Jesteś tutaj:Gospodarka Nowe karetki dla Gniezna
poniedziałek, 06 czerwca 2016 13:40

Nowe karetki dla Gniezna

 
Nowe karetki dla Gniezna fot. Rafał Wichniewicz

Zakład Opieki Zdrowotnej w Gnieźnie doczekał się nowych karetek, które od dziś zastąpią dwa wysłużone pojazdy ratownicze. 

Gnieźnieńska służba zdrowia od dłuższego czasu domagała się zakupu nowych ambulansów, które mogłyby służyć zamiast dotychczasowych, wysłużonych karetek. Dzięki zaciągniętej pożyczce, ZOZ w Gnieźnie mógł pozwolić sobie na zakup zupełnie nowych pojazdów.

- Zastąpią one karetki, które mają już 5 - 6 lat i są w pewnym stopniu wyeksploatowane i wymagają podremontowania, by mogły jeździć dalej w systemie. Największym problemem są obecnie karetki transportowe, które mają przejechane po 500 - 600 tysięcy kilometrów i wymagają one wycofania z eksploatacji. Część więc trzeba wycofać, a część będzie pełnić funkcję rezerwową dla potrzeb, które cały czas mamy - mówił dyrektor ZOZ Krzysztof Bestwina. Na zakup karetek została zaciągnięta pożyczka w wysokości niecałych 700 tysięcy złotych: Oprocentowanie było bardzo korzystne, wynoszące 4,8%, więc są to całkiem przyzwoite warunki. Koszty dotychczasowych remontów i napraw, które do tej pory ponosiliśmy, w połowie nam sfinansują ten zakup - przyznał dyrektor ZOZ. 

Obie karetki (podstawowa i specjalistyczna), zakupione przez ZOZ, są koloru żółtego. Jak przyznali przedstawiciele szpitala, kolor ten jest standardem dopuszczalnym przez przepisy, a do tego jest powszechnie stosowany na Zachodzie i lepiej widocznym na drogach. Nowe pojazdy będą jeździć po ulicach Gniezna, a jednocześnie jak przekazał dyrektor szpitala, wciąż trwa oczekiwanie na wyniki starań o powołanie dodatkowego zespołu ratownictwa medycznego dla miasta.

- Wysiłek finansowy na ten zakup jest duży, ale to jest też świadectwo tego, że dbamy o bezpieczeństwo pacjentów i mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego. Ten sprzęt zapewni nam tę bezpieczną pierwszą pomoc - mówiła starosta Beata Tarczyńska. Jak dodała w kwestii szpitala, w najbliższym czasie liczyć można na przedstawienie dokumentacji projektowej naprawy i budowy szpitala, która miałaby się rozpocząć w ostatnim kwartale bieżącego roku. 

Po poświęceniu pojazdów oraz symbolicznym przecięciu wstęgi, nowe karetki zostały przekazane ratownikom medycznym.

4 komentarzy

 • Link do komentarza Mieszkaniec80 wtorek, 07 czerwca 2016 16:51 napisane przez Mieszkaniec80

  Świetna wiadomość, szkoda ze na SOR jest tylko jeden lekarz a obsługa pozostawia wiele do życzenia. Szybciej dojedzie się do Poznania niż otrzyma się pomóc w naszym szpitalu.
  Zdrówka wszystkim życzę.

 • Link do komentarza qwerty wtorek, 07 czerwca 2016 10:09 napisane przez qwerty

  7 godzin czekania na SOR ... ludzie co ta się wyprawia... traktują pacjenta jak śmiecia. Pani Tarczyńskiej życzę trafić na SOR w godzinach wieczornych, najlepiej w weekend i odczuć na własnej skórze jak traktuje się pacjenta.

 • Link do komentarza SzaryEminent poniedziałek, 06 czerwca 2016 15:47 napisane przez SzaryEminent

  Makumba, a tobie to pomogło?

 • Link do komentarza Makumba poniedziałek, 06 czerwca 2016 15:22 napisane przez Makumba

  Tych dwóch ze starostwa niech sobie przetnie wstęgę w mózgu. Ręce opadają

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane