czwartek, 18 sierpnia 2016 08:33

Kolejne przejścia doświetlone

 
Kolejne przejścia doświetlone fot. Rafał Wichniewicz

Zakończyło się instalowanie urządzeń doświetlających przejścia dla pieszych na terenie miasta. Widoczność poprawiła się w kilku miejscach.

W ciągu niespełna trzech tygodni na czterech przejściach dla pieszych ustawione zostało w sumie osiem lamp - po dwie przy każdym: na ul. św. Jana (między gimnazjum a szpitalem), ul. Staszica (przy Szkole Podstawowej nr 9), ul. Roosevelta (skrzyżowanie z ul. Libelta) oraz na ul. Chrobrego (na wysokości wjazdu na teren dawnych koszar).

W ramach inwestycji, realizowanej przez Urząd Miejski, wykonano obniżenie nawierzchni chodnika i ułożono żółte płytki chodnikowe z wypustkami, a także wymalowano na nowo oznakowanie poziome. Przy przejściach ustawiono lampy, które oświetlają pasy za pomocą technologii LED, której barwa i jasność znacznie poprawia widoczność osób znajdujących się na drodze. Ponadto wzorem ubiegłorocznego programu doświetlania przejść, pojawiły się czujniki ruchu, które po wykryciu pieszego (po zmroku) zbliżającego się do pasów, uruchamia sygnalizator pulsacyjny, umieszczony nad znakiem informacyjnym.

 

12 komentarzy

 • Link do komentarza mc_luta środa, 24 sierpnia 2016 10:11 napisane przez mc_luta

  Z innej beczki, może by tak ulicę Artyleryjską zrobić jednokierunkową? Bo zakazu zatrzymywania nikt tam raczej nie postawi! Od czasu powstania tam bloku wielorodzinnego jest masakra! Poza tym ludzie mają swoje podjazdy do domów, a i tak parkują przy chodniku #Facepalm!

 • Link do komentarza JoAnna czwartek, 18 sierpnia 2016 23:00 napisane przez JoAnna

  Prosimy również o światła na ul.Mieszka I ,ponieważ ciężko przejść tam przez pasy.Wzmożony ruch na tej ulicy uniemożliwia bezpieczne dotarcie dzieci do szkół>Pozdrawiam

 • Link do komentarza elemeledudki czwartek, 18 sierpnia 2016 20:32 napisane przez elemeledudki

  @urzędas a choćby i takiej jak sprawy bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych.Owszem w tym temacie UM obecnie wiedzie prym co nie oznacza iź oba byty nie mogą w kosztach partycypować przy takich wlaśnie inwestycjach bo czy to pan prezydent czy to pani starosta jezdzą po ulicach calego naszego miasta tak samo jak ja czy pan/i.To właśnie w naszym państwie jest chore i malo mnie interesuje czyja to jest droga,wiadukt czy chodnik

 • Link do komentarza urzędas czwartek, 18 sierpnia 2016 19:20 napisane przez urzędas

  Ad. Elemeledudki -o jakiej wspólpracy pan pisze? Przecieź SP i UM to dwa niezależne byty mające swoje określone zadania i niech każdy robi to, co do niego należy.

 • Link do komentarza ojej czwartek, 18 sierpnia 2016 18:24 napisane przez ojej

  No to fajnie. Najlepiej być prezydentem w takim mieście co są ulice powiatowe i wojewódzkie oraz linia kolejowa. Zawsze znajdą się usprawiedliwiacze którzy napiszą że to nie jest miasta. I co z tego że nie miasta. Dobry gospodarz zawsze wydepta ścieżki żeby coś załatwić. W takich Pobiedziskach potrafili załatwić że będą mieli tunel pod torami a też mogli komentatorzy pisać że to nie sprawa miasta.

 • Link do komentarza Hans czwartek, 18 sierpnia 2016 15:32 napisane przez Hans

  mieszkaniec, wszystkie ulice które wymieniłeś to ulice powiatowe (ew. w części wojewódzkie). Fajnie, gdyby powiat też się zabrał do roboty zamiast klakę z Prezydentem Dudą organizować

 • Link do komentarza mieszkaniec czwartek, 18 sierpnia 2016 13:04 napisane przez mieszkaniec

  Wrzesińska, Witkowska, Sobieskiego, Kłeckoska, Dalkoska, Budowlanych, sporo takich ulic jeszcze jest.

 • Link do komentarza elemeledudki czwartek, 18 sierpnia 2016 11:37 napisane przez elemeledudki

  Się chwali choć mogła by być większa współpraca UM a SP ;-)

  Czekamy na takie doświetlenie na ul. Sobieskiego 22 na wysokości Przedszkola nr.10 ;-) Tam też chodzą rodzice z dziećmi i czas tam na takie doświetlenie i ''mrugające'' znaki ostrzegawcze o przejściu !!!

 • Link do komentarza Hans czwartek, 18 sierpnia 2016 09:53 napisane przez Hans

  Basia, ulica Witkowska to ulica wojewódzka, a ulica Wrzesińska to ulica powiatowa... miasto nic nie może tam doświetlić nawet jeśli by chciało. No a pani Starosta się nie kwapi

 • Link do komentarza do Basia czwartek, 18 sierpnia 2016 09:30 napisane przez do Basia

  Dlatego, że o ile dobrze pamiętam to ul. Wrzesińska i Witkowska są ulicami powiatowymi a powiat nie jest zainteresowany taką formą zwiększania bezpieczeństwa.

 • Link do komentarza patol czwartek, 18 sierpnia 2016 09:29 napisane przez patol

  Ul. Witkowska i Wrzesinska to drogi wojewódzkie - nie podlegają pod Prezydenta Gniezna.

 • Link do komentarza Basia czwartek, 18 sierpnia 2016 09:14 napisane przez Basia

  Wypadki z pieszymi dość często były na ulicach Witkowskiej oraz Wrzesińskiej i tam nie doświetla się przejść dla pieszych ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane