poniedziałek, 09 listopada 2015 10:13

We Wrześni nie tylko Volkswagen

 

W powstającej pod Wrześnią fabryce samochodów, produkowane będą nie tylko Craftery, ale także samochody dostawcze marki MAN.

Kilka dni temu pojawiła się informacja, w której przekazano wieść o poszerzeniu produkcji pojazdów w Białężycach k. Wrześni o linię MAN Truck & Bus: - Nowy typoszereg oznaczony symbolem MAN TGE został zaprojektowany przez Volkswagen Samochody Użytkowe i będzie produkowany w Polsce w nowych zakładach we Wrześni, razem z posiadającym tę samą konstrukcję Volkswagenem Crafter. Obie marki oczekują od tej współpracy korzyści strategicznych związanych z pozyskiwaniem nowych grup klientów - można przeczytać na stronie automotivesuppliers.pl. Zgodnie z informacjami, nowy model miałby zostać zaprezentowany na wrześniowych targach IAA w 2016 roku, a do sprzedaży trafić w 2017 roku.

Serwis propertynews.pl podał także informacje o inwestycjach kooperantów, którzy powstaną wkrótce w rejonie fabryki Volkswagena. W bliskim sąsiedztwie węzła autostradowego, pomiędzy miastem a Białężycą, pojawi się zakład producenta konstrukcji samochodowych Benteler, który podpisał kontrakt z Panattoni Europe, właścicielem Panattoni Park Września. Ten teren inwestycyjny, położony przy A2, wynajęty został pod zakład wielkości 6600 m2, z czego same hale produkcyjne mają zająć 4700 m2. Mają tu być produkowane komponenty samochodów, powstających w pobliskiej fabryce.

2 komentarzy

  • Link do komentarza jasnowidz poniedziałek, 09 listopada 2015 19:28 napisane przez jasnowidz

    Jeszcze trochę a te inwestycje we Wrześni będą zajmowały powierzchnię większą niż powierzchnia miasta Gniezna a Września tak się wzbogaci że nie tylko wykupi od nas pozostałości kolejki wąskotorowej ale i tereny znajdujące się w Gnieźnie na których znajdują się tory i stacja kolejki

  • Link do komentarza Roland poniedziałek, 09 listopada 2015 17:37 napisane przez Roland

    Volkswagen po kompromitacji jaką sobie zafundował będzie teraz kładł większy nacisk na wszystkie inne marki samochodów których jest właścicielem. Domyślili się że sprzedaż VW ostro spadnie. Wiec będą nadrabiać skodami, seatami, audi, manami. Man to była marka ciężarówek a nagle będzie produkować busy. Ratują się jak mogą. Swoją drogą nasi radni i prezydent powinni ostro działać razem z tym z Łubowa (zapomnieniem nazwisko) o to żeby ściągnąć jeszcze jakieś firmy do Gniezna w okolice S5 i do strefy ekonomicznej. Taka okazja się już długo nie powtórzy. Albo nigdy...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane