piątek, 19 lutego 2016 11:47

Od wiosny utrudnienia na ul. Roosevelta

 
Od wiosny utrudnienia na ul. Roosevelta archiwum redakcji

Już za kilka tygodni ul. Roosevelta zostanie ponownie zamknięta. Rozpocznie się drugi etap budowy kanalizacji sanitarnej, deszczowej i sieci wodociągowej.

Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji ogłosiło przetarg na wykonanie kolejnego etapu inwestycji, obejmującego odcinek od ronda Prof. Gerarda Labudy (u zbiegu ul. Roosevelta i al. Reymonta), aż do ul. Rycerskiej. Nie oznacza to jednak, że zamknięty zostanie od razu cały fragment ulicy, gdyż prace aż do jesieni odbywać się będą w kilku etapach, ułatwiających dojazd do posesji i zakładów w tej okolicy. Pracujący w tej części miasta oraz mieszkańcy Arkuszewa, muszą przygotować się jednak na utrudnienia.

W ubiegłym roku wykonany został fragment instalacji od ul. Rycerskiej aż za ul. Kujawską, do przepustu wodnego, znajdującego się pod nasypem. W ramach tej inwestycji wykonano kanalizację sanitarną, deszczową i sieć wodociągową, która jest konieczna z uwagi na potrzeby rozwojowe tej części miasta. Po zakończeniu inwestycji, na całym odcinku drogi wykonano nową nawierzchnię, odgraniczoną chodnikami i z nową instalacją oświetleniową. Dodatkowo w tym roku planuje się tu budowę chodnika na pewnym odcinku ulicy. W 2016 roku przychodzi czas na kolejną część inwestycji, prowadzonej przez PWiK w Gnieźnie, która podzielona zostanie na kilka etapów, głównie z powodu konieczności utrzymania komunikacji w tym rejonie.

W pierwszym etapie prac zamknięty zostanie odcinek drogi od ul. Rycerskiej, do wjazdu na teren Polmo. Wyjazd z ul. Rycerskiej będzie możliwy tylko w kierunku Trzemeszna i od tej strony także będzie dostępny tylko dojazd do stacji benzynowej. Drugi etap ma objąć odcinek od Polmo do skrzyżowania ul. Roosevelta z ul. Podkomorską i Fabryczną, następnie wykonany zostanie fragment od tego skrzyżowania aż do wjazdu na teren zakładów Trepko i Altom, a w kolejnym IV i V etapie - prace przeprowadzone zostaną pod torami kolejowymi aż do ronda i w drogach wewnętrznych, znajdujących się pomiędzy garażami i kortem tenisowym z przebiciem pod ul. Laubitza. W ostatnim z etapów prowadzona będzie już tylko instalacja wodociągowa. Mimo podzielenia na etapy, okresowo w trakcie przechodzenia między etapami, mogą pojawić się dodatkowe utrudnienia w ruchu.

Wykonawca ma zostać wyłoniony 8 marca br., a termin wiązania ofertą wyznaczony został na 30 dni. Oznacza to, że pierwsze prace budowlane, a wraz z nimi utrudnienia na ul. Roosevelta mogą się rozpocząć już w połowie kwietnia.

1 komentarz

  • Link do komentarza rowerzysta piątek, 19 lutego 2016 20:44 napisane przez rowerzysta

    Wg zapowiedzi wyglada na to, ze tym razem inwestycja zostanie przeprowadzona "z glowa" - tak trzymac

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane