środa, 02 marca 2016 14:15

Żłobek zwiększy liczbę miejsc

 
Żłobek Miejski przy ul. Kościuszki Żłobek Miejski przy ul. Kościuszki fot. Rafał Wichniewicz

Prawie 750 tysięcy złotych trafi do Gniezna w ramach ministerialnego dofinansowania programu "Maluch". Dzięki temu żłobek ma przyjąć 50 dzieci więcej.

W związku z planowanym przeniesieniem Przedszkola nr 12 z ul. Kościuszki do budynku, w którym obecnie mieści się także Gimnazjum nr 2 przy ul. Pocztowej, w dotychczasowej siedzibie tej placówki zwalnia się kilka pomieszczeń. Zgodnie z założeniami, właśnie o tę część ma zostać powiększony żłobek, a co w efekcie ma zwiększyć ilość miejsc dla około 50 dzieci.

W związku z konieczną inwestycją, polegającą na dostosowaniu części budynku przy ul. Kościuszki do nowego zadania, Miasto Gniezno złożyło projekt o dofinansowanie z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w kwocie 1 mln 200 tys. złotych w ramach programu "Maluch - edycja 2016". Wniosek został przyjęty i na przebudowę przedszkola ma zostać przyznane 746 687 złotych. Cała inwestycja ma kosztować około 1 mln złotych, a pozostała kwota ma pochodzić ze środków budżetu miejskiego: - Jest to kolejny efekt działalności Wydziału Rozwoju Miasta i Obsługi Inwestora, który przyniósł kolejny pozytywny skutek w postaci zasilenia inwestycji środkami zewnętrznymi. Gdyby nie to, musielibyśmy całość realizować z funduszy miejskich - stwierdził wiceprezydent Michał Powałowski.

W ramach planowanego remontu i dostosowania obiektu, żłobek ma zostać powiększony o 230 metrów kwadratowych. W zakresie przewidzianych prac przewidziano roboty budowlane, dzięki którym powstaną dwie nowe sale do zabaw, dwie sale do spania, dwa zaplecza kuchenne, 2 pomieszczenia sanitarne dla dzieci, 2 szatnie dla dzieci, toaleta dla personelu i ciągi komunikacyjne. Ponadto przebudowane mają zostać instalacje sanitarne, elektryczne, a także budynek zostanie dostosowany do wymagań przeciwpożarowych. Zakupione ma zostać także wyposażenie w postaci zabawek i pomocy dydaktycznych.

Prace remontowe w budynku przy ul. Kościuszki mają się zacząć wkrótce po zwolnieniu pomieszczeń przez Przedszkole nr 12, co ma nastąpić najprawdopodobniej w lipcu 2016 roku.

6 komentarzy

 • Link do komentarza PRAKTYK środa, 02 marca 2016 21:26 napisane przez PRAKTYK

  Pięknie. Ale czasy się już trochę zmieniły. Przywrócenie całego budynku do funkcji żłobka jest dobrym krokiem Prezydenta . Ale prosimy jeszcze Pana prezydenta o dojście do Żłobka z drugiej strony oraz o wygodny dojazd z tamtej strony dla zawsze spieszących się rodziców. To dopiero stworzy ze żłobka obiekt dostosowany do dzisiejszych potrzeb miasta i dzisiejszych, zmotoryzowanych czasów.

 • Link do komentarza rodzic II środa, 02 marca 2016 20:03 napisane przez rodzic II

  Panie rodzic, ulica to ostatnio Wałęsowa, Krzywonosowa i KODziarze. Więc proszę nas nie pouczać, bo ci wymienieni to naprawdę nie są dla nas wzorami. A gnieźnianie popierają pomysł powrotu do korzeni, żeby żłobek był żłobkiem i basta!

 • Link do komentarza rodzic środa, 02 marca 2016 19:54 napisane przez rodzic

  To nie efekty to układ. Ale wiemy że maszyna już nie działa. Nie ma to jak samozadowolenie co?? A może posłuchacie co mówi i myśli ulica . Proszę nie słuchać klakierów, którym płacimy !my podatnicy !!!..

 • Link do komentarza mama środa, 02 marca 2016 18:19 napisane przez mama

  Brawo wreszcie ktoś zrobi tam porządek !!!

 • Link do komentarza blondie środa, 02 marca 2016 16:15 napisane przez blondie

  i bardzo dobrze, żłobek to żłobek a nie przedszkole....

 • Link do komentarza ops środa, 02 marca 2016 15:31 napisane przez ops

  Ale to jest logiczne że skoro do wydziału zostali zatrudnieni ludzie i mają płacone pensje urzędnicze , to muszą coś robić co przyniesie efekty , no nie wyobrażam sobie żeby dostawali pensje za nic. Takie różne wnioski o dofinansowanie to powinni co tydzień wysyłać bo w Gnieźnie jest dużo do zrobienia.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane