Wydrukuj tę stronę
poniedziałek, 18 lipca 2016 15:17

Konkurs na ul. Rzeźnicką raz jeszcze

 
Konkurs na ul. Rzeźnicką raz jeszcze archiwum redakcji

Tym razem bez konferencji i obszernych zapowiedzi, za to po cichu i już nie tak szybko - Urząd Miasta ogłosił kolejny konkurs na koncepcję dla deptaku na ul. Rzeźnickiej.

Minął miesiąc, odkąd 14 czerwca wiceprezydent Jarosław Grobelny zorganizował konferencję ws. ogłoszenia konkursu na opracowanie koncepcji architektonicznej i zmiany funkcji dla ul. Rzeźnickiej na strefę pieszą. Przedstawiony terminarz przewidywał, że do 30 czerwca br. złożone zostaną wnioski o dopuszczenie do udziału przez zainteresowane biura projektowe, jednak jak informowaliśmy wkrótce po tym, do wyznaczonego terminu nie wpłynęła żadna oferta (zobacz także: Ul. Rzeźnicka bez zainteresowania).

W odpowiedzi na to, urzędnicy postanowili ogłosić kolejny konkurs, jednakże tym razem pierwotny terminarz został nieco rozciągnięty. Ogłoszenie konkursu nastąpiło 18 lipca br., a czas składania pytań formalnych został wydłużony do 14 dni (wcześniej 9), podobnie jak okres udzielania odpowiedzi.

Składanie wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu wyznaczone zostało na 12 sierpnia br., a więc trwać będzie dłużej niż miało to miejsce pierwotnie. Na wykonanie prac zainteresowani (jeśli się tacy znajdą), będą mieli czas już nie do 31 sierpnia, ale do 31 października. Ogłoszenie wyników konkursu, po poprzedzającej ją prezentacji prac i przeprowadzeniu konsultacji społecznych, będzie miało miejsce 30 listopada 2016 roku.

Wysokość nagrody nie uległa zmianie - dla autora koncepcji - 8 tys. złotych oraz za dokumentację kosztorysowo-projektową 40 tys. brutto.

2 komentarzy