piątek, 29 maja 2015 10:45

Ile będą kosztować zmiany w Strefie?

 

Powiększenie Strefy Płatnego Parkowania, co ma nastąpić do końca 2015 roku, będzie trochę kosztowało gnieźnieńskich podatników.

W trakcie środowej sesji Rady Miasta Gniezna, radni uchwalili zmiany w budżecie miejskim, przyznając kwotę na dokonanie zmian w polityce parkingowej miasta. Informacje o nowych wydatkach miasta, przybliżyła wszystkim Ewa Gawrych, skarbnik Miasta.

Jak się okazuje, wykonanie uchwalonej w środę uchwały o powiększeniu strefy, kosztować ma w sumie ponad 400 tysięcy złotych. Znaczna część tej kwoty pochodzić będzie z dochodów własnych miasta. Co znajduje się w tej sporej kwocie?

220 tysięcy złotych kosztować ma zakup nowych parkometrów, które zostaną ustawione na kilkunastu ulicach w centrum miasta, a które do końca tego roku zostaną przyjęte w obszar Strefy Płatnego Parkowania (Jakie to są ulice? Sprawdź: Strefa parkowania będzie większa). Ponadto ponad 105 tysięcy złotych kosztować będą wydatki związane m.in. z oznakowaniem ulic, przeprogramowaniem istniejących już parkometrów oraz Funduszem Świadczeń Socjalnych dla pracowników. Tych zaś zostanie zatrudniona większa liczba (czterech), aby wypełnić nowy tryb pracy Strefy. Przypomnijmy bowiem, że czas pracy Biura zostanie wydłużony w zależności od stref – czerwona i żółta od 9:00 do 18:00, a zielona od 8:00 do 16:00. Ponadto pracownicy będą kontrolować bilety parkingowe także w soboty, które również będą płatne. Koszt opłacenia pracowników wyniesie ponad 77 tysięcy złotych.

Jak przyznała Ewa Gawrych, środki na pokrycie powyższych kosztów, mają pochodzić z tytułu opłat za parkowanie w strefie.

Ponadto w trakcie sesji radni przegłosowali zmianę w budżecie, dokonującą przeniesienia 50 tysięcy złotych z działu melioracji wodnych do rozdziału dróg publicznych, na realizację opracowania dokumentacji budowy parkingu przy ul. Żuławy (pod Trasą Zjazdu Gnieźnieńskiego). Parking ten ma wchodzić w schemat kilku bezpłatnych placów postojowych, na których będą mogli pozostawić swoje samochody mieszkańcy nowej, powiększonej Strefy.

26 komentarzy

 • Link do komentarza pasażer środa, 03 czerwca 2015 14:32 napisane przez pasażer

  Marta, puknij się w głowę. 80-letnia babcia ma zasuwać rowerem do lekarza? w innych miastach, jak Ty nazywasz "cywilizowanych" miasta są zamkniętymi enklawami, a parkowanie w nich jest co najwyzej do godziny i to w bocznych uliczkach. I nie ma zmiłuj się. Po godzinie mandat, który powoduje, ze więcej nie przekroczysz przepisów. A darmową komunikację miejską mozna wprowadzic pod warunkiem, ze Budasz tupnie moze nogą i każe WYSPRZĄTAĆ te brudne i odrażająco smierdzące szczególnie latem autobusy wewnątrz, Przecież, jak opowiadał w kampanii wyborczej, te wszystkie obowiązki należą do prezydenta miasta!

 • Link do komentarza podatnik środa, 03 czerwca 2015 10:54 napisane przez podatnik

  Zmiany nie kosztowałyby naszego prezydenta ani grosza, gdyby strefa była firmą zewnętrzną. Przynosiła by zapewne wysokie zyski, ale wtedy Budasz nie rozdawałby stołków swoim. Macie prawdziwy obraz dbania o budżet naszego miasta, to znaczy o nasze pieniądze. I nic i nkt nie jest w stanie mnie przekonać, że jest inaczej!

 • Link do komentarza marta środa, 03 czerwca 2015 09:16 napisane przez marta

  W cywilizowanych miastach władze nie nakładają na mieszkańców nowych danin tylko uspokajają ruch samochodów w centrach poprzez wprowadzanie darmowej komunikacji miejskiej, budowę ścieżek rowerowych itd

 • Link do komentarza eryk poniedziałek, 01 czerwca 2015 17:25 napisane przez eryk

  w 2008 roku senator wystąpił ze skargą na Prezydenta Miasta Gniezna w sprawie wprowadzenia nowych taryf cen wody i ścieków. Obecnie mamy wprowadzane nowe opłaty za postój na ulicach a od lipca mają być nowe opłaty za wodę i ścieki. Co teraz senator na to ?

 • Link do komentarza D.R. poniedziałek, 01 czerwca 2015 09:25 napisane przez D.R.

  Można sobie narzekać a oni i tak zrobią swoje. Możemy pisać że to z naszych podatków wydają na te pensje dla tych co za mniej niż 6000zł nie powinni pracować , o zatrudnieniach i kasie dla Kowalskiego, Pilaka i innych. Możemy narzekać że ogromna kasa jest na upadający coraz bardziej Start. Może nam się nie podobać że podwyższają opłaty postojowe, za wodę i ścieki a za chwilę może i o innych się dowiemy . I co i nic ? Teraz jak czują że grunt im się zaczyna palić to w TV wypowiadają się PeOwcy że nas lubią i że trzeba reformować i naprawiać ? Teraz po ośmiu latach , po tych wszystkich numerach ? Po tym Amber Gold, podsłuchach, szpitalu, konkursach, szczawiu i mirabelkach ? Nie wierzę tym ludziom już w nic.

 • Link do komentarza Wojciech poniedziałek, 01 czerwca 2015 00:03 napisane przez Wojciech

  Zapytuję, dlaczego władza nie odnosi sie do pytań wielu komentatorów, którzy zapytują dlaczego Strefa jest nadal jednostką budżetową miasta, przez co jest mało rentowna i jest totalny bałagan, a teraz nawet trzeba wpakować w nią kolejne setki tysięcy złotych? Czy naprawdę tak trudno zająć prezydentowi w tej sprawie stanowisko? Czy należy głosy czytelników lekceważyć? A moze nie mają racji? To też trzeba odpowiedzieć. Ten nowy program jest tak niejasny i zagmatwany, ze nie może go pojąć nawet srednio inteligentny mieszkaniec miasta, ponieważ wcale nie usprawni tego, o co chodzi w tym bałaganie komunikacyjnym Gniezna.

 • Link do komentarza jajco niedziela, 31 maja 2015 23:03 napisane przez jajco

  POdobnie u nas głosuje PO ))))))))))))))))))

  https://www.youtube.com/watch?v=HDx8ZXoRAHg

  to są jaja )))))))))

 • Link do komentarza Dziad niedziela, 31 maja 2015 22:40 napisane przez Dziad

  Tak PO dziękuje za głosy wyborcze! Głosujcie dalej na radnych partii Tuska, Komorowskiego, Gruszczyńskiego, Budasza i spółkę to was w skarpetkach zostawią. Jeszcze ktoś wierzy w ich bajki? Bajajarze.

 • Link do komentarza antypeo niedziela, 31 maja 2015 21:24 napisane przez antypeo

  opłaty postojowe - poznańskie, płace - gnieźnieńskie , oczywiście za wyjątkiem kilku urzędników i urzędniczek

 • Link do komentarza podatnik niedziela, 31 maja 2015 19:23 napisane przez podatnik

  To jest polityka rozrzutności w wykonaniu Platformy Obywatelskiej. Nie kwestionująćcpotrzeby zmian i poszerzenia strefy wszyscy, ktorzy znają się na ekonomii twierdzą, ze TYLKO strefa jako firma zewnętrzna nie kosztowałaby gnieźnieńskiego podatnika ANI GROSZA, a jeszcze przynosiła by zyski Miastu. Panie Budasz, czy naprawdę jest Pan ekonomistą?

 • Link do komentarza turysta niedziela, 31 maja 2015 08:20 napisane przez turysta

  Macie w Gnieźnie tyle pustych lokali użytkowych. Dlaczego miasto nie wynajmuje tych lokali tylko stoją puste i straszą ? Z takich opuszczonych lokali nie ma zysków tylko straty. Kto tak rządzi tymi lokalami ?

 • Link do komentarza książe niedziela, 31 maja 2015 07:44 napisane przez książe

  Podobno nie ma tanich dworów

 • Link do komentarza panna nikt sobota, 30 maja 2015 15:23 napisane przez panna nikt

  i znowu coś tam odhaczy na tablicy, kolejna obietnica że miejsc pracy przybyło i kasę ludzie dadzą, jakie to proste

 • Link do komentarza klient sobota, 30 maja 2015 12:01 napisane przez klient

  Do Waldek) tak zatrudniają uciekinierów ze starostwa za porozumieniami to odbywa się bez konkursów.. ............. i...... zgodnie z prawem. Sory nic mu nie można zarzucić dobiera sobie tylu ludzi ile potrzebuje . No cóż.... słaby szef musi mieć duuuuuużo ludzi. W masie siła!!!!! Ps.
  a propo tablicy to już takie kpiny krążą na mieście, że ludzie boki zrywają. Program nie jego, pomysły nie jego... to architekci tej prezydentury , żeby nie zerwał się to mu przybili na ścianie ... Współczuje takiego życia.

 • Link do komentarza megaloman sobota, 30 maja 2015 11:50 napisane przez megaloman

  wojciech chyba masz rację z tym szukaniem kasy, wygląda że jest cienko bo na święto samorządu inne urzędy dały premie a tu dostali figę z makiem

 • Link do komentarza Waldek sobota, 30 maja 2015 10:33 napisane przez Waldek

  Panie Budasz na tej słynnej tablicy w gabinecie może pan skreślić jedno miejsce postojowe jako wolne . To miejsce na którym nie będę parkował. Po drodze mam dwa markety z parkingami i tam podjadę na zakupy a ponadto nie mam ochoty finansować pensji zatrudnionych przez pana urzędników. Przy okazji małe pytanko , czy to prawda co mówią że znowu w urzędzie kogoś zatrudniono , bo na stronce nie widzę info o naborach . Życzę panu dalszych owocnych pomysłów.

 • Link do komentarza z centrum sobota, 30 maja 2015 09:48 napisane przez z centrum

  To mieszkańcy ul. Jana Pawła II będą musieli zasuwać na ul. Żuławy zaparkować samochód ? Czy tam będzie jakieś połączenie komunikacji miejskiej ? Czy parking na ul. Żuławy będzie nadzorowany ?

 • Link do komentarza wojciech sobota, 30 maja 2015 08:43 napisane przez wojciech

  Rozbudowany dwór prezydencki na gwałt szuka dla siebie kasy.
  Efekt tego działania jest jednoznaczny, wygonić z miasta samochody,
  czyli przesunąć portfele kupujących do galerii, aby utuczyć do reszty
  niemieckie, francuskie, szwedzkie sklepy.
  Efekt końcowy:
  coraz biedniejsi mieszkańcy
  zapyziałe kamienice w centrum
  przegrany za 4 lata prezydent.
  Ot, odwieczny polski patriotyzm czasów pokoju.

 • Link do komentarza avalon piątek, 29 maja 2015 23:35 napisane przez avalon

  ParkoMETR - urządzenie pomiarowe służące do pomiaru czasu parkowania. Stosowane w latach 70 i 80 XX wieku w wielu miastach świata, w tym w dużych Polskich miastach w wybranych miejscach. W takim systemie każde miejsce postojowe objęte podatkiem posiada parkometr.

  ParkoMAT - urządzenie sprzedające bilety parkingowe w sposób automatyczny, gotówkowo lub bezgotówkowo.

  Jakie urządzenia są w Gnieźnie nawet nie chce mi się pisać...

 • Link do komentarza mieszkaniec piątek, 29 maja 2015 21:37 napisane przez mieszkaniec

  Widać że mamy bardzo mądrych urzędników z prezydentem na czele. Żal.

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane