środa, 01 czerwca 2016 08:02

Wyłoniono wykonawcę rewitalizacji parków

 
Park im. T. Kościuszki Park im. T. Kościuszki archiwum redakcji

Kolejny krok w kierunku zmiany wyglądu dwóch parków, znajdujących się w centrum miasta został już wykonany. Zakład Zieleni Miejskiej wyłonił projektanta i wykonawcę wszystkich prac.

Planowana na najbliższe lata rewitalizacja Parku im. Tadeusza Kościuszki oraz Parku im. Ryszarda Kaczorowskiego (oba znajdujące się pomiędzy ul. T. Kościuszki a ul. Dworcową), już niejednokrotnie rozpaliła dyskusje radnych miejskich oraz części mieszkańców. Jeszcze w marcu zaprezentowano koncepcję całkowitego odnowienia obu terenów zielonych, wraz z powstaniem stref rekreacji oraz wypoczynku (zobacz także: Tak będzie wyglądać park przy dworcu), a już wkrótce po tym radni otrzymali informacje o planowanych pożyczkach, jakie mają zostać na ten cel przeznaczone (zobacz także: Awantura o dług na sesji Rady Miasta).

Ostatecznie kwota, jaka ma zostać przeznaczona w całości na rewitalizację obu terenów wynosi około 2 mln 700 tysięcy złotych z czego 700 tys. złotych pochodzić ma z budżetu miasta, a pozostała kwota z pożyczki, której 40% ma zostać umorzone.

W międzyczasie, kiedy trwały spory i dyskusje w tej sprawie na sesjach i komisjach, Zakład Zieleni Miejskiej ogłosił przetarg na wykonanie zadania typu "Zaprojektuj i zbuduj", obejmujący oba parki. 31 maja opublikowano informację o wyborze najkorzystniejszej oferty w postępowaniu.

Do przetargu wystartowało w sumie 6 firm, spośród których zadecydowano, że najkorzystniejszą ofertę przedstawiła firma Sportsystem Sp. z o.o. z Aleksandrowa Kujawskiego i to ona podejmie się zadania rewitalizacji ww. parków. W swoim doświadczeniu firma ta może wykazać się wykonaniem drugiego etapu rewitalizacji Parku Zdrojowego w Ciechocinku, a także kończącą się przebudową osiedlowego parku na Skarpie w Toruniu. Poza tym firma wykazuje także doświadczenie w budowie boisk i placów zabaw.

Zobacz: Rewitalizacją parków zajmie się inna firma. Dlaczego?

7 komentarzy

 • Link do komentarza rt środa, 01 czerwca 2016 16:36 napisane przez rt

  czyżby ludzie prezydenta wrócili z wczasów ? ale po wpisach widać że musieli dużo przebywać na słońcu

 • Link do komentarza elemeledudki środa, 01 czerwca 2016 15:39 napisane przez elemeledudki

  @mieszkaniec no chyba kolega za dużo dziś na słońcu był ;-) lub pisze to z sarkazmem ;-) Raczej to wczoraj wmurował sobie ale ''gwóżdż do trumny'' a nie druga kadencję ;-)

  Za poprzedniego prezydenta parking z targowiskiem tez ''zajebiście'' na prospektach wyglądał a jak wygląda dziś wszyscy widzą ;-) To samo będzie z tymi dwoma parkami i niepotrzebną hala która trzeba będzie utrzymać

 • Link do komentarza zmartwiony środa, 01 czerwca 2016 14:46 napisane przez zmartwiony

  Gdyby jeszcze starostwo dzialalo tak preznie jak miasto... ech... Szkoda, ze nie ma jednej wladzy, wtedy sprawa bylaby klarowna. A tak miasto remontuje drogi, a powiat...?

 • Link do komentarza mieszkaniec środa, 01 czerwca 2016 14:45 napisane przez mieszkaniec

  Swietna sprawa. Za rok o tej porze bedziemy mieli dwa zarabiste parki!!! Tego jeszcze w Gnieznie nie bylo. Jak budasz wybuduje hale i zrobi te dwa parki to ma murowana druga kadencje. Bo centrum miasta juz dawno ozywil *tylu koncertow co w tym roku nie bylo nigdy,

 • Link do komentarza spacerowicz środa, 01 czerwca 2016 14:02 napisane przez spacerowicz

  A co z parkiem Miejskim? czy za naszego życia doczekamy się rewitalizacji tego onegdaj najpiękniejszego parku w Polsce? Zróbcie coś z tymi parkowymi drogami, bo tam można na tych kamyszkach nogi połamać!

 • Link do komentarza ogrodnik środa, 01 czerwca 2016 10:36 napisane przez ogrodnik

  Zakład Zielenoi Miejskiej powstał po to, by podlewać potem to, co ciechocińska firma skomponuje? Żeby nie było tak, jak z kwietnikiem na skarpie placu św. Wojciecha!

 • Link do komentarza kwinto środa, 01 czerwca 2016 10:32 napisane przez kwinto

  Ciechocinek niby prestiżowy, ale coś mało tego doświadczenia. Zobaczymy...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane