Jesteś tutaj:Gospodarka Brak zainteresowania strefą w Czerniejewie
czwartek, 06 sierpnia 2015 18:27

Brak zainteresowania strefą w Czerniejewie

 

Odbył się drugi przetarg na sprzedaż działek w czerniejewskiej Strefie Aktywizacji Gospodarczej. Czy brakuje zainteresowanych terenami inwestycyjnymi?

Pierwsza próba sprzedaży dziewięciu działek, położonych w południowej części miejscowości przy ul. Gospodarczej, miała miejsce kilka miesięcy temu. Wówczas niestety do przetargu nie wystartował żaden zainteresowany. Stało się to zaledwie kilkadziesiąt tygodni po tym, jak SAG została oficjalnie otwarta przez oficjeli.

3 sierpnia 2015 roku zakończona została druga próba sprzedaży działek, których suma wartości została wyceniona na ponad 6 milionów złotych. Najtańsza z nich o powierzchni 0,8543 ha, została oszacowana na sumę ponad 572 tysięcy złotych. Najdroższa, obejmująca 1,4971 ha, miała cenę ponad miliona złotych. Jak się jednak okazuje, po raz kolejny nie znalazły one żadnego chętnego i poniedziałkowy przetarg zakończył się wynikiem negatywnym.

Mimo kłopotów ze zbyciem w pełni uzbrojonych terenów inwestycyjnych, Urząd Miasta i Gminy Czerniejewo zapewnił, że mimo to będzie nadal podejmował działania promocyjne w celu pozyskania potencjalnych inwestorów. W 2015 roku ma się odbyć przynajmniej jeszcze jedna próba sprzedaży ww. działek.

9 komentarzy

 • Link do komentarza Pirat sobota, 08 sierpnia 2015 22:45 napisane przez Pirat

  Mnie zaciekawiła jedna rzecz. W artykule napisano o działkach: "Najtańsza z nich o powierzchni 0,8543 ha, została oszacowana na sumę ponad 572 tysięcy złotych" , przeliczając wychodzi ok 67 zł za metr kwadratowy. W Gnieźnie natomiast w strefie ekonomicznej ul Cegielskiego firmie Kirchhoff sprzedano ziemię za ok 37zł /m2 . Czy to nie za niska cena sprzedaży w Gnieźnie ? Miasto powiatowe tak tanio wyprzedaje swoje działki ! Może powinien ktoś się temu przyjrzeć ?

 • Link do komentarza Tomasz sobota, 08 sierpnia 2015 14:57 napisane przez Tomasz

  No to teraz czekamy na te obiecane setki ha pod przemysł w kierunku Łubowa i połączenie z Gniezna dla dojeżdżających tam do pracy

 • Link do komentarza 4,3mln piątek, 07 sierpnia 2015 11:37 napisane przez 4,3mln

  Tego Julka Trojanowskiego ? A Grychowska na przecinaniu wstęgi mówiła że opatrzność nad nimi czuwa.

 • Link do komentarza pener piątek, 07 sierpnia 2015 11:15 napisane przez pener

  Toż to osobisty sukces mistrza świata Julka Trojanowskiego ! Drużyna Budasza. Dream Team.

 • Link do komentarza asdfg piątek, 07 sierpnia 2015 09:43 napisane przez asdfg

  żużel, szpital, strefa Czerniejewo, prezes TBS, asystenci , doradcy ,ciekawe jakie następne kwiatki w wydawaniu publicznej kasy nam jeszcze POkażą ?

 • Link do komentarza Kris piątek, 07 sierpnia 2015 08:45 napisane przez Kris

  Wydano na utworzenie strefy 4 miliony złotych. Przed wydaniem takiej kasy nie było żadnych symulacji dotyczących zainteresowania strefą i sprzedażą działek. Na otwarciu Marszałek województwa wielkopolskiego powiedział: "fakt, że działki są całkowicie uzbrojone spowoduje, że z poszukiwaniem potencjalnych inwestorów nie będzie większego problemu" Wstęgi przecinali Pilak, Gruszczyński, Trojanowski, Kowalski, Andrzejewski, ten od oświaty też/oświecił teren/ i oczywiście ksiądz zrobił pokropek. Hucznie prawda. Sukces odtrąbiono. Zdjęcia też zrobiono. I z takimi przywódcami narodu wywalono w błoto 4 miliony zł. Oto peowska gospodarka. Dużo krzyku i nic z tego. Złotego jajca nikt nie chce.

 • Link do komentarza zenek piątek, 07 sierpnia 2015 08:25 napisane przez zenek

  Budasz obiecywał rozwój terenów przemysłowych w oparciu o współprace z gminami ościennymi, to teraz ma okazję wykorzystać nie wykorzystane place

 • Link do komentarza MNH piątek, 07 sierpnia 2015 06:52 napisane przez MNH

  coś takiego , a tyle już było PrOpagandy że ta strefa działa

 • Link do komentarza jawiemlepiej czwartek, 06 sierpnia 2015 23:43 napisane przez jawiemlepiej

  A kumbajnym do siy tam nawrucić, bo bym chcioł tam ziorno zrócić?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane