wtorek, 01 marca 2016 08:24

Czerniejewska Strefa z obniżką cen

 
Strefa Aktywizacji Gospodarczej Strefa Aktywizacji Gospodarczej fot. Gmina Czerniejewo

Działki inwestycyjne oraz pod budownictwo mieszkaniowe w Czerniejewie, po raz kolejny z rzędu wystawione zostały na sprzedaż. Tym razem znacznie obniżono ceny części nieruchomości.

Wszystkie próby sprzedania działek inwestycyjnych, położonych w południowej części tej miejscowości, do tej pory niestety spełzły na niczym. Dziewięć nieruchomości, które są ulokowane w Strefie Aktywizacji Gospodarczej powstałej pod koniec 2014 roku, do tej pory nie znalazły żadnego zainteresowania ze strony potencjalnych inwestorów. Teraz tutejszy samorząd zdecydował się wystawić na przetarg po obniżonych cenach.

Zgodnie z nowymi założeniami, ceny za metr kwadratowy działek zostały zmniejszone z 67 zł do 53 zł. Oznacza to znacznie mniejszy wpływ do budżetu gminy w przypadku sprzedaży, ale ma to też być możliwą zachętą do faktycznego zaktywizowania tego terenu i ściągnięcia potencjalnych inwestorów do Czerniejewa. W związku z powyższym, ceny dziesięciu nieruchomości wahają się od 449 tysięcy złotych do 793 tysięcy złotych. Wcześniej za najdroższą z działek planowano pozyskać około 1 milion złotych. . Nieruchomości, do których doprowadzone są wszelkie niezbędne media (kanalizacja, woda, energia elektryczna, gaz, telefon) planuje się pozyskać w sumie 4 miliony 813 tysięcy złotych. To kwota mniejsza o ponad 1 milion złotych od tej, jaką planowano uzyskać w poprzednich przetargach. Ten, który został teraz ogłoszony, jest już jednak piątym z kolei.

Dodatkowo na sprzedaż po raz drugi wystawiona została nieruchomość przy ul. Krasickiego (Osiedle Jana Pawła II). Posiadająca powierzchnię 0,9853 hektara, przeznaczona jest pod zabudowę wielorodzinną. Cena wywoławcza pozostała jednak taka sama, jak poprzednio - 492 650 zł.

Wszystkie dziesięć przetargów będą miały rozstrzygnięcie 9 maja br.

3 komentarzy

 • Link do komentarza aaaaaa wtorek, 01 marca 2016 09:54 napisane przez aaaaaa

  Poniesione koszty to zdaje się 4 300 000 zł , już dwa lata jak to nie procentuje. Mam takie wrażenie że gdyby do tych pieniędzy dodać różne inne takie wydatki jak oświetlenie stadionu żużlowego, wydatki na żużel , fontanna , palmy i plaża na Rynku , króliki , no i oczywiście tą kasę co trzeba było oddać , to chyba już dawno byłby nowy szpital powiatowy dla całego powiatu.

 • Link do komentarza XXza wtorek, 01 marca 2016 09:17 napisane przez XXza

  Jak to możliwe że tam nic się nie dzieje , przecież na tych fotkach to sami ludzie sukcesu :
  http://garg.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=474&Itemid=1

 • Link do komentarza czekam na taniej wtorek, 01 marca 2016 09:14 napisane przez czekam na taniej

  Oto jedna z obietnic naszego prezydenta Gniezna :
  • rozwój terenów przemysłowych w oparciu o współprace z gminami ościennymi – porozumienie w celu utworzenia Gnieźnieńskiej Strefy Gospodarczej;
  to co teraz stoi na przeszkodzie żeby Gniezno weszło w porozumienie z gminą Czerniejewo, te place tańsze są, można nawet tam parkingi zrobić albo robić tam szkolenia i wykorzystać zgodnie z kolejną obietnicą :
  • porozumienie z władzami Wrześni w celu przygotowania kadr, szkolenia zawodowego, organizacji transportu i lokalizacji kooperantów pod inwestycje Volkswagena;
  ponadto tam swój sukces odniósł chyba GARG pod dowództwem pana który teraz w magistracie ma odnosić sukcesy czy jakoś tak, ale czemu GARG zlikwidowano tego już nie pamiętam

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Antyki022022