czwartek, 17 września 2015 10:42

ul. Pod Trzema Mostami wciąż w dalekiej perspektywie

 

W sprawie przebudowy newralgicznego przejazdu ul. Pod Trzema Mostami, trwają rozmowy z koleją, do której należą wiadukty.

Temat komunikacji we wschodniej części miasta, pojawił się na środowym spotkaniu Komisji Gospodarki Miejskiej i Ochrony Środowiska. W trakcie dyskusji na temat południowej obwodnicy miasta Gniezna, padły pytania o postęp działań w sprawie udrożnienia przejazdu ul. Pod Trzema Mostami.

- Chcielibyśmy, aby pozyskano środki na koncepcję poszerzenia tego wiaduktu przez PLK, albo wybudowania drugiego, gdzieś obok. Po naszej stronie leżałoby pogłębienie ulicy, aby zniwelować ograniczenie wysokości. W tej sprawie odbyły się rozmowy z panią starostą, żeby przy projekcie przebudowy ul. Konikowo, na odcinku na którym ma zostać poszerzona, uwzględniono budowę najazdów. Miasto może partycypować w tej sprawie - przyznał prezydent Tomasz Budasz.

Głównym wykonawcą tej inwestycji, będzie przede wszystkim spółka Polskie Linie Kolejowe, która jest właścicielem infrastruktury kolejowej, w tym także wiaduktów. Z istniejących trzech, dwa są obecnie nieużytkowane. Po trzecim, znajdującym się od strony ul. Reymonta, przechodzą linie do Inowrocławia, Nakła i Rejowca, a także tory boczne gnieźnieńskiej stacji. To jednak ten wiadukt jest najstarszym, najdłuższym i najwęższym ze wszystkich w tym miejscu.

Jak zapewniono w trakcie spotkania, ze strony PLK istnieje pozytywne nastawienie do rozwiązania tego problemu, jednak jak zwykle na przeszkodzie mogą stać pieniądze. Szacunkowy koszt przebudowy tego przejazdu, w zależności od wybranego projektu, może wynieść nawet kilkadziesiąt milionów złotych. W celu zasygnalizowania wagi problemu, jakim jest przejazd w tym miejscu, projekt ma zostać wpisany m.in. do Obszarów Strategicznych Interwencji. Znajdzie się on jednak na dalszym miejscu na liście.

Póki co w sąsiedztwie wiaduktów mają ruszyć prace związane z poszerzeniem ul. Konikowo. Na dniach wykwaterowana ma zostać ostatnia z rodzin, zamieszkująca w jednym z budynków dawnego folwarku. Następnie obiekty mają zostać rozebrane. Plany Powiatowego Zarządu Dróg zakładały poszerzenie ul. Konikowo w 2016 roku.

8 komentarzy

 • Link do komentarza Promyczek piątek, 18 września 2015 09:57 napisane przez Promyczek

  Tak się zastanawiam, czy po drugiej stronie "Trzech Mostów" od ul. Reymonta patrząc mieszka ktoś z aktualnych notabli? Jeśli nie, to nie ma co poruszać tematu :)

 • Link do komentarza wyborca piątek, 18 września 2015 07:06 napisane przez wyborca

  a miały pieniądze płynąć rzeką do miasta,ekspercka drużyna nie ściągnęła ani złotówki do miasta. Panie budasz nie ma pan kolegów co załatwią pieniądze wszyscy się już pakują, uciekają jak szczury z okrętu, po co PLK most, kiedy pendolino nadal nie jeździ na ich torach codziennie opóźniony więc te bajki to dla radnych nie dla nas.
  A konikowo to kolejne miliony, których tarczyńska nie ma. Pan dopuściłeś razem z kolesiami z peło - sld do zatrzymania budowy szpitala.
  Pan nie załatwia pieniędzy pan je oddaje!!

 • Link do komentarza avalon czwartek, 17 września 2015 18:10 napisane przez avalon

  Jak już wyburzają i poszerzają to niech zburzą też budkę po dawnym Urzędzie Gminy żeby nowy przejazd pod torami mogli połączyć bezpośrednio ze Słowackiego.

 • Link do komentarza Fil czwartek, 17 września 2015 15:09 napisane przez Fil

  Biedne to miasto jak się patrzy na te mosty. Cóż zrobić jak pieniądze idą na igrzyska. Patrząc na najnowsze zestawienie GUS w rankingu zadłużeń miast powiatowych to widzę że zaczynamy iść w górę w kierunku najbardziej zadłużonych. Na 265 miast, Gniezno które wcześniej było na pozycji 204, ostatnio dzielnie wyskoczyło na pozycję 167

 • Link do komentarza Gnieźnianin czwartek, 17 września 2015 15:08 napisane przez Gnieźnianin

  A co z dworkiem folwarku , zawalidrogą ?

 • Link do komentarza yulek czwartek, 17 września 2015 14:12 napisane przez yulek

  ciekawe co następne nam powiedzą że nie mogą zrobić bo nie ma kasy?

 • Link do komentarza mieszkaniec Reymonta czwartek, 17 września 2015 12:00 napisane przez mieszkaniec Reymonta

  A co z barakiem przy skrzyżowaniu z ul. Libelta? Tam chyba mieszkają ludzie, a przeciez to nie był budynek mieszkalny?

 • Link do komentarza dobrze że dzisiaj ciepło czwartek, 17 września 2015 11:19 napisane przez dobrze że dzisiaj ciepło

  Co tam jeszcze zostało co z powodu obiektywnych trudności chociaż by się chciało to nie będzie zrobione ? Chyba wrócimy na Rynek dalej tańcować

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane