środa, 21 września 2016 13:20

Kolejny parking ukończony

  mn
Kolejny parking ukończony zdjęcie nadesłane

Przybywający na cmentarz świętokrzyski mają od tej pory do dyspozycji nowy parking, ulokowany pod Trasą Zjazdu Gnieźnieńskiego.

W ostatnich tygodniach ukończono budowę miejsc parkingowych u zbiegu ul. Żuławy i Świętokrzyskiej. Jego całkowita powierzchnia wynosi 4300 m2 na na całej jego wielkości zlokalizowano w sumie 86 miejsc postojowych, drogi manewrowe oraz teren zielony - w tym część wzmacniającą niewielkie skarpy, na których został pobudowany. Elementy nośne konstrukcji TZG zostały zabezpieczone stalowymi barierkami.

W ramach inwestycji wymieniono także część kolektora kanalizacji deszczowej oraz zmodernizowano część instalacji odwadniającej dla estakady przechodzącej nad parkingiem. Wjazd na teren parkingu znajduje się od strony cmentarza, a wyjazd przy ul. Żuławy. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 793 tys. złotych.

 

6 komentarzy

 • Link do komentarza głos z Gniezna niedziela, 25 września 2016 11:40 napisane przez głos z Gniezna

  Parking przy cmentarzu jak najbardziej jest potrzebny, z pewnością zadowoli przyjezdnych, jednak to nie oni będą wybierali w naszym mieście prezydenta. Miasto nadal posiada ogromne problemy w zakresie transportu indywidualnego. Ta infrastruktura potrzebuje pilnych rozwiązań ułatwiających życie miasta, jednak od wyborów 2014 roku nadal nie wprowadza się żadnych innowacji i rozwiązań w tym zakresie obejmujących centrum oraz ulice do niego przylegające. Zapatrzenie się władz na wyłączne budowanie wielu parkingów w centrum średniego miasta jest błędnym rozumowaniem w dodatku szkodliwym dla środowiska.

 • Link do komentarza bzyk czwartek, 22 września 2016 07:17 napisane przez bzyk

  Tylko dlaczego nie można wyjechać z parkingu w stronę cmentarza?
  Projektant coś tu nie do końca przemyślal.

 • Link do komentarza Irena środa, 21 września 2016 22:40 napisane przez Irena

  Żeby tak jeszcze parking przy cmentarzu św.Piotra. Starsze wdowy nie maja jak podjechać i postawić samochodu, wszyscy podczas pogrzebów zajeżdżają okoliczne chodniki i trawniki. Jak pan prezydent taki łaskawy, to może i o tym cmentarzu pomyśli?

 • Link do komentarza wyborca środa, 21 września 2016 21:07 napisane przez wyborca

  ad Katarzyna)
  czy propaganda budzika łupie nadgodziny? w zakresach macie, ... należy wpisywać pozytywne komentarza dla pryncypała?
  Żenada.

 • Link do komentarza Katarzyna środa, 21 września 2016 19:59 napisane przez Katarzyna

  myslalem, ze nikt tam nie bedzie zostawiac auta na noc, a tu prosze. mila niespodzianka. przed chwila tamtedy przejezdzalam, parking w polowie zapelniony autami. czyli bylo potrzeba.

 • Link do komentarza kierowca środa, 21 września 2016 13:38 napisane przez kierowca

  super, żeby jeszcze był tam normalny dojazd na ten parking

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane