poniedziałek, 03 października 2016 08:23

Komenda po przebudowie

 
Komenda po przebudowie fot. Rafał Wichniewicz

Inwestycja w Komendzie Powiatowej Policji to nie tylko budowa nowego skrzydła, ale także przebudowa całego przyległego terenu wraz z mniejszymi obiektami.

Całe przedsięwzięcie nie jest zbytnio widoczne dla zwykłego gnieźnianina - nowe, czteropiętrowe skrzydło znajduje się od strony podwórza, podobnie jak inne budynki całej inwestycji. W jej ramach wyremontowano m.in. garaże dla radiowozów, a także pojawiły się stanowiska dla psów policyjnych. Poza samą komendą, gnieźnieńscy funkcjonariusze mogą poszczycić się także nowoczesną strzelnicą - o długości 25 metrów z czterema stanowiskami, wykonaną w nowych standardach. Mają z niej korzystać policjanci nie tylko z powiatu gnieźnieńskiego, ale - jak przekazano w trakcie otwarcia - także innych, ościennych komend. 

W ramach przebudowy terenu przyległego do komendy zlikwidowano m.in. spacerownik dla aresztantów, rampę przeglądową i starą stację paliw. Zamiast tego powstały dwa obszerne place, ułożone kostką brukową, a za nowym skrzydłem pojawił się niewielki teren zielony z ławkami.

Sam budynek skrzydła ma docelowo pomieścić w środku wydziały znajdujące się obecnie w budynku B (po przeciwnej stronie głównej siedziby komendy). Łącznie w jego wnętrzach znalazło się ponad 1500 m2 powierzchni, która już częściowo została zagospodarowana poprzez zakupione nowe meble i sprzęt komputerowy. Ze starym gmachem obiekt styka się przeszklonym łącznikiem, w którym znajduje się klatka schodowa, a w jej pobliżu także winda.

Cała inwestycja rozpoczęła się na początku listopada 2014 roku i z kilkumiesięczną przerwą (luty - wrzesień 2015 r.) trwała do okresu wakacyjnego br.

Zobacz także: Konserwacja odkrycia w Komendzie

4 komentarzy

 • Link do komentarza dsfdf poniedziałek, 03 października 2016 10:17 napisane przez dsfdf

  az chce sie isc doniesc na kogos

 • Link do komentarza senior poniedziałek, 03 października 2016 10:01 napisane przez senior

  I pomyśleć, że tam przed wojną był szpital dla ubogich. . . . .

 • Link do komentarza mnbvc poniedziałek, 03 października 2016 09:37 napisane przez mnbvc

  mieli szczęście że to nie była inwestycja samorządowa typu np. rozbudowa szpitala

 • Link do komentarza obserwatorka poniedziałek, 03 października 2016 08:45 napisane przez obserwatorka

  pięknie! aż chce się tam coś załatwiać?!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane