poniedziałek, 29 lutego 2016 11:53

Parking przy ul. Chrobrego rusza od 1 marca

 
Parking przy ul. Chrobrego rusza od 1 marca zdjęcie nadesłane

Zgodnie z ostatnimi zapowiedziami, już od 1 marca rusza darmowy parking dla samochodów osobowych przy ul. Chrobrego. Na kierowców czeka 150 miejsc postojowych.

Na dniach wykonano m.in. wydzielenie odcinka dla ruchu pieszego, usunięto zarośla i trawę porastające plac, wyrównano w kilku miejscach nawierzchnię, a także pojawiło się dodatkowe oznakowanie pionowe oraz poziome. Wjazd na teren parkingu odbywa się od strony ul. Sobieskiego lub ul. Chrobrego, skąd należy się kierować drogą wewnętrzną w stronę sali sportowej Ekonomika. Tuż przed nią znajduje się wjazd na parking - na kierowców czeka tu 150 miejsc postojowych dla samochodów osobowych i 4 dla dla pojazdów, z których korzystają osoby niepełnosprawne.

Parking będzie czynny przez 7 dni w tygodniu przez całą dobę, a korzystanie z niego będzie bezpłatne.

7 komentarzy

 • Link do komentarza mieszkaniec A wtorek, 01 marca 2016 15:37 napisane przez mieszkaniec A

  mieszkaniec z osiedla - jeżeli płacę za postój i miejsce wyznaczone do postoju znajduje się pod moim domem to dlaczego chcesz mi tego zabronić i nazywasz mnie egoistom ? czy moje pieniądze są gorsze od pieniędzy kogoś innego ? jest wolny rynek i każdy ma prawo korzystać z usług i innych dóbr jeżeli za to zapłaci a prawo na to zezwala . Ja zapłacę a dla ciebie miasto zrobiło darmowy parking , więc masz lepiej niż ja , w czym problem ?

 • Link do komentarza mieszkaniec z osiedla wtorek, 01 marca 2016 14:24 napisane przez mieszkaniec z osiedla

  Tym z Chrobrego nie chce się przejśc parę kroków na parking. Są egoistami twierdząc, że "mają prawo" parkować pod domem. Potrzeby innych mieszkańców Gniezna mają w nosie.

 • Link do komentarza mieszkaniec A wtorek, 01 marca 2016 12:29 napisane przez mieszkaniec A

  tomasz - nie wiem co miało być , wiem co jest. Zapoznaj się z uchwałami Rady Miasta.

 • Link do komentarza tomasz wtorek, 01 marca 2016 12:24 napisane przez tomasz

  mieszkaniec A - przecież tak miało być na samym początku, ale z tego powodu, ze nie było parkingu przy ul. Sobieskiego, zrezygnowano z tego. Teraz parking jest, więc należy przewidywać, że prędzej czy później temat powróci. A jużna pewno jak zrobią parking przy ul. Żuławy:))

 • Link do komentarza mieszkaniec A wtorek, 01 marca 2016 12:15 napisane przez mieszkaniec A

  EagleEye a dlaczego i na jakiej podstawie auta z opłaconymi 'identyfikatorami mieszkańca'' mają zostać wyproszone z podstrefy ''A'' , dlaczego i na jakiej podstawie mieszkańcy mają posiadać identyfikatory i abonamenty strefy ''A'' czerwonej i mają znikać z tej strefy ? Co to , czy jakieś wysiedlenia się szykują czy o co chodzi ?

 • Link do komentarza EagleEye wtorek, 01 marca 2016 10:16 napisane przez EagleEye

  Wiadomość bardzo dobra i to się chwali. ;-)

  Teraz czekamy aby auta z ''identyfikatorami mieszkańca'' zostały wyproszone ze strefy ''A'' bo już nie będzie wymówki kierowców że nie ma miejsc buforowych do parkowania.Czekam na to co było zapowiadanie czyli mieszkańcy z identyfikatorami i abonamentami z strefy ''A'' czerwonej znikli z tej strefy

 • Link do komentarza kierowca wtorek, 01 marca 2016 08:12 napisane przez kierowca

  Znakomita informacja. Brawo !

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Antyki022022