wtorek, 27 grudnia 2016 09:36

Zdziechowa doczeka się hali sportowej

 
Zdziechowa doczeka się hali sportowej źródło: dokumentacja projektowa

Gmina Gniezno ogłosiła ostatni inwestycyjny przetarg w tym roku - przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zdziechowie pobudowana zostanie hala sportowa. Uczniowie zaczną z niej korzystać w roku szkolnym 2018-2019.

To kolejna inwestycja oświatowa, jaka jest realizowana w tej wsi. Po budowie obiektu przedszkolnego, w jego pobliżu wczesną wiosną ruszyć powinna budowa hali sportowej - jej brak od lat jest odczuwalny przez wychowanków tutejszej placówki edukacyjnej, ale z uwagi na dotychczasową lokalizację szkoły i przedszkola, nie mogła ona być zrealizowana. W ciągu półtora roku ma się to zmienić.

Gmina Gniezno ogłosiła przetarg na wybudowanie hali sportowej z pełnym zakresem pomieszczeń, niezbędnych przy tego typu obiektach. Jego powierzchnia użytkowa wyniesie 2356 m2, a dodatkowo zostanie on połączony z pozostałymi istniejącymi lub planowanymi obiektami za pomocą łącznika.

Sama hala będzie pełnowymiarowa dla potrzeb istniejących w Zdziechowie placówek oświatowych - 22 metry na 45 metrów, a dodatkowo będzie można ją przegradzać kotarą - dzięki temu zajęcia odbywać będą dwie grupy. Hala zostanie dostosowana także do organizacji imprez sportowych - na zaplanowanych trybunach, odgrodzonych od płyty balustradą, pojawi się około 300 miejsc siedzących.

W pozostałej części budynku, na parterze zaprojektowano ciągi komunikacyjne, toalety, cztery szatnie, pokoje dla trenerów, magazyny, kotłownię, a na drugim poziomie pojawi się także sala rehabilitacyjna, fitness, toalety i sala konferencyjna. Całość łączyć będą korytarze, dwie klatki schodowe i winda dla osób niepełnosprawnych.

Przetarg na wykonanie hali został ogłoszony 20 grudnia br., a wykonawca ma zostać wyłoniony do 1 lutego 2017 roku. Na ukończenie całego przedsięwzięcia wybrana firma będzie miała czas do 29 czerwca 2018 roku. 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane