środa, 22 lipca 2015 18:09

Inwestycje w mieście – infrastruktura

 

Okres prac budowlanych w pełni, a wśród nich najbardziej widoczne są te, które bezpośrednio dotyczą mieszkańców.

W kilku punktach miasta trwają prace budowlane na drogach publicznych, mające na celu przebudowę nie tylko ich nawierzchni, ale także infrastruktury podziemnej. Największą z nich jest budowa sieci kanalizacyjnej i wodociągowej na ul. Roosevelta. Praktycznie od miesiąca w głębokich wykopach układane są nowe rury oraz studzienki do odprowadzania ścieków sanitarnych i burzowych. Obecnie trwające prace pomiędzy ul. Wschodnią a ul. Mogileńską, zostały rozszerzone o odcinek do stacji paliw, przez co przejazd możliwy jest tylko wyznaczonym objazdem.

Pozostałe prace budowlane trwają na ul. Małej na Arkuszewie, gdzie pobudowano nową nakładkę z kostki betonowej wraz z chodnikami. Korzystając z okazji, powiększany jest jeszcze parking przy miejscowym Orliku. Z osiedlowych dróg prace zakończyły się na ul. Bocznej na Pustachowie, gdzie wykonano nawierzchnię podobną do ul. Małej, a rozpoczyna się powoli przebudowa ul. Pogodnej na Piekarach. Do przodu posuwają się również prace przy ul. Wachtla na os. Grunwaldzkim. Praktycznie ostatni etap w postaci układania asfaltu, czeka wkrótce ul. Swarzędzką.

Na początkowym etapie prac budowlanych jest także wiadukt nad torami w ciągu ul. Orcholskiej (zobacz także: Wiadukt na ul. Orcholskiej do remontu). Podobnie ma to miejsce w przypadku budowy chodnika przy ul. Mnichowskiej, gdzie dopiero umocowano część krawężników. Na dniach ukończono także układanie sieci ciepłowniczej na ul. Słomianka, a już wkrótce rozpocznie się jeszcze przebudowa dylatacji na Wiadukcie Solidarności oraz zjazdu ul. Gdańskiej z tej przeprawy w kierunku Trasy Zjazdu Gnieźnieńskiego.

Zdjęcia zostały wykonane w dniach 20 - 22 lipca br.

3 komentarzy

 • Link do komentarza lokaj środa, 22 lipca 2015 22:05 napisane przez lokaj

  @ Poddany - Szanowny Panie, ta plaża i te kwiaty pouwieszane na lampach ulicznych wyglądaja tak, jak mieszkanie z kwiatami na stole w wazonie w brudnym, od lat niemalowanym pokoju z dziurami w podłodze!

 • Link do komentarza poddany środa, 22 lipca 2015 20:39 napisane przez poddany

  Czy Pan Prezydent da się zaprosić na spacer po pewnym chodniku w centrum miasta? Nie sztuka zrobic plażę na Rynku poustawiać leżaki i takie tam inne, jak ludzie przewracają się (autentyczne!) na wykoślawionym od lat trotuarze.

 • Link do komentarza Kacper środa, 22 lipca 2015 20:18 napisane przez Kacper

  Moglibyście zrobić podsumowanie wszystkich prac budowlanych, jakie toczą się w Gnieźnie.
  Jestem ciekawy, co w niektórych lokacjach powstanie. ;)

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane