piątek, 04 grudnia 2015 10:49

Inwestycje budowlane przed zimą

 

Koniec ciepłej pory roku nie powoduje wcale zwolnienia tempa na gnieźnieńskich budowach. Na niektórych trwa walka z czasem, by zamknąć obiekty przed nadejściem śniegów.

Powoli zamykane są ściany fabryki Kirchhoff, powstającej przy ul. Cegielskiego. Do zakładu doprowadzona została instalacja kanalizacyjna, a także kończona jest sieć oświetlenia ulicznego wzdłuż jezdni. Budowlańcom sprzyja dobra aura, dzięki czemu po zabudowaniu obiektu, rozpoczną się prace wykończeniowe i wyposażeniowe. Pierwsi pracownicy firmy mają rozpocząć pracę na przełomie I i II kwartału 2016 roku. Zdjęcie z lotu ptaka prezentowane w galerii pochodzi z 10 listopada br.

Rozpoczęły się wycinki krzewów na terenie budowy hali widowiskowo-sportowej przy ul. Zabłockiego. Ustawione zostały także kontenery dla kierownictwa budowy, a także zaczęło się wytyczanie terenu zabudowy. U zbiegu ul. Paczkowskiego i Chudoby zabudowano pierwsze piętro pawilonu handlowo-usługowego.

Na Winiarach, w pobliżu przejścia pod Trasą Zjazdu Gnieźnieńśkiego, trwa budowa kilkudziesięciu garaży. Przy ul. Orcholskiej wykańczane są także zewnętrzne ściany rozbudowywanego zakładu magazynowego. Przy Gdańskiej trwają prace zewnętrzne przy budynku handlowym, pobudowanym pomiędzy stacją Gniezno Winiary a centrum handlowym. Wykończone zostały także budynki mieszkalne, wielorodzinne przy ul. Wodnej.

Rozebrano część ogrodzenia przy powstającym Hotelu Ibis u zbiegu ul. Chrobrego i Sobieskiego. Pojawił się także nowy parking i wykonywana jest podmurówka. Trwają prace wewnątrz budynku, który ma być oddany do użytku w ciągu najbliższych kilku miesięcy. W pobliżu, przy ul. Lecha trwa wstawianie okien i ocieplanie bloku, pobudowanego przez jednego z deweloperów. Wykończeniowe prace na zewnątrz trwają także przy dwóch państwowych inwestycjach - Prokuraturze Rejonowej oraz rozbudowie Komendy Powiatowej Policji. Wstawianie okien trwa także w bloku przy ul. Roosevelta, a przy ul. Wyszyńskiego rozebrano na dniach pustostan - dawną harcówkę (teren Urzędu Miejskiego). Z ziemi wyłania się także parter bloku, budowanego przy ul. Orzeszkowej (obok ZOL-u), a ruszyły także prace przy budowie kolejnego budynku wielorodzinnego, także tym samym odcinku przy ul. Orzeszkowej (bliżej Skiereszewa). Wykończony został także parking przy kompleksie domów przy ul. Grunwaldzkiej.

Ostatnie dni prac trwają przy remontach elewacji kamienic - przy ul. Mieszka I (dawna mleczarnia) i u zbiegu ul. Dąbrówki i Krzywe Koło. Wyremontowana została  już arkada Teatru im. A. Fredry oraz elewacja kamienicy u zbiegu ul. Chrobrego i Łubieńskeigo.

 

 

 

2 komentarzy

  • Link do komentarza Braumers środa, 09 grudnia 2015 15:03 napisane przez Braumers

    Mogilniak, póki nie poszedłem na studia związane z medycyną roslin to myślałem w ten sam sposób, że to się równa z wycięciem tychże drzew, że niszczą i wgl. Potem dowiedziałem się dlaczego to jest dobre i zdrowe dla nich. Poczytaj trochę na ten temat, też zmienisz zdanie ;) To że szpecą to niezaprzeczalny fakt, ale robi się to dla ich zdrowia ;) Nawiązując do artykułu i zdjęć, szkoda, że pewnie za czas jakiś przyjdą imbecyle o inteligencji neandertalczyka i pobazgrają napisy po nowych elewacjach. Do tego można by było skierować straż miejską, by pilnowali po nocach takich odnowionych miejsc i polowali na graficiarzy. Wyjątkiem są świetne murale, które mogłyby powstać na już zdewastowanych często kamienicach (boczne strony elewacji).

  • Link do komentarza mogilniak sobota, 05 grudnia 2015 04:22 napisane przez mogilniak

    Drzewa na fot. 25 i może 28 to rozumiem dostały zgodę na wycięcie? Bo takie przycięcie jest równoznaczne z wycięciem. Zwłaszcza te z fot. 25. Po jaką ch.ę tak drzewa przycinać? Uśmierca się to jedno, ale szpeci cały teren

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane