak udało się nam dowiedzieć, Miasto Gniezno złożyło wniosek o dofinansowanie przebudowy prawie półkilometrowego odcinka ul. Orzeszkowej w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019. W listopadzie Wojewoda Wielkopolski ogłosił listę rankingową, na której znalazły się 104 wnioski z całego województwa.

Prawie do końca 2016 roku trwała weryfikacja złożonych dokumentów i analizowanie kryteriów inwestycji, zaplanowanych i zgłoszonych przez samorządy. Pod koniec grudnia Urząd Wojewódzki opublikował listę 41 wniosków, które zostały zakwalifikowane do dofinansowania w ramach powyższego programu. Na liście 26 samorządów gminnych, znalazło się Miasto Gniezno wraz z nazwą zadania: Rozbudowa drogi gminnej - ul. E. Orzeszkowej w Gnieźnie na odcinku od Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego do ul. Cienistej. Projekt zajął 25 miejsce, uzyskując dofinansowanie w wysokości wnioskowanego 1 mln 192 tys. złotych przy wkładzie własnym wynoszącym 2 mln 409 tys. złotych.

Zdobycie środków w ramach programu oznacza, że ul. Orzeszkowej zostanie wykonania nie w dwa lata, ale w ciągu jednego roku. To oznacza też, że w 2017 roku mieszkańców Skiereszewa czekają znaczne utrudnienia w ruchu.

Ulica na długości 476 metrów ma zostać wykonana w takim samym standardzie, jak powstały w ostatnich latach odcinek ul. Orzeszkowej od ZOL-u do ul. Swarzędzkiej. Szczegóły inwestycji będą znane po ogłoszeniu przetargu na jej wykonanie.

7 komentarzy

 • Link do komentarza z Gniezna wtorek, 03 stycznia 2017 23:43 napisane przez z Gniezna

  3 - co ma piernik do wiatraka??? toż to żadna pobudka tylko robota która już dawno powinna być zrobiona, w końcu za nasze podatki ten człowiek tam przesiaduje, a nie i nie ze swojej kieszeni wykłada na to co powinno już być dawno zrobione, skoro dano ziemię dla deweleperom!

 • Link do komentarza 3 wtorek, 03 stycznia 2017 20:59 napisane przez 3

  Dzieje się! Budasz faktycznie zaczyna budzić to miasto! LOL

 • Link do komentarza Mieszkaniec wtorek, 03 stycznia 2017 07:14 napisane przez Mieszkaniec

  Fajnie, ze w końcu wyremontuja tą drogę bo ostatnie prace jakie tam były to okolice roku 2000, a dotyczyły one kanalizacji i koni wodnej. Dobrze też, ze w końcu będzie też chodnik A nie tylko wkopane krawężniki.
  Martwi mnie natomiast fakt, ze jako mieszkańcy (ul.Ziemowita) po remoncie spodziewać możemy się znaczenie większego ruchu. Już dziś widać masę aut maknacych wąska osiedlowa uliczka omijając korki na ul.Poznanskiej, przy czym nie są to tylko auta osobowe. Jeszcze jako ciekawostka-każdy z tych kierowców, który jedzie tą ulicą mniej niż 50km/h jest usprawiedliwione.

 • Link do komentarza Koko poniedziałek, 02 stycznia 2017 22:20 napisane przez Koko

  Nowobogaccy z tej dzielnicy mają po kilka samochodów, dadzą radę.

 • Link do komentarza Anna poniedziałek, 02 stycznia 2017 21:20 napisane przez Anna

  Brawo. Przeżyjemy tą przebudowę... liczy się efekt końcowy :-) Hmm, tylko jak będą jeździły autobusy 8,22 ? Do pracy,szkoły trzeba się dostać .

 • Link do komentarza Lol poniedziałek, 02 stycznia 2017 20:20 napisane przez Lol

  Rewelacja. Ciesze sie, ze w koncu ktos sie za to wzial. Moze bedzie chodnik?

 • Link do komentarza Papa Smerf. poniedziałek, 02 stycznia 2017 18:54 napisane przez Papa Smerf.

  Cytat z powyższego: "To oznacza też, że w 2017 roku mieszkańców Skiereszewa czekają znaczne utrudnienia w ruchu." . Gdzie drwa rąbią tam wióry lecą. Przede wszystkim to oznacza, że pod koniec 2017 roku gnieźnianie będą mieli 1,5 km. porządnej, nowej ulicy i to się liczy najbardziej.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane