piątek, 11 marca 2016 12:10

Gmina jeszcze bardziej oświetlona

 
Gmina Gniezno Gmina Gniezno źródło: Google Street View

W najbliższych miesiącach Gmina Gniezno planuje budowę oświetlenia ulicznego w kilku wsiach i osiedlach, znajdujących się na jej terenie.

Urząd Gminy ogłosił przetarg na budowę oświetlenia drogowego w miejscowościach Obora, Piekary, Strzyżewo Kościelne, Modliszewko i Osiniec - os. Herbowe i os. Owsiane. Najwięcej inwestowania będzie w ostatnich z wymienionych miejscowości, gdzie sieci energetyczne zostaną pobudowane przy nowych działkach budowlanych.

O ile w miejscowościach Obora, Piekary i Strzyżewo Kościelne latarnie pojawią się jedynie w kilku punktach, o tyle zarówno Modliszewko i Osiniec będą miały zupełnie nowe instalacje na długości wszystkich ulic ujętych w inwestycji. Na osiedlu Owsianym planuje się wykop na długości ponad 900 metrów, gdzie powstanie 19 latarni ulicznych. Osiedle Herbowe będzie miało wykonane prace na odcinku 750 metrów, a drogi w tym obszarze rozświetli 17 nowych lamp. Podobnie będzie miało miejsce w Modliszewku, gdzie na długości 874 metrów powstanie 17 latarni ulicznych. Wszystkie wspomniane powstaną w rejonie nowych działek budowlanych, przeznaczonych pod domy jednorodzinne i zostaną przyłączone do istniejącej już sieci energetycznej i oświetleniowej.

Termin wykonania zamówienia - do 29 lipca 2016 roku.

1 komentarz

  • Link do komentarza gminny niedziela, 13 marca 2016 12:20 napisane przez gminny

    Gdyby jeszcze nie było takich dróg, jak na zdjęciu tylko asfalt, to byłoby wszystko OK!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane