piątek, 11 września 2015 11:20

Street Workout Park do listopada

 

Ostatni z projektów, realizowany w ramach pomysłów, zgłoszonych w ubiegłym roku do budżetu obywatelskiego, zostanie zrealizowany w ciągu dwóch miesięcy.

Na jego powstanie wiele osób oczekuje od dawna, ale w celu jego wykonania, są potrzebne jednak wszystkie zgody. Projekt, zgodnie z założeniami przetargowymi, powinien zostać wykonany do 20 listopada. Tymczasem na stronie autorów pomysłu, pojawiła się wizualizacja obiektu.

Street Workout Park jest niczym innym, jak siłownią na wolnym powietrzu, gdzie każdy może ćwiczyć na elementach, przymocowanych trwale do podłoża. Obiekty tego typu bardzo często się spotyka na osiedlach, głównie w krajach leżących za naszą wschodnią granicą. W Polsce od kilku lat również zaczynają one powstawać, przy czym w Gnieźnie będzie to pierwsze tego typu miejsce na mapie miasta.

Pomysł został zgłoszony w 2014 roku do budżetu obywatelskiego i dzięki mobilizacji mieszkańców, udało się go przegłosować. Pierwotnie autorzy projektu zakładali kilka różnych lokalizacji, ale ostatecznie padło na teren nad jeziorem Jelonek, gdzie bardzo duża liczba osób codziennie uprawia sport. Pojawi się on pomiędzy budynkiem, w którym znajduje się pizzeria a przepompownią, w pobliżu przechodzącej tędy ścieżki.

Przetarg na wykonanie obiektu, w skład którego wejdzie kilkanaście urządzeń, został ogłoszony przez GOSiR jeszcze w maju br. Wymagania związane z dokumentacją oraz zgodami (m.in. konserwatora zabytków), spowodowały przeciągnięcie się całości na okres jesienny. Jak jednak zapewnia się, obiekt ma zostać wykonany zgodnie z terminem, tj. do 20 listopada 2015 roku.

8 komentarzy

 • Link do komentarza Promyczek poniedziałek, 14 września 2015 13:47 napisane przez Promyczek

  Ooo! na zimę w sam raz!

 • Link do komentarza Mieszkaniec poniedziałek, 14 września 2015 10:25 napisane przez Mieszkaniec

  Ciekawe kto tego będzie pilnował. Bydło wszystko zniszczy...

 • Link do komentarza miejscowy piątek, 11 września 2015 23:19 napisane przez miejscowy

  Te dwa baraki nad Wenecją są obrzydliwe i czy nie należałoby pomysleć, by je rozebrać i w tym miejscu albo komuś sprzedać teren na cele rekreacyjne? A w związku z budynkiem prokuratury, czy nie należaloby stworzyć parkingu z prawdziwego zdarzenia na placu, który obecnie stanowi zaplecze budowy?

 • Link do komentarza michal piątek, 11 września 2015 19:30 napisane przez michal

  tego nie bylo w projekcie ale teren obok jest wiec BO w tym roku tez dziala wiec mona zglaszac

 • Link do komentarza michal piątek, 11 września 2015 19:29 napisane przez michal

  tego nie bylo w projekcie ale teren obok jest wiec BO w tym roku tez dziala wiec mona zglaszac

 • Link do komentarza Gniezdek piątek, 11 września 2015 17:26 napisane przez Gniezdek

  Urządzenia dla seniorów od dawna są w parku przy Roosevelta. Dokładniej na tym placu zabaw naprzeciwko SP 9.

 • Link do komentarza Marzena piątek, 11 września 2015 17:09 napisane przez Marzena

  Też jak poprzednik napisał zadaje pytanie dlaczego nie będzie też czegoś dla seniorów

 • Link do komentarza Gnieźnianin piątek, 11 września 2015 12:53 napisane przez Gnieźnianin

  A co z urządzeniami do ćwiczeń dla seniorów ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane