Jesteś tutaj:Gospodarka Nowe znaki drogowe w centrum
środa, 14 października 2015 11:34

Nowe znaki drogowe w centrum

 

Niespełna trzy miesiące zostały do oficjalnego uruchomienia powiększonej Strefy Płatnego Parkowania. Na ulicach pojawia się już nowe oznakowanie.

Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy Czytelników, o ustawionych na chodnikach nowych parkometrach (zobacz także: Nowe parkomaty w centrum). Ich uruchomienie, zgodnie z informacją umieszczoną na urządzeniu, ma nastąpić z dniem 4 stycznia 2016 roku. Oznacza to też, że tego samego dnia będą już obowiązywać także nowe znaki, ustawiane w obrębie nowej, powiększonej strefy.

Póki co pojawiła się ich część, jednak treść nowych znaków, która ma zacząć obowiązywać od nowego roku, jest jeszcze zaklejona. Będą one informować o miejscach, w których rozpoczynać się będzie każda z podstref, a dodatkowo są wymalowane w odpowiednich kolorach – czerwonym, żółtym lub zielonym.

40 komentarzy

 • Link do komentarza Damazy niedziela, 18 października 2015 18:35 napisane przez Damazy

  Żenujący poziom dyskutantów m.in, "polak", "budzik", ":-))) ","Automobilista", "z centrum". Co forumowicze nie wyrośli jeszcze z okresu głębokiej komuny, kiedy wszystkim wydawało się, że wsio powinno być za darmo. Jeżeli oni sa młodzi, to znaczy ze są skażeni przez swoje rodziny z tamtych czasów. Większych głupot, jak żyję nie czytałem.

 • Link do komentarza Zielony R. niedziela, 18 października 2015 17:36 napisane przez Zielony R.

  A mnie interesuje taka sprawa, dlaczego mam płacić podwójnie za drugi samochód gdy u sąsiada też są dwa samochody za które on zapłaci pierwszą stawkę bo jedno auto jest na sąsiada a drugie na jego żonę ? To jawna niesprawiedliwość.

 • Link do komentarza polak niedziela, 18 października 2015 08:37 napisane przez polak

  lenin następny specjalista od polskich spraw, znamy to z historii. Leninowi trzeba przetłumaczyć tylko że klawiatury z cyrylicą nie mam . Jak ustawa o drogach nie wyjaśnia "dnia roboczego" to trzeba wynajdywać wyroki i inne ustawy.

 • Link do komentarza polak niedziela, 18 października 2015 08:11 napisane przez polak

  urzędasie czy ty jesteś jednym z tych zatrudnionych w wydziale propagandy i czytania internetu , coś za bardzo obstajesz za łupieniem polaków

 • Link do komentarza lenin sobota, 17 października 2015 23:42 napisane przez lenin

  Oj chałupnicy, my o krupie, a Wy o d****. Kodeks pracy to kodeks pracy, co on ma do strefy? Tylko w kodeksie pracy dni robocze mają swoje określenie. To nie dotyczy innych przepisów. Co Wy się tak plujecie tutaj nie mając w ogóle racji? Wynajdujecie jakieś wyroki sądów, ktore mają sie nijak do tego, o czym mowa w artykule. No cóż, skoro forumowicze mają taki poziom, to jaki poziom maja niektórzy kandydaci do sejmu? Aż strach mysleć!

 • Link do komentarza :-))))) sobota, 17 października 2015 20:25 napisane przez :-)))))

  urzędasowi chyba czasy się pomyliły , PRL-u już dawno nie ma . Sąd jest niezawisłym organem państwowym. No chyba że urzędas jest ..... ale to nic za parę dni przywrócimy normalność . Skąd u urzędasa te nerwy, czyżby był on autorem tej uchwały ? to współczuję bo tam jest jeszcze przynajmniej jeden problem , ale o tym potem

 • Link do komentarza urzędas sobota, 17 października 2015 19:48 napisane przez urzędas

  Drugiemu chałupniczemu prawnikowi odpowiadam, ze pojęcie "dni robocze" nijak się maja do uchwał podejmowanych w różnych sprawach,w tym w omawianej uchwale o funkcjonowaniu strefy. Będzie jak napisano, że obowiązuje od poniedziałku do soboty i żaden sąd tego nie zakwestionuje. Czy zrozumiano, czy nadal jeszcze za trudne na Wasze umysły???

 • Link do komentarza drugi chałupniczy prawnik sobota, 17 października 2015 19:02 napisane przez drugi chałupniczy prawnik

  NSA w składzie 7 sędziów orzekł, że sobota jest dniem równorzędnym z dniem ustawowo wolnym od pracy w rozumieniu art. 57 § 4 kpa.
  Należy podkreślić, że 5-dniowy tydzień pracy ma charakter ustawowy i powszechny, a w praktyce dniem wolnym od pracy, ustalonym w rozkładach pracy, jest z reguły sobota. NSA stwierdził, że od daty podjęcia uchwały z 25 czerwca 2001 r. w przepisach obowiązującego prawa nie nastąpiły takie zmiany, które mogłyby zdezawuować stanowisko przyjęte w tej uchwale.
  Trzeba pamiętać, że Kodeks pracy wprowadza 5-dniowy tydzień pracy i na podstawie ustawy powszechnie przyjęto, że sobota jest dniem wolnym od pracy.

 • Link do komentarza szofer sobota, 17 października 2015 15:54 napisane przez szofer

  Zgodnie z ustawą sobota nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy zgodnie z ustawą o dniach wolnych od pracy.
  Natomiast w przypadku wątpliwości co do określenia "dzień roboczy" lub nie sądzę, ze uchwałodawca, czyli Rada Miasta mając takie uprawnienia w uchwale swej określi czas działania strefy nie jako dni robocze, a po prostu: "od poniedziałku do soboty włącznie".
  I żaden z was wtedy nie podskoczy.

 • Link do komentarza LEX sobota, 17 października 2015 14:19 napisane przez LEX

  miastowy - autorka komentarza w Lex i jej poglądy nie stanowią prawa

 • Link do komentarza lechu sobota, 17 października 2015 14:16 napisane przez lechu

  Nie o take polske walczyliśmy żeby teraz soboty nazywano roboczymi i nakładano na nas daniny , jak się poddamy to zaraz nam nałożą opłaty za niedziele bo powiedzą że to też dzień roboczy bo sklepy i targowiska pracują. Jak ci radni z tym prezydentem tacy mądrzy to dlaczego w sobotę urząd jest nieczynny, dlaczego nie ma ich w pracy ?

 • Link do komentarza chałupniczy prawnik sobota, 17 października 2015 13:59 napisane przez chałupniczy prawnik

  proszę miastowego by wskazał nam przepisy które mówią że sobota jest dniem roboczym a w szczególności proszę o wskazanie takiego przepisu w ustawie o drogach publicznych

 • Link do komentarza chałupniczy prawnik sobota, 17 października 2015 13:54 napisane przez chałupniczy prawnik

  Tak sobie czytam różne wyroki sądowe zapadające w sprawach tych stref płatnego parkowania , z reguły stwierdzające nieważność zaskarżonych uchwał w przedmiocie ustalenia strefy płatnego parkowania itd. w określonych przypadkach , i tam jest sporo ciekawostek które mogą dotyczyć także naszego podwórka. Ciekawe jest na ten przykład pewne stanowisko jednego z sądów , cyt. " Kryterium zróżnicowania mieszkańców strefy płatnego parkowania ze względu na liczbę posiadanych samochodów przez jedną osobę, a także przez inne osoby zameldowane pod tym samym adresem, należy ocenić jako niezgodne z wynikającą z zasady demokratycznego państwa prawnego zasadą sprawiedliwości społecznej" . Zaznaczam że jako "chałupniczy prawnik" nie znam się na tych wszystkich zawiłościach , ale mam nadzieję że jakiś profesjonalista np. "miastowy" wyjaśni mi o co w tym cytowanym stanowisku sądu chodzi i jak to się ma przykładowo do uchwały RM Gniezna w sprawie tej nowej strefy płatnego parkowania ?

 • Link do komentarza blondie sobota, 17 października 2015 12:20 napisane przez blondie

  ta strefa na nowych skomplikowanych co nieco zasadach jest niczym innym jak tylko "skokiem" budzika i spółki na naszą kasę, zamiast jej szukać tam gdzie jest, pogonić straż miejską, i kontrolerów ze SOP-u do prawdziwej roboty /do niedawna przy targowisku parkowały samochody z ręcznie wypisanymi kartami (!)/ kasa miejska od razu by nie miała braków!! ale skoro budzik pochodzi z formacji, która uwielbia nakładać zobowiązania nie ma się co dziwić, nic nie będzie robił, tylko będzie mydlił oczy jak do tej pory to robi, ludzie mu nie wiem dlaczego wierzą, ładny nie jest, gada beznadziejnie niemądrze, jego decyzje świadczą, że nie ma pomysłu na Gniezno, a raczej wykonuje doraźne zlecenia "mądrzejszych" od siebie, więc jest szansa, że druga kadencja budzika nam nie grozi!! trzeba to przeczekać, szkoda tylko mojego Gniezna....

 • Link do komentarza miastowy sobota, 17 października 2015 11:37 napisane przez miastowy

  Do "chałupniczych prawników" z tut. forum"
  Dniami wolnymi od pracy są dni ustawowo wolne od pracy i dni wolne od pracy wynikające z rozkładu czasu pracy w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy. Ustawowo wolne od pracy są niedziele i następujące święta:
  * 1 stycznia – Nowy Rok,
  * pierwszy dzień Wielkiej Nocy,
  * drugi dzień Wielkiej Nocy,
  * 1 maja – Święto Państwowe,
  * 3 maja – Święto Narodowe Trzeciego Maja,
  * dzień Bożego Ciała,
  * 15 sierpnia – Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny,
  * 1 listopada – Wszystkich Świętych,
  * 11 listopada – Narodowe Święto Niepodległości,
  * 25 grudnia – pierwszy dzień Bożego Narodzenia,
  * 26 grudnia – drugi dzień Bożego Narodzenia.

  ........... Soboty są dniami roboczymi. Jednak z reguły w tym dniu pracownicy nie świadczą pracy, ponieważ są one wyznaczane jako dni wolne z tytułu przeciętnie pięciodniowego tygodnia pracy. Jednak dni wolne od pracy w przeciętnie pięciodniowym tygodniu pracy mogą być również wyznaczane w inne robocze dni tygodnia i wykorzystywane w ustalonych w rozkładzie czasu pracy terminach......."
  I naprawdę radzę większą powściągliwośc w wyrażaniu swoich opinii, które są wg niektórych forumowiczów rzekomo obowiązującym prawem.
  Soboty w myśl przepisaów prawa są dniami roboczymi, a pracujący w tym dniu mają prawo do innego dnia wolnego zgodnie z dalszymi paragrafami ustawy. Ale to już całkiem inna sprawa.

 • Link do komentarza miastowy sobota, 17 października 2015 10:59 napisane przez miastowy

  Do filozofów, którzy kwestionują istnienie strefy w soboty:
  Renata Strachowska – autorka komentarza do ustawy o drogach publicznych (dostępnego m. in. w systemie informacji prawnej Lex) wyraziła pogląd, iż

  „opłatę za parkowanie w strefie płatnej można pobierać tylko w wyznaczonym miejscu, w określonych godzinach lub całodobowo, lecz wyłącznie w określone dni robocze, a nie w niedziele i święta”.

  I na tym niech się skończy ta idiotyczna dyskusja i ci, co nie chca płacić w soboty, niech nie placą, i bedą spotykać sie wzajemnie w sądzie. Niech założą sobie kółko niepłacących i może wtedy zaczną czytać ustawy ze zrozumieniem o ile potrafią włączyć myślenie.

 • Link do komentarza Ja_Jestem sobota, 17 października 2015 09:10 napisane przez Ja_Jestem

  No i proszę, teraz okaże się, czy straż miejska nadal powinna być przeznaczona do likwidacji, czy też nie ? Oczywiście za cały porządek prawidłowego parkowania, odpowiada zupełnie inna instytucja - jednak, zobaczymy przydatność straży miejskiej. Wpisy jakie tu umieszczamy..... nie robią specjalnego wrażenia na budziku, tak więc nie mam za co sobie skakać do gardeł, i tym samym wylewać na samych siebie pomyje - które powinny być wylane na ""elitę"" budzika, jak i na niego samego. Sądzę, że za takie posunięcia naszych pustogłowów, damy wyraźny znak 25/10/2015. czego życzę wszystkim, jak i sobie. Pozdrawiam, i życzę miłej soboty.

 • Link do komentarza automobilista sobota, 17 października 2015 00:12 napisane przez automobilista

  miastowy ja nie jestem prawnikiem , mam prawnika z Krakowa bo mnie na niego stać, koszty sądowe zapłaci strona przegrana

 • Link do komentarza hahahaha piątek, 16 października 2015 23:29 napisane przez hahahaha

  miastowy , no to dla Gniezna będzie wyrok z Gniezna z powołaniem się na wyrok z Krakowa i na Rzecznika Praw Obywatelskich i na uchwały NSA, itd. Jak to mówią przyjdzie czas będzie rada :-)

 • Link do komentarza z centrum piątek, 16 października 2015 23:13 napisane przez z centrum

  Panie miastowy że pan nie miłujesz Budasza to czuć z tego komentarza , że chcesz pan płacić to pańska wola , możesz pan płacić nawet za niedziele i za wszystko co tylko panu narzucą. Ja również nie zapłacę za soboty bo soboty zgodnie z polskim prawem nie są dniami roboczymi !

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane