środa, 04 listopada 2015 15:12

Umowa na budowę hali podpisana

 

We wtorkowe popołudnie dokonano oficjalnego podpisania umowy, pomiędzy wykonawcą hali widowiskowo-sportowej a inwestorem.

Zgodnie z informacjami, które przekazaliśmy w ubiegłym tygodniu, obiekt przy ul. Zabłockiego pobudowany zostanie przez firmę PKOB Wegner sp. z o. o. z Trzemeszna, która jest jednocześnie wykonawcą m.in. sali sportowej dla Gimnazjum nr 1 przy ul. Świętokrzyskiej.

Hala, która ma zostać zrealizowana do 2018 roku, szacunkowo kosztować ma prawie 27 milionów złotych. Część środków na tę inwestycję - 9 mln złotych - Miasto ma otrzymać z budżetu państwa. 4 listopada odbyło się oficjalne podpisanie umowy między stronami - Miastem Gnieznem, Gnieźnieńskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, spółką PKOB Wegner oraz spółką ZCK Euro Invest, która prowadzi nadzór inwestorski nad całością prac. Oznacza to, że prace inwestycyjne na działce obok obecnego boiska hokejowego i sali sportowej GOSiR, mogą rozpoczynać się w zasadzie już od tej chwili.

Zobacz, jak będzie wyglądać hala

Jak przekazano w trakcie spotkania, hala ma być obiektem wielofunkcyjnym, łączącym funkcje sportowe z wydarzeniami o różnym charakterze - koncerty, targi czy inne imprezy masowe. Pojawią się tu także dyscypliny sportowe, które do tej pory musiały korzystać z różnych lokalizacji na terenie miasta, m.in. boks, tenis stołowy, badminton, unihokej itd.

Obiekt ma być zarządzany przez GOSiR, ale część usług (m.in. monitoring, wywóz nieczystości, dostawa mediów, obsługa terenu, przeglądy budowlane, pomiary i serwisy maszyn) mają zajmować się firmy zewnętrzne. Podobnie ma to dotyczyć pomieszczeń, w których lokowana będzie kawiarnia, odnowa biologiczna, siłownia oraz biura klubowe. Sam obiekt ma być udostępniany w drodze umów udostępnienia lub współpracy różnym organizacjom sportowym i nie tylko.

2 komentarzy

 • Link do komentarza Trzeźwo myślący. czwartek, 05 listopada 2015 14:53 napisane przez Trzeźwo myślący.

  Czy ktoś mi powie ile bezie kosztowało rocznie utrzymanie tej OGROMNEJ SALI WIDOWISKOWO - SPORTOWEJ ???
  Czy miasto Gniezno na to stac??
  Czy ewentualnym organizatorom meczy lub koncertów uda się zapełnić tą sale, jeżeli bilety wstępu na porządny zespół rockowy będą po minimum 150 złotych !!!
  Owszem kikunastu mieszkańców Gniezna kupi tak drogie bilety. Ale reszta miejsc na sali widowiskowej prawdopodobnie pozostanie pusta . Tak jak to już w tym roku widzieliśmy na stadionie miejskim przy ulicy Wrzesińskiej. !!!!
  Czy naprawdę mieszkańcy Gniezna chcą IGRZYSK ??
  Czy raczej zależy im na miejscach pracy . Czyli na budowie kolejnych zakładów przemysłowych w naszym mieście !!!

  Prezydencie, Radni Miasta Gniezna.
  Przemyślcie jeszcze raz to co robicie !!!

  Nie zaciagajcie kolejnych pożyczek, których spłatą obciążycie jeszcze nasze prawnuki !~!!

 • Link do komentarza turystka środa, 04 listopada 2015 16:28 napisane przez turystka

  po co kolejna hala sportowa?? dla kogo??? skoro prawie każda szkoła już swoją ma, brakuje natomiast basenu dla zwykłych ludzi, bo wszystkie normalne godziny są dla szkól, szkółek pływackich, tudzież sportowców triathlonowców!!! Żeby zwykły człowiek mógł zabrać dzieci na pływalnię - zostają mu dwa wolne tory ok 6 rano i i po 21 wieczorem, i to jeszcze po 4-6 osób na torze. o małym basenie nie wspomnę, nie ma szans na popływanie sobie dla przyjemności... zamiast trzech hal jedna obok drugiej dla szkół nr 2, 5 i 15 można przecież było zrobić basen dla szkół???!! dlaczego nikt o tym nie myśli!!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane