środa, 21 grudnia 2016 10:27

Kolejne próby sprzedaży miejskich działek

 
Tereny miejskie przy ul. Orzeszkowej Tereny miejskie przy ul. Orzeszkowej archiwum redakcji

Miasto Gniezno po raz kolejny wystawiło na sprzedaż nieruchomości, które do tej pory w większości nie znalazły zainteresowania. Kilka z nich przeznaczonych jest pod zakład produkcyjny lub usługi.

Po raz kolejny na sprzedaż wystawione zostały dwie działki u zbiegu ul. Kostrzewskiego i Kokoszki o dość nieregularnym przebiegu. Nieruchomość z przeznaczeniem pod zakład produkcyjny lub usługowy, przeznaczona była już dwukrotnie na sprzedaż, ale w kwietniu, jak i we wrześniu br. nie zgłosił się nikt zainteresowany kupnem.

Początkowo za działkę 1/13 (pow. 0,65.50 ha) oraz 2/7 (pow. 1,14.70 ha) planowano pozyskać ponad 4 mln złotych (kolejno: 1 mln 526 tys. zł oraz 2 mln 673 tys. zł). Teraz cena tych działek została obniżona i wynosi niecałe 4 mln złotych - kolejno 1 mln 449 tys. zł i 2 mln 539 tys. zł. Przetarg na tę nieruchomość odbędzie się 25 stycznia 2017 roku.

 

Po raz kolejny na sprzedaż wystawione zostały także działki na terenie pomiędzy ul. Rzepichy a Orzeszkowej. Mimo kilku przetargów, jakie odbyły się na tym terenie, do tej pory nie znalazły one żadnego nabywcy. Osiem nieruchomości położonych jest przy ul. Tuwima, Gombrowicza i Rodziewiczówny.

Działki przeznaczone są pod zabudowę jednorodzinną i zagospodarowanie mają być według określonych warunków (budynki z dachem płaskim). Dojazd do wybranych posesji jest już możliwy, jednak działki w chwili obecnej są nieuzbrojone. Ich wielkość waha się od 640 m2 do 857 m2, przy czym cena wywoławcza najmniejszej z nich wynosi 48 134 zł, a największej 63 084 zł. Przetarg na zakup tych posesji odbędzie się 26 stycznia 2017 roku.

 

Sześć działek pod zabudowę jednorodzinną i usługową zostało wystawionych na sprzedaż na os. Pustachowa w rejonie ul. Pustachowskiej i Czeremchowej.

Działki mieszkaniowe mają powierzchnię od 1003 m2 do 1284 m2 i ceny ich wahają się od 80 tys. złotych do 99 tys. złotych. Dwie działki usługowe mają powierzchnię ok. 3 tys m2 i ich ceny wahają się od 154 do 160 tys. złotych. Dla tych posesji przetarg odbędzie się 19 stycznia 2017 roku.

6 komentarzy

 • Link do komentarza John piątek, 05 stycznia 2018 17:06 napisane przez John

  Droga fatalna i chyba długo nam przyjdzie poczekać za normalnym dojazdem do Wrzesinskiej . Sam dojeżdżam do Jeremias sp. Z.o.o i masakra każdego dnia...

 • Link do komentarza kynes czwartek, 22 grudnia 2016 08:23 napisane przez kynes

  @avalon - dzięki za info. ciekawe czy ta ulica kiedykolwiek doczeka się remontu - jest coraz bardziej uczęszczana przez kierowców. pobocza są niewykorzystane, spokojnie można ją poszerzyć, stworzyć ścieżkę rowerową, chodniki, zjazd na działki przeznaczone na sprzedaż.... marzenie.

  @szofer - szły poboczem. tak jak duże rzesze innych osób, które chcą się dostać z Dalek na Wrzesińską. tak jak wspomniał avalon, nie jest ona wyłączona z ruchu dla pieszych, po prostu nie ma tam chodników.

 • Link do komentarza avalon środa, 21 grudnia 2016 22:11 napisane przez avalon

  #1 - Wykaz ulic na terenie Gniezna:

  http://cms-files.idcom-web.pl/sites/972/cms/szablony/20976/pliki/wykaz_ulic_2015.pdf

  Ulica Kokoszki jest drogą gminną, czyli zarządza nią Urząd Miasta w Gnieźnie.

  #2 - Od kiedy ulica Kokoszki jest "przeznaczona wyłącznie dla pojazdów"??? Gdzie tam jest postawiony znak B-41???
  Tak on wygląda, jakby co:

  http://www.dlakierowcy.info/s/1450/52227-Lista-znakow-drogowych/241248-Znak-B-41-Zakaz-ruchu-pieszych.htm

 • Link do komentarza szofer środa, 21 grudnia 2016 16:18 napisane przez szofer

  Kynes, ta ulica jest przeznaczona wyłącznie dla pojazdów, więc co tam robiły te matki z dziećmi?

 • Link do komentarza qwerty środa, 21 grudnia 2016 14:23 napisane przez qwerty

  ceny z kosmosu.... nie ma co się dziwić, że nie ma kupca

 • Link do komentarza kynes środa, 21 grudnia 2016 12:01 napisane przez kynes

  Fajnie by było, gdyby udało się sprzedać grunty przy Kokoszki. Może wtedy udałoby się wyremontować przy okazji nawierzchnię tej ulicy, która jest w koszmarnym stanie, bo jak widać sam Jeremias to za mało dla miasta / gminy / powiatu, żeby był dobry dojazd do tej firmy i zadbać o tego pracodawcę.... Swoją drogą orientuje się ktoś czyją własnością jest ta ulica? Słyszałem, że to droga "niczyja", która kiedyś funkcjonowała jako wewnętrzna dla garbarni bodajże, ale nie wiem czy to prawda. Dobrze by było pobudować przy niej chodnik, odpowiednio oświetlić - nie raz widziałem matki z dziećmi idącymi w stronę Wrzesińskiej z Dalek ciemnym i mokrym poboczem...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane