piątek, 10 lipca 2015 11:31

Ul. Leśna w końcu z chodnikiem

 

Mieszkańcy osiedla Kawiary i Osiniec doczekają się poprawy bezpieczeństwa na jednej z ważniejszych ulic osiedla.

Na dniach ogłoszono przetarg na wykonanie chodnika w ciągu ul. Leśnej, na odcinku od ul. Starowiejskiej do ul. Witkowskiej. Dotyczy to lewej strony pasa drogowego, patrząc od strony drogi wojewódzkiej.

Jak czytamy w opisie projektowym: - Brak chodników oraz brak oddzielenia ruchu pieszego od ruchu samochodowego stanowi zagrożenie dla użytkowników tego odcinka drogi. Powstanie tego chodnika jest konieczne, głównie z uwagi na wzmagający się ruch samochodowy. Przez ostatnią dekadę w tym rejonie intensywnie rozbudowało się osiedle domów jednorodzinnych, a wielu mieszkańców wielokrotnie sygnalizowało niebezpieczeństwo poruszania się pieszo ul. Leśną.

Chodnik powstanie na długości niemalże 400 metrowego odcinka ulicy. Od przejazdu kolejowego wąskotorówki do skrzyżowania z ul. Dębińską, pojawi się ciąg pieszy o szerokości 2 metrów, wyłożony kostką betonową. Fragment chodnika o długości 40 metrów, od skrzyżowania z ul. Dębińską, do zjazdu w ul. Starowiejską, będzie miał szerokość 1 metra i wykonany zostanie z tłucznia betonowego wylanego emulsją.

Wykonawca, który zostanie wyłoniony 22 lipca br., będzie miał czas na zakończenie swoich prac do 30 września 2015 roku.

5 komentarzy

 • Link do komentarza Paweł sobota, 11 lipca 2015 16:50 napisane przez Paweł

  a może jakaś ścieżka rowerowa, miejsca jest dosyć ...

 • Link do komentarza Plawnik sobota, 11 lipca 2015 11:44 napisane przez Plawnik

  Stefan - plan obwodnicy możesz zobaczyć na facebook.com/zielonyplawnik

 • Link do komentarza Pirat sobota, 11 lipca 2015 11:36 napisane przez Pirat

  Stefan ta planowana "obwodnica" tam nie miała iść. Ona od Wrzesińskiej, Wojskową i Leśną ale tylko do ul. Witkowskiej - "Obwodnica" nie miała przecinać Witkowskiej i dalej Leśną ku Osińcowi. Pomysłodawcy tej "obwodnicy" ku wielkiemu zapewne zadowoleniu kierowców TIR kazali by im skręcać z Leśnej w Witkowską pod kątem 90st. (już słyszę te wszystkie "ciepłe pozdrowienia" na CB-radio.) Tak jak teraz wyjazd z Wolności na Witkowską - dwa TIRy się spotykają i problem z przejazdem. Następnie TIRy by pomykały Witkowską do Słonecznej i (lub) planowanej drogi która miała by się zaczynać na przeciw BOL-ANNu. Taka to w planach jest "obwodnica" - kpina. Projektanci i urbaniści powinni się wstydzić za takie pomysły.

 • Link do komentarza Stefan piątek, 10 lipca 2015 19:13 napisane przez Stefan

  A jak to (parametry chodnika) się ma do planowanej "obwodnicy", która miałaby tędy iść od os. Pławnik?

 • Link do komentarza antonio piątek, 10 lipca 2015 13:36 napisane przez antonio

  wreszcie ktos sie tym zajmie. szkoda tylko, ze nikt nie mysli o poszerzeniu samej drogi . nie raz auta tam wymijają się na "styk"

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane