Jesteś tutaj:Gospodarka Nowy parking już od 1 marca
poniedziałek, 15 lutego 2016 11:53

Nowy parking już od 1 marca

 
Nowy parking już od 1 marca fot. Rafał Wichniewicz

Miasto Gniezno i Powiat Gnieźnieński podpisały umowę o użyczeniu terenu pod parking na 150 miejsc w centrum miasta. Teren ma zostać udostępniony od 1 marca br.

Już wkrótce na terenie byłej jednostki wojskowej przy ul. Sobieskiego, otwarty ma zostać plac parkingowy. W poniedziałek 15 lutego podpisano w tej sprawie porozumienie o bezpłatnym udostępnieniu terenu Miastu Gnieznu przez Powiat Gnieźnieński, który jest zarządcą obiektu.

- Zarówno mi, jak i panu prezydentowi zależało na tym, aby taki parking uruchomić. Cały Zarząd również widział potrzebę udostępnienia tych miejsc i po długich rozmowach umowa może zostać podpisana. Wszelkie przeszkody natury administracyjnej zostały usunięte i sądzę, że nie tylko mieszkańcy Gniezna będą mogli korzystać z tego miejsca, ale także mieszkańcy powiatu przyjeżdżający do miasta - przyznała starosta Beata Tarczyńska.

Parking zostanie ulokowany na terenie placu, tuż przy wjeździe od strony ul. Chrobrego - na prawo od hotelu, a przed namiotem mieszczącym szkolną salę sportową. Docelowo ma się znaleźć na tym terenie 150 bezpłatnych miejsc parkingowych, dostępnych całą dobę. Do 1 marca ma zostać ustawione oznakowanie pionowe, a gdy pozwoli na to pogoda wymalowane mają zostać pasy. Bezpłatna umowa użyczenia została podpisana na okres 3 lat.

- Chciałbym podziękować pani staroście i zarządowi za to porozumienie. Z mojej strony sprawę pilotował wiceprezydent Jarosław Grobelny i dzisiaj mamy taką kwintesencję tego, a więc podpisanie porozumienia na użyczenie fragmentu terenu. Myślę, że to nie pierwszy element naszej współpracy Starostwa Powiatowego i Urzędu Miejskiego - przyznał prezydent Tomasz Budasz..

Jednocześnie teren parkingowy, znajdujący się przy budynku dawnych koszar, pozostanie z przeznaczeniem dla instytucji funkcjonujących w tym miejscu. Prezydent zaapelował także, aby kierowcy nie parkowali samochodów na drodze dojazdowej, przebiegającej wzdłuż parkingu tuż obok powstającego hotelu. Obowiązuje w tym miejscu zakaz zatrzymywania, który od ostatniego czasu ma być skutecznie egzekwowany funkcjonariusze Straży Miejskiej. Wizytując to miejsce w poniedziałkowe przedpołudnie, napotkaliśmy jednak... 9 zaparkowanych samochodów.

21 komentarzy

 • Link do komentarza hehehehehehehehehehehihihihihi czwartek, 18 lutego 2016 15:53 napisane przez hehehehehehehehehehehihihihihi

  senior bo to wygląda że jedni drudzy chcą załapać plusy, jedni dobrzy że coś przekazali a drudzy że załatwili. Oczywiście że prościej było gdyby starostwo oświadczyło że pusty niepotrzebny plac przeznacza na miejsce do parkowania , tym bardziej że jest to miejsce utwardzone i nie wymagające przygotowań, nie jest strzeżone. Jeszcze dużo wody upłynie zanim w tym kraju będzie normalnie

 • Link do komentarza senior czwartek, 18 lutego 2016 11:24 napisane przez senior

  Panie "ajwenhoł" decyzji o przeznaczeniu na parking pustego placu nikt nie kwestionuje, tylko dlaczego patronem tego placu ma być Miasto, a nie właściciel, czyli Powiat? tego nie da się zrozumieć.

 • Link do komentarza jakie to proste czwartek, 18 lutego 2016 08:58 napisane przez jakie to proste

  można by powiedzieć "i wilk syty i owca cała" a przed kolejnymi wyborami wystarczy znowu obiecać miejsca do parkowania po czym w nowej kadencji podpisać umowę o użyczeniu placu na miejsca parkingowe

 • Link do komentarza ajwenhoł czwartek, 18 lutego 2016 08:01 napisane przez ajwenhoł

  Wygląda że to bardzo rozsądna decyzja żeby nie podejmować się zbędnej inwestycji pochłaniającej środki finansowe. Jak najbardziej okres 3 lat powinien być wystarczającym na rozwiązanie problemów komunikacyjnych miasta które samo w sobie powinno w niedalekiej przyszłości to załatwić poprzez malejącą ilość samochodów wynikającą z faktu starzejącego się społeczeństwa oraz rosnącej liczby mieszkańców wyjeżdżających z tego miasta za "chlebem"

 • Link do komentarza Ja_Jestem środa, 17 lutego 2016 15:09 napisane przez Ja_Jestem

  No brawo panie budzik i pani starosta. Ja nie bardzo mogę sobie wyobrazić możliwości wyjazdu z głównej bramy ww. parkingu i próby skrętu w lewo. W przeciwnym razie wszystkie auta udające się w stronę ul Lecha będą zmuszone objechać ul JP.II i dopiero ul. Sienkiewicza - dojechać do Chrobrego w lewo i dalej ku swojej drodze. Wyjazd z parkingu przy hotelu ma nakaz jazdy w prawo, tak więc musi nastąpić zmiana znaków pionowych, jak i poziomych. No chyba że już coś takiego zaistniało, a ja to przeoczyłem.

 • Link do komentarza urzędas wtorek, 16 lutego 2016 11:46 napisane przez urzędas

  ad. ryzykfizyk - nie ogarnięty, a rozgarnięty. Bo ogarnięty naprawdę niczego nie rozumie, a średnio rozgarnięty, do których się zaliczam wie, że parking nie strzeżony to plac, na którym nikt z zewnątrz nie ponosi odpowiedzialności i naprawdę pojąć się nie da, że można zawierać tak nic nie znaczące umowy. Nadal twierdzę, że ten gest jest dla wielu co najmniej niezrozumiały. No cóż, dawne wspólne korzenie polityczne jednak zostawiły wiele sentymentu?

 • Link do komentarza rtrtrtrt wtorek, 16 lutego 2016 11:11 napisane przez rtrtrtrt

  ryzykfizyk jeżeli parking będzie niestrzeżony i nie będzie żadnej informacji że ktoś tam za coś odpowiada , to nikt nie będzie ponosił odpowiedzialności za parkowane auta oprócz właścicieli tych aut. Natomiast co do organizacji parkingu, to co tam można organizować ? Plac utwardzony jest, słupki są, najwyżej namalują jakieś linie i postawią kilka znaków. Nie rozumiem tej całej sensacji , to miejsce od dawna powinno być tak wykorzystane

 • Link do komentarza ryzykfizyk wtorek, 16 lutego 2016 09:38 napisane przez ryzykfizyk

  Każdy średnio ogarnięty zrozumie, że starostwo nie mogło zorganizować parkingu dla miasta. Skoro miastu zależy, to bierze działkę i samo sobie gospodaruje. Politykę parkingową prowadzi miasto i skoro zależy im na parkingu, to niech sobie go sami budują bo jeśli coś się nie daj stanie np. zdemolują komuś samochód tylko dlatego, że ktoś tam zaparkował z uwagi na politykę miasta, to dlaczego starostwo ma ponosić tego ewentualne konsekwencje?

 • Link do komentarza Zyga wtorek, 16 lutego 2016 09:11 napisane przez Zyga

  Koryfeusz, co tam jest do "ORGANIZOWANIA" na tym placu? Jest utwardzony i to wszystko. A postawienie kilku znaków, to błahostka. No, ale widać to przekracza możliwości starostwa. A może po prostu starościna dała się podprowadzić? Bo naprawdę trudno ten "gest" zrozumieć

 • Link do komentarza Koryfeusz wtorek, 16 lutego 2016 08:05 napisane przez Koryfeusz

  Brawo Zarząd Powiatu. Dlaczego poprzednicy tego nie zrobili? Poza tym Starostwo nie jest w stanie tworzyć parkingów, to kosztuje. Bardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest właśnie przekazać teren Miastu, które ma środki i możliwości, aby urządzić tam parking. Ludzie, zrozumcie, że powiaty nie mają takich możliwości jak gminy.

 • Link do komentarza megalomania wtorek, 16 lutego 2016 07:56 napisane przez megalomania

  @witek - co w tym dziwnego, jakby nie było przekazania to by nie było tej całej celebracji i fotek a tak będzie podwójna okazja bo za 3 lata znowu uroczyście sobie przekażą ten plac który tak po prawdzie jest spadkiem po komunie. Tam nic do roboty nie mają, plac utwardzony wyłożoną trylinką jeszcze za czasów LWP. Normalnie to by wystarczyło ogłosić miastu że tam wolno parkować, ale nie u nas bo tu trzeba się pokazać. A z Kowalskiego się śmiali że każda najmniejsza okazja to zaraz było się pokazywanie i fotki.

 • Link do komentarza mieszkaniec poniedziałek, 15 lutego 2016 18:50 napisane przez mieszkaniec

  Budzik obiecal i znowu dotrzymal slowa. Fju, fju, tego jeszcze nie bylo, zeby wladza dotrzymywala slowa. Fatalna postawa starostwa,, ze sama nie umiala tam stworzyc parkingu. Dziwi mnie dlaczego nie otworza tego duzego parkingu za szlabanem?

 • Link do komentarza witek poniedziałek, 15 lutego 2016 18:49 napisane przez witek

  Dziwne zachowanie Tarczynskiej, sama nie umiala wykorzystac tego terenu na parking?

 • Link do komentarza szofer poniedziałek, 15 lutego 2016 14:07 napisane przez szofer

  Zaczynam zupełnie nie rozumieć starostwa. Dlaczego oni nie udostępnili parkingu kierowcom, tylko za frico przekazują nz 3 lata Miastu.? Splendor rzecz jasna spłynie na Miasto, co w sytuacji rywalizacji politycznej jest całkiem dziwne.

 • Link do komentarza Bartek poniedziałek, 15 lutego 2016 14:07 napisane przez Bartek

  Nie ma co się dziwić że ludzie stają ma tej drodze skoro przyjeżdżając do urzędu pracy nie ma innej opcji. Chyba że z założenia bezrobotny nie może posiadać samochodu:(

 • Link do komentarza miastowy poniedziałek, 15 lutego 2016 13:57 napisane przez miastowy

  Szkoda, że nie da się rozebrać tej nie pasującej budy naprzeciw Biura Pracy. Ciekawe, że konserwator pozwolił na takie coś, co ani stylem ani wyglądem nie pasuje do koszar i obecnie restaurowanego budynku na hotel. A może dałoby się to rozebrać?

 • Link do komentarza qmaty poniedziałek, 15 lutego 2016 12:26 napisane przez qmaty

  Zenek Pierdoła - udostępniony będzie plac przy sali a nie budynku koszar a więc nie cały teren. Druga sprawa, że od kilku tygodni parking przy urzędzie pracy jest cały czas otwarty i ma sporo miejsc, a wzdłuż tej drogi parkują tylko lenie i ignoranci.

 • Link do komentarza ula poniedziałek, 15 lutego 2016 12:21 napisane przez ula

  Nareszcie ktoś się obudził , tam była masakra żeby gdzieś zaparkować jak trzeba było w pobliżu coś załatwiać np. w Urbisie

 • Link do komentarza asss poniedziałek, 15 lutego 2016 12:17 napisane przez asss

  Bezpłatna umowa użyczenia dla miasta czy dla kierowców ? Czy parkujący będą ponosili opłaty ? Czy parking będzie monitorowany ?

 • Link do komentarza Zenek Pierdoła poniedziałek, 15 lutego 2016 12:13 napisane przez Zenek Pierdoła

  Wreszcie tak wielki palac będzie użyteczny. Do tej pory to chyba tylko pracownicy Urzędu Pracy i Nauczyciele Szkół mogli parkować w tym miejscu. Pytanie tylko czy jeśli powstanie owy parking będzie on bezpłatny tak jak było do tej pory (zanim pojawiły się barierki uniemożliwiające wjazd) czy będzie on płatny. Przydałoby się też kilka wjazdow na ten parking (chociaż 2). Bo jeśli tyle tam ma być docelowo aut to może być czasem nie za ciekawie.
  A co do tych samochodów zaparkowanych na owym zakazie to ja się wcale nie dziwie że ludzie tam parkuja. Bo gdzie mają zaparkować samochodowy osobę będące w Urzędzie Pracy (nie chodzi mi o pracowników ale o osoby załatwiające tam swoje sprawy - mowa tu o wszystkich bezrobotnych)? W okolicy nie ma żadnego parkingu. Bo przecież wszyscy parkuja już byle jak na CH MAX (chodzi mi o Carrefour).
  Masakra ale i tak plus że coś zaczyna się coś dziać

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane