Wydrukuj tę stronę
sobota, 07 listopada 2015 15:26

Street Workout Park z opóźnieniem

 

Opóźnia się ostatnia inwestycja tegorocznego budżetu obywatelskiego. Wszystko z powodu winy wykonawcy oraz długich procedur administracyjnych.

Od jakiegoś czasu zaczęły pojawiać się informacje, wskazujące na pewne problemy związane z realizacją Street Workout Parku, tj. siłowni na otwartym powietrzu. Projekt, zgłoszony w ubiegłym roku do realizacji w budżecie obywatelskim, wciąż nie został zrealizowany, a termin jego wykonania zbliża się nieubłaganie - jest to 20 listopada 2015 roku.

Do ww. czasu wykonawca miał czas, by na zlecenie inwestora wykonać cały obiekt, który zlokalizowany został nad brzegiem jeziora Jelonek, pomiędzy budynkiem LOK a przepompownią przy ul. Jeziornej. Dodajmy przy tym, że zapytanie ofertowe w tej sprawie odbyło się już pół roku temu. Zgodnie z założeniami, Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji dał wykonawcy czas na wykonanie tej inwestycji właśnie do 20 listopada. Pod uwagę były brane bowiem różne procedury administracyjne: - Jesteśmy w kontakcie z wykonawcą, który jest świadomy tego, że wydłuży się proces inwestycyjny ale padła jednocześnie deklaracja, że wykonają zadanie w tym roku. Wiemy już, że nastąpi to z poślizgiem i na pewno będziemy ich obarczać za to karami, o czym mają świadomość. Przyznają, że zabrali się za realizację zadania za późno - przekazał Jacek Mańkowski, dyrektor GOSiR.

Obecnie sprawa utknęła na poziomie uzgodnień pomiędzy Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków a Miejskim Konserwatorem Zabytków. Jak nam przekazano, sytuacja jest cały czas monitorowana, a o opóźniającym się przebiegu inwestycyjnym wiedzą także autorzy projektu SWP. Zarówno wykonawca, jak i inwestor przekonani są, że siłownia powstanie w grudniu br.

2 komentarzy