piątek, 30 października 2015 09:55

Inwestycje budowlane jesienią

 

Budowa fabryki Kirchhoff, nowe bloki przy ul. Orzeszkowej czy kościół na Skiereszewie. Tegoroczna pogoda była łaskawa dla wielu inwestycji, na których prace będą trwać także w zimie.

W galerii przedstawiamy zdjęcia większości inwestycji, jakie mają miejsce na terenie Gniezna, a które przykuwają oczy mieszkańców. Podróż po inwestycjach rozpoczniemy od osiedla Winiary, gdzie przy ul. Gdańskiej trwa budowa budynku handlowego, pomiędzy istniejącym już sklepem Jagoda a stacją Gniezno Winiary. Niejako po drugiej stronie osiedla, przy ul. Orcholskiej trwa rozbudowa zakładu, który powiększa swoją działalność. Obecnie trwają tam prace, mające na celu zabezpieczyć obiekt przed zimą, a następnie rozpoczną się prace wewnątrz. Również przy ul. Orcholskiej, w pobliżu zejścia do jeziora Winiary, trwa budowa zespołu garaży pomiędzy blokami a Trasą Zjazdu Gnieźnieńskiego. Powstanie tu kilkadziesiąt nowych stanowisk.

Przy ul. Cegielskiego prężnie trwa budowa zakładu Kirchhoff, który pierwszych pracowników już szkoli i mają oni rozpocząć pracę w I kwartale 2016 roku. Obecnie prace trwają przy hali produkcyjnej, części administracyjnej zakładu i budowie parkingu przed budynkiem. Część hali posiada już konstrukcję pod dach, a na miejscu pracują dźwigi ustawiające kratownice. Docelowo wkrótce miasto planuje podciągnąć oświetlenie drogowe w ciągu ul. Cegielskiego.

Na Konikowiu przy ul. Matejki rozebrano komin dawnej ciepłowni. Tuż obok postępują prace dekarskie przy kompleksie mieszkalno-handlowym, powstającym pomiędzy ul. Matejki a ul. Roosevelta

Trwa rozbudowa Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie - większość otworów okiennych ma już wypełnienie, a ponadto trwają prace zabezpieczające dach nowo postawionego bloku. Jednocześnie wykończenia trwają przy elewacji komendy od strony ul. Jana Pawła II - wyburzeniu wkrótce ulegnie daszek z podporami, znajdujący się przy wejściu do gmachu. Inwestycja finansowana jest z budżetu państwa.

Wykończone zostały już także budynki mieszkalne przy ul. Grunwaldzkiej, na terenie dawnej jednostki wojskowej.

Prace postępują przy przebudowie biurowca przy ul. Sobieskiego na hotel. Z nieoficjalnych informacji wynika, że planowane jest wcześniejsze ukończenie obiektu, zważywszy na licznych gości, jacy mają odwiedzić Gniezno w przyszłym roku. Jednocześnie przy ul. Lecha rozpoczęło się częściowo układanie elewacji przy nowym bloku.

Przy ul. Orzeszkowej trwają prężnie prace nad zamknięciem dachu kościoła pw. św. Michała Kozala. Świątynia zaczyna nabierać powoli ostatecznego kształtu. Jednocześnie kilkaset metrów dalej, wykańczana jest elewacja nowego bloku, obok którego rozpoczęły się prace budowlane nad nowym - deweloperem jest inna firma. Na chwilę obecną trwają prace przy fundamentach obiektu.

Kapitalnego remontu doczekała się ściana zachodnia I Liceum Ogólnokształcącego. Tymczasem przy ul. Słomianka trwa wstawianie ram okiennych i ostatnich fragmentów elewacji przy budynku Prokuratury Rejonowej. Ta inwestycja finansowana jest z budżetu państwa.

Kapitalnego remontu doczekały się w ostatnim czasie trzy kamienice w centrum miasta - przy ul. Mieszka I (prywatna). Trwają prace przy kamienicy na rogu ul. Chrobrego i Łubieńskiego (wspólnota) oraz narożniku ul. Dąbrówki i Krzywe Koło (wspólnota). W przypadku tej ostatniej, wykonano także odnowienie sztukaterii oraz elementów metalowych - balustrad balkonowych.

11 komentarzy

 • Link do komentarza Redakcja wtorek, 03 listopada 2015 10:47 napisane przez Redakcja

  Z oficjalnych informacji pozyskanych z działu PR restauracji KFC wynika, że obecnie firma ta nie prowadzi żadnych działań, zmierzających do utworzenia swojego lokalu na terenie Gniezna.

  Pozdrawiamy

 • Link do komentarza avalon niedziela, 01 listopada 2015 08:53 napisane przez avalon

  Miło popatrzeć jak różne miejsca się zmieniają. Szczególnie, gdy mieszka się daleko. Dzisiaj akurat jestem w Gnieźnie, niektóre te budowy zobaczę na żywo :)

 • Link do komentarza emigrant niedziela, 01 listopada 2015 08:27 napisane przez emigrant

  @bzyk-Z tego,co wiadomo,ruinę na ul. Grzybowo można rozbierać tylko równocześnie z budową nowego budynku, a niestety pracę projektowe i wszelkie uzgodnienia u nas trwają miesiącami,no i jest,jak jest. To nie ta ruina jest wyrzutem Gniezna,to wiele budynków w centrum są tak brudne,odrapane,pobazgrane itd. Jak nie zmieni się stosunek kolejnych władz miasta do estetyki,to Gniezno popadnie w kolejny niebyt turystyczny,bo w historyczny już niestety popada przy dziwnej bierność ludzi za to odpowiedzialnych. A szkoda,bo Gniezno jest naprawdę ciekawym miastem i dobrze rządzone mogłoby być prawdziwą perłą w Polsce

 • Link do komentarza bzyk sobota, 31 października 2015 20:48 napisane przez bzyk

  A na ulicy Grzybowo wiele budynków wygląda jak ruina. Tam gości na jubileusz nie będzie się wpuszczać?

 • Link do komentarza turystka sobota, 31 października 2015 09:11 napisane przez turystka

  można by rzec: Gniezno w budowie!! dużo tego się dzieje, tylko na co dzień tego nie zauważamy tych zmian, tak razem tyle w tej galerii robi wrażenie!

 • Link do komentarza leon piątek, 30 października 2015 22:26 napisane przez leon

  A dlaczego nikt nie pisze o budowie nowej stacji paliw i restauracji KFC na skrzyżowaniu Kostrzewskiego/Wrzesińska?

 • Link do komentarza katolik piątek, 30 października 2015 20:53 napisane przez katolik

  @ karolina - nie Twoja sprawa. Jeżeli są ludzie, którzy chcą budować kościoły, to jest ich sprawa, to są ich pieniądze i ich wola. Ty zajmij się sobą, bo jak widać jesteś bardzo niesprawiedliwa i masz problem dotyczący dyskryminacji ludzi inaczej myślących i żyjących, jak ty! Chcesz budować szpitale, szkoły, domy kultury - składaj im ofiary na ten cel, my na pewno Tobie w tym przeszkadzać nie będziemy, ale też nie bedziemy tego nawet komentować.

 • Link do komentarza Mateusz piątek, 30 października 2015 19:19 napisane przez Mateusz

  A wie ktoś co dzieje się na ulicy wrzesińskiej? Za hotelem feniks zostaje odnawiana hala czy w tym miejscu powstanie nowy zaklad czy raczej jakas firma zmienia lokalizacje?

 • Link do komentarza Mateusz piątek, 30 października 2015 19:18 napisane przez Mateusz

  A wie ktoś co dzieje się na ulicy wrzesińskiej? Za hotelem feniks zostaje odnawiana hala czy w tym miejscu powstanie nowy zaklad czy raczej jakas firma zmienia lokalizacje?

 • Link do komentarza karolina piątek, 30 października 2015 15:57 napisane przez karolina

  Z kościoła chleba ludzie sobie nie kupią, a jeszcze trochę to i tak będą puste stały.....

 • Link do komentarza grubasek piątek, 30 października 2015 13:15 napisane przez grubasek

  Taki poczytny portal a o najważniejszej dla wszystkich łasuchów inwestycji zapomniał lub nie wie??? Skrzyżowanie Wrzesińska/Kostrzewskiego- powstaje nowa stacja paliw oraz...... KFC!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane