czwartek, 25 sierpnia 2016 12:27

Działka tańsza o 30%. Będzie chętny?

 
Tereny przemysłowe przy ul. Cegielskiego Tereny przemysłowe przy ul. Cegielskiego archiwum redakcji

Po raz drugi Miasto Gniezno wystawiło na sprzedaż nieruchomość przy ul. Cegielskiego. Tym razem jest ona tańsza o 30% od pierwotnej ceny.

Mowa o działce przy ul. Cegielskiego, ale położonej poza terenem należącym do Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W lipcu odbył się przetarg, na który złożono jedno wadium w wysokości ponad 181 tysięcy złotych. Z pozyskanych informacji wynikało, że terenem zainteresowany była firma, chcąca ulokować tu zakład pracy. Mimo to w dniu rozstrzygnięcia przetargu 12 lipca br. nie pojawił się żaden zainteresowany i został on zakończony wynikiem negatywnym. Wówczas cena nieruchomości o powierzchni 1.38.30 ha wynosiła 907 tysięcy złotych (bez podatku VAT). 

Kilka dni temu Urząd Miejski ogłosił kolejny przetarg na wspomniany teren, obniżając jego wartość do kwoty 634 900 złotych (bez VAT) z wadium stanowiącym 20% ceny. Rozstrzygnięcie zostało zaplanowane zostało na 26 października 2016 roku.

Do tej pory w rejonie ul. Cegielskiego sprzedano dwie nieruchomości, należące do Specjalnej Strefy Ekonomicznej, które zakupił Kirchhoff oraz Tex Year.

7 komentarzy

 • Link do komentarza rak czwartek, 25 sierpnia 2016 21:27 napisane przez rak

  avalon, do tej drogi dochodzi jezdnia asfaltowa. Wykonanie dodatkowego dojazdu do np. bramy zakładowej już będzie "formalnością" bo to kwestia 10 - 20 metrów

 • Link do komentarza avalon czwartek, 25 sierpnia 2016 18:51 napisane przez avalon

  Żeby sprzedać tą działkę, muszą zbudować ulicę dojazdową.

 • Link do komentarza wyborca czwartek, 25 sierpnia 2016 18:36 napisane przez wyborca

  a ja jaja|!!! zdeterminowani!!!!,
  ale za hale widowiskową pomnik koalicji po- sldi trzeba płacić, a pieniędzy brak w budżecie zapisali wirtualne- potencjalne, wpływy ze sprzedażny tych i nie tylko tych, nieruchomości gruntowych. no cóż trzeba budzikowi wraz z maszynkami do głosowania koalicyjnych radnych wziąć kolejny kredyt. ale jaja

 • Link do komentarza Redakcja Gniezno24.com czwartek, 25 sierpnia 2016 15:06 napisane przez Redakcja Gniezno24.com

  Oczywiście, że nie ta działka, dlatego zdjęcie jest podpisane "Tereny przemysłowe przy ul. Cegielskiego"

 • Link do komentarza Karolina czwartek, 25 sierpnia 2016 14:17 napisane przez Karolina

  Na zdjeciu nie ta dzialka.

 • Link do komentarza pytacz czwartek, 25 sierpnia 2016 14:15 napisane przez pytacz

  A co z tym wadium? Przepadło wpłacającemu, a urząd się wzbogacił?

 • Link do komentarza rout czwartek, 25 sierpnia 2016 13:42 napisane przez rout

  a niedawno były senator z kimś tam zapowiadali że nadchodzi bum i co , inwestorzy nie chcą kupować ziemi pod fabryki ? co za dziwny zbieg okoliczności że były senator się pokazuje a tu zaraz wyskakuje jakaś "kicha"

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane