środa, 07 września 2016 11:11

5 mln zł dla gnieźnieńskiego szpitala!

 
5 mln zł dla gnieźnieńskiego szpitala! fot. Rafał Wichniewicz

W środowy ranek przedstawiciele Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego poinformował o przyznaniu 5 mln złotych dla gnieźnieńskiego szpitala. Środki mają pochodzić z budżetu państwa.

Informację tę przekazali działacze Prawa i Sprawiedliwości na konferencji w Starostwie Powiatowym, na którą zaproszona była tylko część członków Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego (wkrótce pojawi się artykuł w tej sprawie). Według przekazanej informacji, na mocy decyzji, jakie zapadły na najwyższym szczeblu, Zespół Opieki Zdrowotnej w Gnieźnie otrzymał na 2016 rok kwotę z rezerwy ogólnej budżetu państwa w wysokości 4 mln 998 tys. złotych. Jest to maksymalna suma, jaką można z tego tytułu przyznać na określone zadanie.

- To dobra informacja dla wszystkich, którzy oczekiwali, że ta sztandarowa inwestycja powiatu, a więc dokończenie rozbudowy gnieźnieńskiego szpitala, była prowadzona w sposób właściwy i przy wykorzystaniu środków zewnętrznych - mówił poseł Zbigniew Dolata. Pieniądze z rezerwy budżetowej są uruchamiane na wniosek szefa Kancelarii Rady Ministrów i w tym roku z tego tytułu do Gniezna trafi niespełna 5 mln złotych: - Chciałbym podziękować pani premier Beacie Szydło za zrozumienie potrzeb naszego szpitala - mówił Zbigniew Dolata, który dodał: - Jest też zapewnienie, że w latach kolejnych, kiedy ta inwestycja będzie realizowana i finalizowana, będą kolejne środki dla naszego szpitala. 

- To co jest zabezpieczone w budżecie powiatu nie wystarczy na wszystko i niezbędne było staranie się o środki zewnętrzne. Nie wiem, czy wszystkim to będzie odpowiadało i będą się z tego cieszyć, że te środki pozyskaliśmy, ale nikt nas nie oderwie od tego postanowienia i przyrzeczenia, że ten szpital powstanie i będzie służył powiatowi gnieźnieńskiemu. Dlatego podjęłam działanie wspólnie z panem posłem, przez co oczywisty sposób mogłam nawiązać odpowiednie kontakty. Odbyły się rozmowy u ministra Radziwiłła, w Kancelarii Premiera i w oczywisty sposób spotkaliśmy się ze zrozumieniem. Opisaliśmy historię całego szpitala dość szczegółowo i widać było życzliwość, zrozumienie i to zapewnienie, że będzie wsparcie, choć na początku nie wiedzieliśmy w jakiej kwocie - mówiła starosta Beata Tarczyńska, która dodała iż nie byłoby to możliwe, gdyby nie wspólna praca w tej kwestii: - To jest przykład, że takie działanie daje efekty, a nie ciągłe jątrzenie i wskazywanie innych dróg, ale właśnie jedna obrana droga i działanie osób życzliwych, co daje efekty, jakie widzimy. 

Działacze podziękowali za wsparcie Zbigniewowi Dolacie, premier Beacie Szydło, minister Beacie Kempie, ministrowi zdrowia Konstantemu Radziwiłłowi, ministrowi rozwoju Mateuszowi Morawieckiemu, ministrowi Henrykowi Kowalczykowi, a za wsparcie i tworzenie "klimatu" w tym temacie także apb. Wojciechowi Polakowi, posłowi Witoldowi Czarneckiemu i wojewodzie Zbigniewowi Hoffmanowi.

- Te pieniądze pozwolą na realizację pewnych etapów, które umożliwią oddanie budynku do użytkowania (...) W tym roku za tę kwotę będziemy mogli dokończyć prace na Oddziale Intensywnej Terapii, gdzie od listopada powstaną dwa dodatkowe łóżka i będzie ich osiem. Planujemy zakup USG echo do oddziału kardiologicznego, głowice kardiologiczną, myjnie do endoskopów, wyposażenie pracowni prób wysiłkowych, a także nowego sprzętu dla sal operacyjnych, które będą służyć na obecnym oddziale, ale później zostaną przeniesione do nowego budynku. Doposażony ma zostać także Szpitalny Oddział Ratunkowy - mówił Krzysztof Bestwina, dyrektor ZOZ. Z części środków ma zostać sfinansowana także część dokumentacji projektowej naprawy budynku D - projekt jest na ukończeniu. Ewentualne środki przyznane w przyszłym roku, miałyby zostać przyznane na samą już rozbudowę szpitala.

 

23 komentarzy

 • Link do komentarza Kryśka czwartek, 08 września 2016 22:02 napisane przez Kryśka

  GT86 - I co, nadal cisza? przecież możesz anonimowo, tu, na tym portalu, byle tylko prawda była. Ale jej nie masz i ta kopara już Tobie złośliwcze opadała.

 • Link do komentarza odp do kryska czwartek, 08 września 2016 12:02 napisane przez odp do kryska

  do Kryśka
  a ty doniesiesz gdzie trzeba i mnie dopadną tak jak dopadli innych? nie jestem takim frajerem. poczekam az pisi przeminie i wtedy nie omieszkam poinformować .
  teraz mozesz popluc ze pisze ogolnie ale poczekaj a kopara ci opadnie

 • Link do komentarza Izq1979 czwartek, 08 września 2016 09:37 napisane przez Izq1979

  A moze by po prostu kupili najzwyklejsze rtg do czesci szpitala na 3 maja?
  Bo jak na razie to mamią lekarzy drogimi sprzętami a dla nas pacjenyow zasuwanie z soru na maja do rtg na jana!!
  To jest oburzajace i to jest skandal!!
  Uprawiaja swoje gierki a w sorze burdel - jakas drąca sie lekarka
  W poradni nie wiadomo kto i kiedy przyjmuje - na scianach stare informacje chyba celowo zeby nie mozna bylo sie dowiedziec - trzeba korzystac z vivaxu bo tam przynajmniej czlowiek sie czegos doczeka

  Tarczynska sie dorobi takiego balaganu dawno nie bylo

 • Link do komentarza Kryśka czwartek, 08 września 2016 07:58 napisane przez Kryśka

  @Gt86- z wami to już tak jest, jak macie podać przykłady swojej nienawiści, to piszecie kolejne bzdety. Czekam na te przykłady min. Ziobry, a nie bujanie w obłokach kolejnego absurdu.

 • Link do komentarza Gt86 czwartek, 08 września 2016 00:14 napisane przez Gt86

  Kryska, nie umiesz czytac?
  Jak nie umiesz czytac to włącz tv ale przełacz kanał z telenoweli na informacyjny - tylko polecam jakis normalny nie tv korea północna czytaj pr 1 i 2 tvp...

 • Link do komentarza precz z durniami i malkontentami środa, 07 września 2016 21:15 napisane przez precz z durniami i malkontentami

  Nasuwa się jeden komentarz !
  Możliwy ze względu na anonimowe wpisy.
  Durni zazdrośnicy !!!
  Tylko tyle wam zostało - pluć i kopać !
  Plujcie, kopcie a szpital i tak powstanie!

 • Link do komentarza Kryśka środa, 07 września 2016 21:13 napisane przez Kryśka

  Do "nh41" a co takiego robi min. Ziobro? Prosimy o konkrety, a nie bzdurne wypowiedzi byle dowalić.

 • Link do komentarza SOK ze świerku środa, 07 września 2016 20:40 napisane przez SOK ze świerku

  A po co tam trebacz?To jest cała brygada fachowcow dolaty? .......

 • Link do komentarza wyborca środa, 07 września 2016 20:19 napisane przez wyborca

  cytat:....... Opisaliśmy historię całego szpitala dość szczegółowo i widać było życzliwość, zrozumienie i to zapewnienie, że będzie wspierać .......
  patrzyć się nie chce na to towarzystwo wzajemnej adoracji. i co powiedzieli?....... g.....,...
  Szpitala jak nie ma tak nie ma, po co ta zadyma? miał być program i projekt naprawczy, tak wygraliście wybory, a zamiast tego po dwóch latach mówicie nam mieszkańcom powiatu , że macie 5 mln i zadymę na cały powiat z chirurgami. A tak dobrze wam życzyliśmy.

 • Link do komentarza pacjent środa, 07 września 2016 17:56 napisane przez pacjent

  Wszystko pięknie, tylko szkoda, że personelu w tym szpitalu zabraknie...

 • Link do komentarza ***** środa, 07 września 2016 15:11 napisane przez *****

  o tym, że wniosek zozu nie spełniał kryteriów formalnych i zaprzepaszczono pieniądze z unii eu zoz - dyrekcja wiedziała już w czerwcu. dlaczego tego nie ujawniono? kto jest za to, że wniosek przepadł odpowiedzialny?

 • Link do komentarza Wyborca środa, 07 września 2016 14:59 napisane przez Wyborca

  Nienawiść Dolaty do Ostrowskiego jest tak patologiczna, że brakuje słów, żeby to wyrazić. No cóż panie pośle Dolata, każdy otacza się takimi ludźmi, na jakich zasługuje. To, że poseł nie lubi ludzi wykształconych, doświadczonych, sprawnych politycznie nie jest żadną tajemnicą. Szkoda tylko, że takie postawy są w partii, która ma całkiem inne założenia i chce odbudowy Polski we wszystkich segmentach. Obraz tej partii jest więc często taki, jak w naszym mieście. A szkoda.

 • Link do komentarza nh41 środa, 07 września 2016 14:50 napisane przez nh41

  do obserwator: obrażac to sobie mozna sasiada
  a jak kto sbierze kupe publicznej kasy to jest kontrola społeczna - kapujesz?
  Czy tez bliski zamordyzm pisu (patrzcie co znowu wyrabia ziobro w Polsce) nie pozwala ci pomysleć ze wolno kontrolowac rządzących ???

 • Link do komentarza @wiedźma środa, 07 września 2016 14:30 napisane przez @wiedźma

  ale o co chodzi : "Proszę publicznie NIE KŁAMAC I I NIE OBRAŻAC , prawa do obrony dobrego imienia w każdej okolicznosci można DOCHODZIĆ przed SĄDEM - taka refleksja dla wszystkichFAŁSZYWYCH krzykaczy. I tyle."

  dzwoniłam pod podany numer i pracownicy ministerstwa informują ze wniosek nie przeszedł z powodu braków formalnych "albo błędów albo braków"

  gdzie kłamstwa? nie pozyskanie srodków? niekompletny wniosek ? zarobki pelnomocnika Welki ? praca we Włocławku ?
  a moze fakt ze nie mamy pełnomocnika rozbudowy to klamstwo ? no chyba tak - bo jak widać brak osoby kompetentnej ktora pozyska dla zozu pieniadze i to nie z budzetu ale z unii - tak jak w innych radzących sobie zozach w dobrze zarządzanych powiatach

 • Link do komentarza pracownik środa, 07 września 2016 13:41 napisane przez pracownik

  To w końcu Pani Welke na ilu etatach pracuje? W Gnieźnie,we Włocławku i gdzie jeszcze?Jak można robić coś dobrze pracując w tylu miejscach?Bierze grube pieniądze za to,że w Gnieźnie pojawia się raz w tygodniu!

 • Link do komentarza za co podziękowanie środa, 07 września 2016 13:15 napisane przez za co podziękowanie

  Czy można wiedzieć jakie wsparcie uzyskano od abp. Wojciecha Polaka ?

 • Link do komentarza ?????????????????? środa, 07 września 2016 12:57 napisane przez ??????????????????

  kiedy szpital zostanie zbudowany i oddany do użytkowania ?

 • Link do komentarza Tr38 środa, 07 września 2016 12:39 napisane przez Tr38

  A co tam robi z posłów tylko dolata ? przecież ostrowski też lobbował za tą kasą - było na konferencj i i w wypowiedzeniach .
  to gdzie podziękowania dla niego ?
  do hejtów które się pojawią: nie pisze z kompa ostrowskiego ale dolata ostatnimi akcjami budzi we mnie obrzydzenie . Bo zdazyłem skorzystać z poradni chirurgicznej "dobbrej zmiany "- i stać w kolejce zeby odejsc z kwitkiem - jeden syf ) Jako człowiek na takim stanowisku nie powinien w tak rażąco arogancki sposób zawłaszczać sobie wspólnych osiągniec i praw do decydowania w naszym samorządze
  Pewnie są tu włazidupy ze szkoły których pan od historii jest idolem -- ja nie popieram platfusów ani czerwonych ale jak patrze na cyrki pisu w szpitalu i w starostwie to mi sie zbiera ...

 • Link do komentarza obserwator środa, 07 września 2016 12:39 napisane przez obserwator

  odpowiedz dla komentarza "niezahukana elektorka"
  Proszę publicznie NIE KŁAMAC I I NIE OBRAŻAC , prawa do obrony dobrego imienia w każdej okolicznosci można DOCHODZIĆ przed SĄDEM - taka refleksja dla wszystkichFAŁSZYWYCH krzykaczy. I tyle.

 • Link do komentarza Tr38 środa, 07 września 2016 12:28 napisane przez Tr38

  szczegóły projektu o którym elektorka pisze poniżej
  swoją drogą ładna kupa grosz zaprzepaszczona !!
  A ile zarabia ta Welka w Zozie ? Przecież piszą że ona jest już we Włocławku? To za co jej płacą?

  Budżet i poziom dofinansowania

  Kwota środków przewidzianych na dofinansowanie projektów w Konkursie nr 9.1/1/2015 wynosi 160 mln zł ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
  Maksymalny udział dofinansowania w wydatkach kwalifikowanych na poziomie projektu w przypadku podmiotów leczniczych udzielających świadczeń zdrowotnych w zakresie ratownictwa medycznego, posiadających umowę o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej zawartą z oddziałem wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia wynosi:
  1) 100 % - dla jednostek zapewniających wkład własny ze środków budżetu państwa;
  2) 85 % - dla jednostek zapewniających wkład własny ze środków innych niż budżet państwa (np. inne środki publiczne, środki prywatne).
  Maksymalna wartość projektu wynosi: 50 mln euro wydatków kwalifikowalnych
  Maksymalna wartość wydatków kwalifikowalnych na poziomie projektu wynosi:
  a) 4 mln zł w przypadku projektów nie obejmujących budowy/remontu lądowiska;
  b) 6 mln zł w przypadku projektów obejmujących również budowę/remont lądowiska naziemnego (z czego wartość wydatków kwalifikowalnych przeznaczonych na roboty budowlane i/lub doposażenie SOR nie może przekroczyć 4 mln zł a wartość wydatków kwalifikowalnych przeznaczonych na budowę/remont lądowiska naziemnego nie może przekroczyć 2 mln zł);
  c) 8 mln zł w przypadku projektów obejmujących również budowę/remont lądowiska wyniesionego (z czego wartość wydatków kwalifikowalnych przeznaczonych na roboty budowlane i/lub doposażenie SOR nie może przekroczyć 4 mln zł a wartość wydatków kwalifikowalnych przeznaczonych na budowę/remont lądowiska wyniesionego nie może przekroczyć 4 mln zł);
  d) 2 mln zł w przypadku projektów dotyczących wyłącznie budowy/remontu lądowiska naziemnego;
  e) 4 mln zł w przypadku projektów dotyczących wyłącznie budowy/remontu lądowiska wyniesionego.

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane