wtorek, 14 czerwca 2016 11:15

Doświetlą kolejne przejścia dla pieszych

 
Doświetlą kolejne przejścia dla pieszych fot. Rafał Wichniewicz

Do końca września na terenie Gniezna doświetlonych zostanie kilka kolejnych przejść. Dzięki temu piesi w kilku miejscach będą mogli bezpieczniej pokonać drogę.

Instalacje powstaną na czterech drogach, należących do zarządu miejskiego. Magistrat ogłosił przetarg na wykonanie czterech doświetleń, podobnych do tych ustawionych w minionym roku na ul. Roosevelta oraz ul. Wolności. Także tym razem brane były pod uwagę przejścia dla pieszych, które znajdują się w miejscach newralgicznych, a do tego często nie zawsze dobrze widocznych dla kierujących samochodami.

Urząd Miejski planuje doświetlić pasy na ul. św. Jana przy Gimnazjum nr 1, ul. B. Chrobrego przy Zespole Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych, na ul. Roosevelta przy skrzyżowaniu z ul. Libelta oraz na ul. Staszica przy Szkole Podstawowej nr 9.

W ramach inwestycji powstanie, podobnie jak na wcześniejszych tego typu przedsięwzięciach, zespół dwóch lamp z oświetleniem ledowym, skierowanym na pasy. Zamocowane zostaną także znaki informacyjne wraz ze światłami pulsacyjnymi, aktywującymi się w momencie podchodzenia pieszego do przejścia. Ponadto przy zejściu na jezdnię powstaną na chodniku płytki dla niepełnosprawnych. Same pasy mają zostać dodatkowo wymalowane przez wykonawcę.

Wszystkie prace mają zostać wykonane najpóźniej do 30 września 2016 roku.

1 komentarz

  • Link do komentarza Maryś środa, 15 czerwca 2016 07:59 napisane przez Maryś

    A czy ktokolwiek konserwuje istniejące już oświetlone przejścia? Na roosevelta wiecznie to nie działa prawidłowo. Albo nie sygnalizuje obecności pieszego przed przejściem albo mimo, że nikogo nie ma to światła pulsują. To wprowadza kierowców w zakłopotanie i wkrótce przestaną na te przejścia zwracać uwagę! A może te przejścia wyposażała ta sama super firma, która robiła inteligentne skrzyżowania - np. to Chrobrego-Sobieskiego? Tam kamery monitorujące ruch to ewidentnie atrapy. W nocy będąc jedynym uczestnikiem ruchu i tak trzeba czekać cykl świateł żeby zapaliło się zielone. Czyżby ktoś nieźle w łapę wziął i skasował za skrzyżowanie inteligentne a założył atrapy?? Wyjeżdżając w prawo z Chrobrego przy zielonej strzałce warunkowej nagle piesi na sobieskiego dostają też zielone! Przecież to chore. Skoro ja mam strzałkę kierunkową warunkową to mam prawo sądzić, że ruch jest otwarty na drodze poprzecznej i większą uwagę skupiam na samochody jadące Lecha-Sobieskiego oraz na pieszych którzy chcą przejść przez Chrobrego niż na pieszych, którzy przechodzą przez Sobieskiego. Oni powinni mieć w tym momencie czerwone. Zielone powinno im się zapalić gdy również zielone będzie na Chrobrego dla samochodów! To się nadaje do prokuratury!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane