czwartek, 03 marca 2016 12:56

Kolejne dofinansowanie inwestycyjne dla Teatru

 
Kolejne dofinansowanie inwestycyjne dla Teatru archiwum redakcji

Gnieźnieński Teatr im. Aleksandra Fredry otrzymał ministerialne dofinansowanie na przeprowadzenie kolejnego remontu w głównym budynku tejże instytucji.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Rozwój infrastruktury kultury, przyznało kwotę 450 tysięcy złotych na remont dachu oraz konserwację sali widowiskowej gnieźnieńskiego Teatru.

To już kolejna dotacja, jaką otrzymała ta kulturalna instytucja w tym roku. Przypomnijmy, że pod koniec stycznia poinformowano, że w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020, placówka otrzymała kwotę 1 miliona 700 tysięcy złotych na modernizację frontonu teatru oraz zagospodarowanie placu znajdującego się od strony ul. Mickiewicza.

Powyższe informacje oznaczają, że w tym roku instytucję czeka szereg działań inwestycyjnych, zmierzających do poprawy estetyki całego gmachu. W ubiegłym roku wykonano m.in. remont charakterystycznych arkad, znajdujących się przy budynku.

2 komentarzy

  • Link do komentarza Marek ZYGMUNT czwartek, 03 marca 2016 13:42 napisane przez Marek ZYGMUNT

    Nowe zagospodarowanie placu teatru od strony ulicy Mickiewicza rzeczywiście jest potrzebne. Chociażby na to, by stworzyć tam miejsca postojowe dla autobusów. Nawet powstanie chociaż trzech miejsc postojowych dla autobusów, które przywożą wycieczki szkolne do teatru, byłoby wspaniałą rzeczą. Bo obecnie autobusy stają w miejscach zabronionych i blokują swobodny przejazd ulicą Mickiewicza. Poza tym, kierowcy autokarów zatrzymują niekiedy swoje pojazdy także wzdłuż parkingu od strony „ROSSMANNA”. A to już jest karygodne !! Bo po pierwsze. Autobusy blokują wyjazd samochodom osobowym stojącym prawidłowo w zatokach parkingowych. Po drugie. Dzieci wychodzące w takiej sytuacji z autobusu, są narażone na potrącenie przez pojazdy przejeżdżające w tym czasie ulicą Mickiewicza. Jest więc pilna potrzeba, utworzenia w szczycie gnieźnieńskiego teatru, parkingu poprzecznego dla autobusów. Ten parking mam nadzieję, że będzie wykorzystywany również w czasie, gdy przedstawienia w teatrze się nie odbywają. Jednak wtedy powinni je wykorzystywać przewodnicy po Gnieźnie. Właśnie w te miejsca powinni oni kierować pilotowane przez siebie autobusy, by wycieczki odwiedzające nasze miasto, były „zmuszone” przejść przez całe centrum nim dojdą do gnieźnieńskiej katedry. Może wtedy centrum naszego miasta zacznie „żyć”. A nasz handel odetchnie. Marek ZYGMUNT

  • Link do komentarza kolo diabolo czwartek, 03 marca 2016 13:17 napisane przez kolo diabolo

    Brawo! I budynek pieknieje i coraz lepszej spektakle sa :-)

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane