środa, 05 października 2016 14:30

Inwestycje drogowe w mieście jesienią

 
Inwestycje drogowe w mieście jesienią fot. Rafał Wichniewicz

W trakcie jesiennych miesięcy kończy się wiele inwestycji drogowych na terenie miasta. Część z nich jednak potrwa jeszcze przez pewien czas.

Od poprzedniej fotorelacji minęło kilka tygodni, a obecnie trwająca jesienna aura nie rozpieszcza wykonawców inwestycji. Po stosunkowo suchym lecie, który ułatwił prowadzenie wielu przedsięwzięć i przyspieszył niektóre zadania (m.in. ul. Roosevelta), obecna deszczowa pogoda może prowadzić do przestojów w pracy. Większość inwestycji jest jednak wykonywana zgodnie z przyjętym terminarzem.

Zgodnie z kolejnością zdjęć - w ostatnim czasie oddano do użytku sygnalizację świetlną na skrzyżowaniu ul. Poznańskiej, Bluszczowej i Topolowej, a także przy przejściu dla pieszych obok ul. Warzywnej. Przy pierwszym z przedsięwzięć przebudowano nieznacznie układ komunikacyjny dla pieszych, przenosząc przejście oraz budując nowe chodniki i słupy do sygnalizatorów. Jednocześnie wykonawca dokonał podłączenia infrastruktury sygnalizacyjnej na całej długości ulicy, dzięki czemu kierowcy przejeżdżający przez Gniezno powinni napotykać tzw. "zieloną falę". 

W międzyczasie oddano także do użytku parking pod Trasą Zjazdu Gnieźnieńskiego, a obecnie trwa ostatni etap prac budowlanych przy parkingu pomiędzy ul. św. Wawrzyńca a najazdem na wiadukt kolejowy. Wkrótce rozpoczną się także prace przy budowie zatoki dla autobusów przy teatrze. Na ul. Gdańskiej pobudowano także zjazd do obiektu handlowego, niedaleko Ronda Winiary. W jeszcze początkowej fazie znajduje się budowa kolejnych dróg wewnętrznych na os. Grunwaldzkim w rejonie ul. Armii Krajowej. 

Częściowo zaawansowany stan prac dotyczy największej inwestycji drogowej Miasta - fragmentu ul. Osiniec, budowanej w południowej części miasta. Pomiędzy ul. Witkowską a ul. Kawiary ułożona została już infrastruktura ziemna i pierwsze warstwy podbudowy, a także powstały przepusty wodne. Pomiędzy ul. Kawiary a końcem zabudowy mieszkalnej inwestycja jest wciąż w fazie budowy infrastruktury ziemnej. Najbardziej postęp prac widać w rejonie ul. Cegielskiego, gdzie ułożona została już pierwsza warstwa kruszywa oraz krawężniki nowej drogi, przy czym dokonano także przebudowy skrzyżowania w rejonie fabryki Kirchhoff. Ta inwestycja docelowo ma zostać zakończona w pierwszych miesiącach 2017 roku.

10 komentarzy

 • Link do komentarza wyborczyni niedziela, 09 października 2016 14:39 napisane przez wyborczyni

  Co mi po peryferyjnych inwestycjach jeżeli przez zakorkowane miasto nie można przejechać . No i te spóźniające autobusy. A kiedy coś się zmieni z przystankami na plus żeby było gdzie się schronić o tej deszczowej porze roku.

 • Link do komentarza wyborca sobota, 08 października 2016 22:41 napisane przez wyborca

  dzisiaj jechałem Pólwiejską uważam , że mieszkańcy powinni obornik wyrzucić pod urząd budj - sza, bo tam można tylko traktorem bez uszkodzeń przejechać.
  I jeszcze jedno budzik zorientował się , ze w internecie nie ma szans i ludzie piszą to jak jest i wyborów nie wygra tym sposobem zakupionych hakerów i zatrudnianych pracowników w urzędzie, chwalących jego dzieła(( czytaj idiotyzmy propagandowe) to postanowił wyprodukować za nasze pieniądze gazetkę propagandową donoszona do domu za nasze pieniądze do każdego domu i lokalu.
  Pytam radnych FB prowadzi pracownik urzędu. portale w tym mieście niektóre zamilkły. przypadek? a teraz gazetka propagandowa budzika . Pytam ile to kosztuje kto jest wydawcą ? i wiele innych pytań dla pseudo ekonomisty?

 • Link do komentarza Gruber czwartek, 06 października 2016 08:41 napisane przez Gruber

  Za Kowalskiego więcej? Nie rozśmieszajcie mnie. Trzy uliczki osiedlowe na rok były robione, i z wielkim hukiem się na ich tle pan Kowalski fotografował

 • Link do komentarza urzędas środa, 05 października 2016 22:54 napisane przez urzędas

  @ oms - co racja, to racja. Ale wtedy w urzędzie nie zatrudniano takich wazeliniarzy, jak dzisiaj!

 • Link do komentarza ladon środa, 05 października 2016 22:21 napisane przez ladon

  Szkoda tylko,że miasto nie realizuje fragmentu ul.Sikorskiego od ul.Staszica do pierwszego zakrętu. Jest to jedno z najniebezpieczniejszych miejsc w Gnieźnie. Pomimo wąskiej jezdni przejazd jest blokowany z dwóch stron przez parkujące samochody w tym na łuku przy ul.Staszica.

 • Link do komentarza oms środa, 05 października 2016 21:44 napisane przez oms

  Panowie, wiadomo kim jesteście i po co takie komentarze piszecie. Darujcie sobie. Powiem jedno- za Kowalskiego było nawet o wiele więcej.

 • Link do komentarza urzędas środa, 05 października 2016 21:42 napisane przez urzędas

  A w centrum miasta chodniki dziurawe, w dzisiejszym deszczu wiele płyt starego typu tak śliskich, ze ludzie robili piruety, żeby się nie przewrócić, ul. Mieszka I chodniki jedno wielkie nieporozumienie. No, ale bardziej wizerunkowe jest robienie nowych inwestycyjek, niż naprawianie dziur i naprawa miejsc bardzo niebezpiecznych dla pieszych. I to nazywacie wyróżnieniem dla szefa urzędu, który nie widzi dziur, a skupia się na pijarze?

 • Link do komentarza Oskar Batycki środa, 05 października 2016 20:31 napisane przez Oskar Batycki

  Szkoda tylko że przy okazji budowy łącznika Witkowska - Osiniec pojazdy z budowy rozjeżdżają i tak już tragiczny odcinek drogi od ul. Słonecznej do osiedla gdzie stoi znak 3.5 tony

 • Link do komentarza patriota środa, 05 października 2016 18:13 napisane przez patriota

  Niezle. Kto by przypuszczal, ze w Gnieznie bedzie tyle inwestycji.

 • Link do komentarza Teodor środa, 05 października 2016 17:08 napisane przez Teodor

  Łał, nie pamiętam kiedy tyle inwestycji drogowych było realizowanych jednocześnie. Z tego co gdzieś czytałem, z miast wielkości podobnych do Gniezna, wyróżniamy się teraz stosunkiem kasy przeznaczanej na inwestycje drogowe w stosunku do całego budżetu

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane