Jesteś tutaj:Gospodarka Ul. Mieszka I: ile jeszcze potrwają utrudnienia?
czwartek, 29 września 2016 16:55

Ul. Mieszka I: ile jeszcze potrwają utrudnienia?

 
Ul. Mieszka I: ile jeszcze potrwają utrudnienia? fot. Rafał Wichniewicz

Prace instalacyjne, prowadzone na ul. Mieszka I przedłużają się, a zamknięty jeden kierunek jazdy i utrudnienia coraz bardziej stają się utrapieniem kierowców.

Pod koniec lipca br. informowaliśmy iż rozpoczyna się inwestycja, polegająca na budowie ciepłociągu na ul. Mieszka I. Wykonawca przekazał nam wówczas iż prace zaczną się 25 lipca (rozpoczęły się z kilkudniowym opóźnieniem) i potrwają do 16 września. Jest 29 września, a utrudnienia cały czas występują. Zwróciliśmy się z pytaniem do inwestora, którym jest Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej o powody opóźnienia i termin zakończenia prac. 

Mimo iż wykonawca określił ww. termin wykonania prac, przedstawiciele PEC przekazali nam: - Termin zakończenia robót w zakresie budowy sieci ciepłowniczej w ul. Mieszka I i Dąbrówki jest wyznaczony na dzień 10 października 2016 r. Taki był zapis w zawartej umowie pomiędzy inwestorem PEC Gniezno Sp. z o.o. a wykonawcą robót Termoekologia Sp. z o.o. Istotnie przed przystąpieniem do prac o wyżej wymienionym zakresie pierwotnie założyliśmy, że prace zakończymy przed wyznaczonym terminem zawartym w umowie, co niestety się nie udało m.in. ze względu na przesunięcie się dostawy materiałów preizolowanych na realizowany odcinek w ul. Mieszka I - przekazał nam Andrzej Łukasik kierownik Działu Organizacyjno-Prawnego PEC.

Jak udało się nam dowiedzieć, do zakończenia całego zakresu prac objętych umową pozostał do zrealizowania odcinek  ok. 30 m sieci  ciepłowniczej  na samym skrzyżowaniu ul. Mieszka I - Dąbrówki w kierunku ul. Krzywe Koło. Prace na tym odcinku będą prowadzone od 1 października: - Wykonywanie oraz zabezpieczenie prowadzonych robót na skrzyżowaniu ulic Mieszka i Dąbrówki będzie zgodne z zatwierdzonym tymczasowym projektem organizacji ruchu. Będzie zachowany ruch wszelkich pojazdów  w tym autobusów przy ograniczonej prędkości - poinformował nas Andrzej Łukasik.

W ostatnich dniach rozpoczęto już prace odtworzeniowe w zakresie ułożenia kostki brukowej na skrzyżowaniu ulic Mieszka I - B. Chrobrego. Kolejnym etapem, który będzie wykonywany równocześnie, jest ułożenie podbudowy z tłucznia kamiennego, a następnie asfaltu na odcinku Mieszka I, B. Chrobrego, Dąbrówki. Ostatecznym terminem zakończenia wszelkich prac ma być 10 października.

3 komentarzy

 • Link do komentarza rowerzysta niedziela, 02 października 2016 21:24 napisane przez rowerzysta

  Spokojnie to tylko centrum miasta. Jakby taka inwestycja byla prowadzona przy katedrze to byloby w ekspresowym tempie...

 • Link do komentarza bryk niedziela, 02 października 2016 09:46 napisane przez bryk

  Bo to Gniezno to jakieś nieszczęśliwe miasto , albo nic nie robią albo robią ślamazarnie. W sąsiednich miastach powstają konkretne inwestycje, tysiące miejsc pracy, ulice, drogi , ronda. Nawet takie Pobiedziska zmieniają się w tempie błyskawicznym w sposób przemyślany, budują ulice , do tego budowa obwodnicy śródmieścia z tunelem oraz ścieżki rowerowej itd.
  http://www.pobiedziska.pl/mieszkancy/gminne-inwestycje/

 • Link do komentarza Gnieźniak niedziela, 02 października 2016 06:26 napisane przez Gnieźniak

  Proszę wziąć przykład z remontu drogi Kiszkowo -Ujazd w zeszłym roku, a teraz Ujazd-Sławno. Raz, dwa i po 2 tyg. gotowe! A tu jak zawsze gnieźnieńscy nieudacznicy. Jak to w Gnieźnie!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane