piątek, 26 lutego 2016 10:54

Znamy wizualizację rozbudowy szpitala

 

ZOZ oraz przedstawiciel firmy projektowej, przedstawił koncepcję zagospodarowania i wykończenia opuszczonego budynku szpitalnego, stojącego od lat przy ul. 3 Maja. Wizualizacja wzbudziła zainteresowanie radnych.

To w zasadzie pierwszy, zauważalny dla wszystkich krok, jaki jest realizowany w tym kierunku przez Zakład Opieki Zdrowotnej. Po trzech miesiącach rozmów z pracownikami szpitala oraz projektantami i inspektorem budowlanym, ustalono spójną koncepcję naprawy i kontynuacji rozbudowy szpitala powiatowego. Chodzi dokładnie o budynek D, który od kilku lat stoi niedokończony przy lecznicy na ul. 3 Maja. Informację tę przekazaliśmy w tym temacie już w ubiegłym tygodniu (zobacz także: Na budynku szpitala powstanie lądowisko!), a teraz ZOZ wraz z przedstawicielem firmy projektującej, pokazali radnym powiatowym wizualizację oraz rozkład pomieszczeń na wszystkich poziomach budynku.

Szczegóły całej budowy wszystkim obecnym na spotkaniu radnym oraz gościom obrad przedstawił Krzysztof Bestwina, dyrektor ZOZ, a także Karolina Welka zajmująca się przeprowadzeniem inwestycji oraz przedstawicielem projektanta firmy Sadowski-Sadowska - Monika Wojtczyk.

Karolina Welka omówiła szczegółowo całą koncepcję rozbudowy szpitala z wyszczególnieniem każdego poziomu budynku oraz rozplanowaniem wszystkich istotnych oddziałów oraz konkretnych pomieszczeń. Wskazywano na nowatorskie rozwiązania oraz zasadnicze kwestie, jakimi kierowali się projektanci. Zrezygnowano m.in. z podziału budynku na część brudną i czystą, dzięki czemu zaoszczędzi się miejsce, które i tak zostanie w pełni wykorzystane. Omówiono także koncepcje budowy lądowiska dla śmigłowców na dachu budynku, rozlokowania sal dla chorych, a także położenia Izby Przyjęć, która ulokowana zostanie od podwórza obecnego szpitala. Ponadto okna budynku zostaną wydłużone z uwagi na zalecenia konstrukcyjne, a co też przyczyni się do tego iż w pomieszczeniach będzie więcej naturalnego światła. Elewacja budynku zyskała także akceptację konserwatora zabytków.

Jak przekazał Krzysztof Bestwina, finansowanie rozbudowy jest gwarantowane w budżecie powiatu, a obecny koszt jest jedynie szacunkowy i trudno się odnosić do całości, nie znając gotowego projektu. Obecnie kwota ta może wynosić około 35 milionów złotych dla samego dokończenia budowy i wykonania wnętrz. Istotnym jest to, co zostało wskazane w trakcie sesji, że budynek D ma w przyszłości pełnić funkcję placówki przejmującej usługi z innych placówek ZOZ-u. Chodzi o zgromadzenie najpilniejszych usług zdrowotnych w jednym miejscu. Pozwoli to też w przyszłości na reorganizację oddziałów poprzez wprowadzenie dodatkowych udogodnień dla pacjentów czy powiększenie usług medycznych. Docelowo też ma to dać możliwość przeprowadzenia kapitalnego remontu starego budynku szpitalnego przy ul. 3 Maja.

 

9 komentarzy

 • Link do komentarza Mieszkaniec wtorek, 01 marca 2016 17:42 napisane przez Mieszkaniec

  Na ul. Sobieskiego na terenie jednostki otworzono dzisiaj nowy parking, a ludzie nadal stają na zakazie...

 • Link do komentarza rowerzysta piątek, 26 lutego 2016 20:10 napisane przez rowerzysta

  Ciesze się, że jest wizualizacja. Poczekajmy jeszcze na realizację projektu. Parking - trudno, może kiedyś będzie pod wiaduktem prowadzącym na Winiary. Szpital jest najważniejszym tematem dla powiatu.

 • Link do komentarza b piątek, 26 lutego 2016 18:17 napisane przez b

  @ komentator
  A co ma wspólnego jedno (szpital powiatowy) z drugim (miejska strefa płatnego parkowania- nb. o wiele droższa niż, przykładowo, w Poznaniu)?

 • Link do komentarza Zooro piątek, 26 lutego 2016 16:46 napisane przez Zooro

  Co na to Gruszczyński, Pilak i cała reszta od pomarańczowych kasków/ ?

 • Link do komentarza komentator_ piątek, 26 lutego 2016 14:28 napisane przez komentator_

  Super, jakieś światełko w tunelu dla komfortu w gnieźnieńskim szpitalu. Zamiast komentować kwestię miejsc parkingowych powinniśmy cieszyć się z rozwoju naszego miasta. Teraz tylko miejmy nadzieję, że plany wkrótce zostaną zrealizowane.

 • Link do komentarza kierowca piątek, 26 lutego 2016 13:13 napisane przez kierowca

  @szofer- skrzat chciałby wjeżdżać samochodem do każdej poczekalni!

 • Link do komentarza do SKRZAT piątek, 26 lutego 2016 13:12 napisane przez do SKRZAT

  Zgodnie z obietnicami naszego prezydenta Tomasza Budasza w Gnieźnie przybyło bardzo dużo miejsc do parkowania, została powiększona strefa płatnego parkowania i podniesiono opłaty, tak więc każdy kto będzie odwiedzał szpital może parkować gdzie tylko zechce. No i jeszcze pod trasą Zjazdu Gnieźnieńskiego ma być parking

 • Link do komentarza szofer piątek, 26 lutego 2016 12:52 napisane przez szofer

  Przecieź jest parking przy zbiegu ulic bł. Jolenty i 3 Maja!

 • Link do komentarza SKRZAT piątek, 26 lutego 2016 11:17 napisane przez SKRZAT

  Wszystko pięknie. Ale Jest jeden wielki problem. Jeżeli budynek D przejmie usługi z innych oddziałów ZOZ w Gnieźnie to zwiększy się diametralnie liczba osób odwiedzających TO MIEJSCE. Gdzie one będą parkować swoje samochody ? Chociaż na godzinkę! Jeżeli na prezentowanej wizualizacji nie widać takiego miejsca. A w dzisiejszych czasach już żaden obiekt użyteczności publicznej nie może funkcjonować bez odpowiednio dużej liczby miejsc parkingowych ( dla obsługi szpitala i przychodni jak również dla odwiedzających gabinety pacjentów). Proszę o tym pomyśleć już teraz !!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

Antyki022022