piątek, 02 października 2015 12:34

Zdziechowa doczeka się nowego przedszkola

 

Już wkrótce najmłodsi mieszkańcy tytułowej wsi oraz okolic, zyskają nowe miejsce do spędzania wspólnego czasu. Gmina Gniezno ogłosiła przetarg na wykonanie przedszkola.

Podgnieźnieńska wieś od dawna czeka na nowe i lepsze warunki, w jakich mogłyby przebywać dzieci w wieku przedszkolnym. Teraz Zespół Szkolno-Przedszkolny, mieszczący się w Zdziechowie, zyska nowy budynek. Póki co wykonany zostanie pierwszy etap inwestycji.

Nowy obiekt, wykonany w całości na planie kwadratu, ma być parterowy, niepodpiwniczony, ze spadzistym dachem krytym dachówką. W założeniu, po ukończeniu zarówno pierwszego, jak i drugiego etapu prac, w budynku zlokalizowanych ma być 8 sal zajęciowych, szatnia, jadalnia z kuchnią typu catering, pomieszczenia biurowe i sanitarne. Obiekt zaprojektowano bez jakichkolwiek barier architektonicznych, przez co będzie on w pełni dostępny także dla osób niepełnosprawnych. Dodatkowo, fasada zyska nieco więcej nowoczesnego wyglądu, gdyż będzie w części wykonana z konstrukcji aluminiowo-szklanej.

Wnętrza obiektu mają być wyłożone gresem, a w pomieszczeniach zajęć i biurach wykładziną. Łączna powierzchnia całego obiektu, zaprojektowana została na 1077 m2.

Przetarg na wykonanie pierwszego etapu prac, obejmującego część całego zaplanowanego budynku przedszkola, został ogłoszony przez Gminę Gniezno 30 września i wykonawcy mają czas na zgłoszenie ofert do 14 października. Jeśli dokumentacje będą spełniać założenia inwestora, prace w Zdziechowie mogą ruszyć jeszcze w 2015 roku. Planuje się ukończenie inwestycji do grudnia 2016 roku.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane