piątek, 26 lutego 2016 14:42

Zmiany cen części biletów w MPK

 
Zmiany cen części biletów w MPK archiwum redakcji

Od 1 marca wchodzi w życie nowa stawka za bilety kupowane u kierowców autobusów Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Pojawi się też nowy bilet miesięczny.

Od początku marca, podróżni chcący nabyć bilet 60-minutowy u kierowcy autobusu oraz w systemach dystrybucji elektronicznej przez telefon komórkowy lub Internet, zapłacą więcej. Do tej pory za przejazd normalny trzeba było uiścić opłatę w kwocie 3,20 zł, a za ulgowy 1,60. Od 1 marca br. stawka ta będzie wynosić kolejno 4 zł i 2 zł. Podniesienie ceny ma za zadanie ułatwić kierowcom wydawanie pieniędzy pasażerom, którzy do tej pory musieli dysponować drobnymi monetami.

To jednak nie koniec zmian. W ofercie MPK pojawi się także bilet 24-godzinny, który będzie można nabyć także u kierowcy w cenie 10 zł normalny i 5 zł ulgowy. Będzie on obowiązywał przez 24 godziny od momentu jego skasowania. Jednocześnie MPK wycofuje z oferty jednorazowy bilet świąteczny.

Dodatkowo, od 1 marca zaczyna obowiązywać nowy bilet długookresowy - miesięczny zintegorwany na sieć w cenie 70 zł. Bilet ten będzie funkcjonować jako dopłata do biletu kolejowego Przewozów Regionalnych na trasie Gniezno - Poznań. Wspólny bilet autobusowo - kolejowy kosztować będzie 285 zł i obowiązywać na całej sieci obsługiwanej przez MPK Gniezno oraz w dowolnych pociągach Przewozów Regionalnych i Kolei Wielkopolskich na trasie Gniezno - Poznań.

Ponadto w ostatnim tygodniu Rada Miasta podjęła uchwałę w sprawie zmiany stawek opłat dodatkowych, pobieranych od pasażerów za jazdę bez ważnego biletu lub dokumentu uprawniającego do ulgowego przejazdu.

 

30 komentarzy

 • Link do komentarza Trolejbus środa, 09 marca 2016 14:36 napisane przez Trolejbus

  Obyś się kiedyś wywrócił z tego swojego stołku panie Budasz za rozwiązania, które nam serwujesz! Nie pozdrawiam

 • Link do komentarza olla środa, 09 marca 2016 14:11 napisane przez olla

  Szkoda ze nie wejdzie pomysl biletow 10-przejazdowych ktore wypadna taniej niz pojedyncze bilety pochodze ze Stargardy szczec. I tam to bylo docenione przez ludzi

 • Link do komentarza Stefan12 poniedziałek, 29 lutego 2016 11:25 napisane przez Stefan12

  Cena paliwa w ostatnim roku spadła o 20%, a cena biletu rośnie o 25%.
  No to Budasz nieźle obudził pasażerów.
  Ja długo nie zasnę.

 • Link do komentarza artur poniedziałek, 29 lutego 2016 07:40 napisane przez artur

  latwiej wyadwalo by sie z 3 zł. ha ha. brawo. cena paliw w doł a tu takie podwyżki żenada. teraz na 100 procent nie bede jezdzil autobusami taniej taksowką. taksa na terenie gniezna weznie 10. cztero osobowa rodzina 12. brawo brawo brawo.

 • Link do komentarza kierowca z winiar poniedziałek, 29 lutego 2016 07:21 napisane przez kierowca z winiar

  Jak na taką mieścinę - Gniezno ma również 3 /słownie: Trzy/ strefy parkowania!! Co najmniej jak by to był New York, Paris, Berlin, czy London!!

 • Link do komentarza pasażer z winiar niedziela, 28 lutego 2016 22:24 napisane przez pasażer z winiar

  Jak na taką mieścinę jak Gniezno to ceny biletów jak w stolicy. Paliwo tanieje a bilety drożeją.

 • Link do komentarza Koryfeusz niedziela, 28 lutego 2016 10:30 napisane przez Koryfeusz

  Kupowanie biletów u kierowcy często powoduje opóźnienia autobusu. Pasażerowie powinni wsiadać w autobus zaopatrzeni w bilet. Ciężko wcześniej sobie kupić? No ale jak ktoś wszystko robi na ostatnią chwilę, albo jest mało przewidujący to potem ma problem.
  Ponadto w autobusach powinny być biletomaty.

 • Link do komentarza Lelek niedziela, 28 lutego 2016 08:28 napisane przez Lelek

  A jednak gościu z Rokietnicy ma gdzieś wszystko i wszystkich robi w bambuko. Niech wraca skąd go przywiało i podwyżki funduje w swoim miasteczku, może tam go za to polubią bo tutaj jest lubiany chyba tylko przez swojego zwierzchnika.

 • Link do komentarza taka sobie ciekawostka niedziela, 28 lutego 2016 07:59 napisane przez taka sobie ciekawostka

  Od 1 marca do grona gmin z bezpłatną komunikacją dołączy Brodnica. Dodatkowo gmina zakupi też ekologiczne pojazdy ze środków unijnych.
  Radni w lutym tego roku podjęli uchwałę, w której możemy przeczytać, że głównym celem wprowadzenia darmowej komunikacji jest ograniczenie ruchu kołowego z czego wynika poprawa jakości środowiska, zwiększenie mobilności mieszkańców czy oszczędności w budżetach domowych. Ponadto zmniejszy się wykluczenie społeczne osób o niskich dochodach, których nie stać było dotychczas na zakup biletu.

 • Link do komentarza Maras sobota, 27 lutego 2016 21:55 napisane przez Maras

  Co za chore tłumaczenie. Równie dobrze żeby łatwiej było wydawać mogli obniżyć cenę do 3 zł. Ale cóż ,ktoś czyli pasażerowie za te nowo-stare kupione Mercedesy musi zapłacić. Najtaniej i najzdrowiej po prostu przesiąść się na rower...

 • Link do komentarza inny pasażer sobota, 27 lutego 2016 20:24 napisane przez inny pasażer

  do pasażer
  to jest artykuł o podwyżce cen biletow 60 minutowych a nie o kierowcach!!
  kierowca to nie szmat do wycierania gęby tylko osoba ktorej powierzasz swoje zdrowie i życie wsiadając do autobusu, może czas to zauważyc i docenic a nie "psy na nim wieszac"

 • Link do komentarza pasażer sobota, 27 lutego 2016 15:27 napisane przez pasażer

  do ppp: jest dużo przepisów o ruchu drogowym i można wszystkie cytować ale tu jest akurat artykuł o kierowcach autobusów

 • Link do komentarza ppp sobota, 27 lutego 2016 15:09 napisane przez ppp

  Do pp:
  jak juz chcecie byc prawi i sprawiedliwi to zacytujmy pkt. 1 art. 18:

  1. Kierujący pojazdem, zbliżając się do oznaczonego przystanku autobusowego (trolejbusowego) na obszarze zabudowanym, jest obowiązany zmniejszyć prędkość, a w razie potrzeby zatrzymać się, aby umożliwić kierującemu autobusem (trolejbusem) włączenie się do ruchu, jeżeli kierujący takim pojazdem sygnalizuje kierunkowskazem zamiar zmiany pasa ruchu lub wjechania z zatoki na jezdnię.

 • Link do komentarza Leon sobota, 27 lutego 2016 14:52 napisane przez Leon

  Normalnie to względami ekonomicznymi uzasadniają takie podwyżki ale tutaj to jest mistrzostwo świata żeby powiedzieć że muszą podwyższyć ceny żeby kierowca nie musiał szukać drobnych. Proponuję podnieść opłaty za parkowanie żeby kierowcy nie musieli szukać drobnych albo jeszcze lepiej wprowadzić obowiązek płacenia banknotami 10 zł za godzinę z uzasadnieniem że odbierający kasę z parkomatu nie może dźwigać ciężarów i dlatego muszą tam być wkładane tylko papierowe pieniądze.

 • Link do komentarza Wenesa sobota, 27 lutego 2016 14:07 napisane przez Wenesa

  Uzasadnienie na miarę PO "Podniesienie ceny ma za zadanie ułatwić kierowcom wydawanie pieniędzy pasażerom, którzy do tej pory musieli dysponować drobnymi monetami."

 • Link do komentarza Lucjan sobota, 27 lutego 2016 13:59 napisane przez Lucjan

  Bo yebne... żeby kierowcom było łatwiej.... ale powód se wymyślili. A swoją drogą od 3.20 zł jest bliżej do 3 zł niż 4 zł. Co za debilizm. xD

 • Link do komentarza wnuczka sobota, 27 lutego 2016 13:29 napisane przez wnuczka

  @ wnuczek, to babcia nie jeździ za darmo? Coś młoda ta babcia i szybko na rentę przeszła :-)

 • Link do komentarza pp sobota, 27 lutego 2016 13:15 napisane przez pp

  Przy okazji tego ułatwiania zadań kierowcom autobusów , może jeszcze warto im przypomnieć takie coś :
  Prawo o ruchu drogowym
  Art. 18.
  2. Kierujący autobusem (trolejbusem), o którym mowa w ust. 1, może wjechać na sąsiedni pas ruchu lub na jezdnię dopiero po upewnieniu się, że nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego.

 • Link do komentarza wnuczek sobota, 27 lutego 2016 09:06 napisane przez wnuczek

  Mojej babci podniosą rentę o 2 zł (dwa) od 1 marca, będzie miała na jeden bilet ulgowy MPK w Gnieźnie

 • Link do komentarza Taka prawda piątek, 26 lutego 2016 21:21 napisane przez Taka prawda

  4 i 2 zł ? Powód? Proste, za nowe Mercedesy się musi zwrócić.

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane