poniedziałek, 18 maja 2015 15:50

Gruzowisko na sprzedaż

 

Miasto Gniezno wystawiło na sprzedaż działkę po zawalonej kamienicy w centrum miasta. Czy będą chętni?

Mija prawie rok, od wydarzeń z czerwca 2014 roku, kiedy to zawaliła się kamienica przy ul. Grzybowo 34. Budynek, który uległ częściowemu zniszczeniu, był opuszczony już od 15 lat i do tego czasu pozostawał w rękach prywatnych. Dotychczasowy właściciel nie przejawiał zainteresowania nieruchomością, wobec czego Miasto podjęło się procesu komunalizacji mienia.

W efekcie starań i decyzji wojewody w tej sprawie, działka po rozebranej kamienicy została przyznana Miastu. Po dokonaniu zmian w księgach wieczystych, Urząd Miejski postanowił zbyć teren, znajdujący się w dość atrakcyjnym punkcie miasta.

18 maja 2015 roku Magistrat opublikował informację o przetargu na zbycie działki przy ul. Grzybowo 34. Nieruchomość ma powierzchnię 408 metrów kwadratowych. Na tym obszarze nie obowiązuje jednak aktualny plan zagospodarowania przestrzennego, natomiast podlega on ochronie konserwatorskiej. Teren znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie innego budynku, a do działki są doprowadzone niezbędne media.

Przetarg na zbycie działki odbędzie się 26 czerwca 2015 roku. Cena wywoławcza nieruchomości wynosi 163 tysiące złotych. 

7 komentarzy

 • Link do komentarza szofer wtorek, 19 maja 2015 11:07 napisane przez szofer

  Do "kierowcy" Mieszkam w centrum i qwiem, kto i jak długo stoi na ulicach w Strefie. Otóż żaden klient sklepu czy banku nie ma szans na zaparkowanie w ścisłym centrum dlatego, że miejsca te są pernamentnie zajęte przez pojazdy mieszkańców. I niech mi Pan nie mówi, ze można dojechać w takiej sytuacji do centrum. Ścisłe centrum powinno w godzinach od 8-10 mieć ograniczenia czasowe np. do godziny, co by ułatwiło wielu interesantom dojoad do urzędów i miejsc handlowych. Innego wyjścia po prostu nie ma!

 • Link do komentarza kierowca wtorek, 19 maja 2015 06:26 napisane przez kierowca

  A co w tym złego że kierowcy chcą parkować w centrum, przy sklepach, przy urzędach gdy są tam ulice i miejsca do parkowania. Jak się to komuś nie podoba to niech miejscowe władze wydadzą nakaz że w Gnieźnie nie wolno nigdzie parkować , wszystko ogrodzić i będzie jasne o co chodzi a nie głupie pisanie o mentalnościach kierowców. To nie kierowcy startowali w wyborach na prezydenta miasta i nie kierowcy obiecywali że będzie " zwiększenie ilości miejsc parkingowych"

 • Link do komentarza szofer wtorek, 19 maja 2015 00:07 napisane przez szofer

  Brawo Szary Eminencie, świetnie Pan napisał. Każdy chciałby dojechać nie tylko pod biuro czy sklep, a najlepiej jeszcze na klatkę schodową lub w bramę! Ten pyszałek o nicku "jawiemlepiej" nie wie, ze jest prymitywnym pisarczykiem, który o naturalnym (?) zachowaniu wie tyle, co o swojej mądrości. W Gnieźnie miejsc do parkowania jest dosyć, ale od ponad 20 lat nikt nie zajął się porządkowaniem tego problemu i skutek jest taki, ze jest komunikacyjny bałagan.

 • Link do komentarza jawiemlepiej poniedziałek, 18 maja 2015 22:59 napisane przez jawiemlepiej

  Szaremu Eminentowi przeszkadza, że " wszyscy chcą parkować jak najbliżej miejsc, do których jadą".

  Przecież to najbardziej naturalne zachowanie, jakie tylko można sobie wyobrazić!!! To nie jest jakaś "mentalność", którą ktoś powinien zmieniać. Co za bolszewizm!

 • Link do komentarza Bob budowniczy poniedziałek, 18 maja 2015 19:02 napisane przez Bob budowniczy

  W mieście musi panować ład i porządek budowlany. Ten naroznik musi byc zabudowany, by stanowił pewną klamrę. Niestety, cena jest zaporowa i zaden developer nie osiągnie zysku z budowy tam niewielkiego budynku, a i weżowca tam przecież nie postawi. Teren podmokły, lokale uzytkowe nie wchodzą w grę, bo jak jest z nimi w Gnieźnie każdy widzi, zatem porządkując temat należy cenę tak obniżyć, by się wszystkim oplacało. Miastu uporządkowanie terenu, a nabywcy zwrot zainwestowanego kapitału, co najmniej w przeciągu najblizszych 10 lat. połowa tej kwoty jest i tak zbyt duża za nabycie działki, którą należy uporządkować za drugie tyle.

 • Link do komentarza SzaryEminent poniedziałek, 18 maja 2015 17:50 napisane przez SzaryEminent

  Miejsc parkingowych w mieście jest wystarczająco dużo. To mentalność kierowców trzeba zmienić, bo wszyscy chcą parkować jak najbliżej miejsc, do których jadą. Może jeszcze zaorajmy trawnik po przeciwnej stronie i zróbmy tam plac do parkowania...

 • Link do komentarza Jamusz poniedziałek, 18 maja 2015 17:16 napisane przez Jamusz

  A może by miasto parking tam zrobiło?
  Tyle się mówi o braku miejsc parkingowych, mieszkańcom starówki chce się zabronić parkowania na niej, a ta działka to idealne miejsce na jakieś 30 samochodów.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane