poniedziałek, 26 października 2015 10:36

Znamy wykonawcę hali widowiskowo-sportowej

 

Rozstrzygnięto przetarg, w ramach którego w Gnieźnie ma powstać hala widowiskowo-sportowa przy ul. Zabłockiego. Koszt budowy wyceniono na prawie 27 milionów złotych.

Na dniach Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji dokonywał przeglądu ofert, złożonych w przetargu na budowę obiektu, mającego powstać na osiedlu Ustronie. Zgodnie z założeniami, hala widowiskowo-sportowa, ma być zlokalizowana w bezpośrednim sąsiedztwie obecnie istniejącej sali sportowej i boiska hokejowego, na terenie zajmowanym obecnie przez nieużytki (zobacz także, jak będzie wyglądać hala: Ruszył przetarg na budowę hali).

Do przetargu, którego procedury na wskutek zapytań i wizytacji zainteresowanych przedłużały się, zgłosiło się łącznie 9 firm i konsorcjów. Spośród wszystkich za najkorzystniejszą wybrano PKOB Wegner Sp. z o.o. z Trzemeszna, która jest m.in. wykonawcą sali sportowej przy ul. Świętokrzyskiej, oddanej do użytku kilka miesięcy temu. Firma zaproponowała wykonanie hali widowiskowo-sportowej za sumę 26 mln 998 tysięcy złotych. Jednocześnie była to najtańsza oferta ze wszystkich złożonych w tym przetargu.

Drugą najniższą była oferta Zakładu Budowlanego Roberta Łukasika z Trzemeszna - 28 mln 99 tysięcy złotych. Najdroższą ofertą okazała się być propozycja konsorcjum wykonawców Adamietz Sp. z o.o. i WKJ Budownictwo Sp. z o.o., które chciało wykonać halę za 36 mln 777 tysięcy złotych oraz konsorcjum Molewski Sp. z o.o., Molewski S.A., Intergia S.A. proponujące kwotę 35 mln 548 tysięcy złotych. Obie te oferty zostały odrzucone, jako przekraczające zaplanowany wydatek. Odrzucono także ofertę Husar Budownictwo Inżynieryjne S.A. za niespełnienie warunków wymaganych w postępowaniu.

Wynik postępowania przetargowego oznacza, że już wkrótce na terenie zaplanowanej hali widowiskowo-sportowej rozpoczną się prace budowlane.

Zobacz projekty i wygląd hali

9 komentarzy

 • Link do komentarza Gnieźnianin czwartek, 29 października 2015 15:32 napisane przez Gnieźnianin

  Jeżeli nie ma wadliwości wykonawstwa to poco komuś insynuacje o wtyki , mało jeszcze kampanii wyborczej ?

 • Link do komentarza Witek wtorek, 27 października 2015 17:44 napisane przez Witek

  Pamiętacie wypadek śmiertelny z Targowiska ? Firma , która wykonywała prace była chyba ze Śremu lub Środy Wlkp . Toże Wagner przetarg wygrywa to nie oznacza , że go w 100 % wykonuje ! LECZ NADZORUJE !!!

 • Link do komentarza Lolek poniedziałek, 26 października 2015 20:25 napisane przez Lolek

  Lepiej wziąść firmę spoza tak jak na szpital

 • Link do komentarza Tyg poniedziałek, 26 października 2015 17:48 napisane przez Tyg

  Przecież to nie jedyne inwestycje które robią, w Polsce mają ich kilka i tam też mają wtyki ? Byście trochę się orientowali to byście wiedzieli że inwestycje na swoim terenie wiążą sie z dużo mniejszymi kosztami, można wtedy zejść z ceną. Na prokuraturę też startowali i inne inwestycje w okolice i również przegrali z innymi firmami z polski. To jest loteria laicy douczcie sie

 • Link do komentarza Roman poniedziałek, 26 października 2015 16:37 napisane przez Roman

  Witek, aż się pchają na usta słowa, że ktoś ma wtyki w UM i zawsze jest najtańszy i zawsze wstrzeliwuje się w posiadane środki na inwestycje

 • Link do komentarza Witek poniedziałek, 26 października 2015 16:12 napisane przez Witek

  Nie zastanawia Was dlaczego wszystkie przetargi w Gnieżnie wygrywa WAGNER ? Targowisko ,Komenda Policji , Hala ul. Świętokrzyskiej itd , itd !?

 • Link do komentarza A.W poniedziałek, 26 października 2015 14:31 napisane przez A.W

  Przydałby się niewielki kryty basen z torami do pływania. Obecny jest za mały o przynajmniej dwa tory :(

 • Link do komentarza Scarlett poniedziałek, 26 października 2015 11:11 napisane przez Scarlett

  A jak chciał budować Ostrowski, kiedy był jeszcze starostą i proponował podzielenie kosztów na miasto i powiat, to im sie nie podobało. A wtedy był chętny bank, który całość kredytowałby na bardzo dogodnych warunkach. No, ale Kowalskiemu nie w sos było podzielenie się ewentualnym wspólnym sukcesem. W obecnej chwili to nie budowa kolejnej hali jest naprawdę priorytetem. Przecież mamy nowe hale na Łubieńskiego ( nawet dwie) i na Świętokrzyskiej do wykorzystywania nie tylko dla szkół. Są ważniejsze problemy Gniezna, które należy rozwiązywać, a które w zdecydowany sposób pomogłyby miastu w jego rozwoju szczególnie turystycznym. No, ale kto ma o tym pomyśleć? Obecna miejska władza? radni? Szkoda słów.

 • Link do komentarza Mati poniedziałek, 26 października 2015 10:40 napisane przez Mati

  Po co komu ta hala ja się pytam?! 27 milionów w błoto zamiast na poważne inwestycje

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane