sobota, 16 maja 2015 16:30

Będą środki na budowę hali

 

Minister Sportu i Turystyki zatwierdził aktualizację programu rocznego inwestycji o znaczeniu sportowym. Na liście znalazło się Gniezno.

Informację w tej sprawie przekazano w sobotę 16 maja. Ministerstwo zaktualizowało dotychczasowy dokument, który przewidywał przeznaczenie określonych środków na realizację przedsięwzięć związanych z infrastrukturą sportową. Jeśli ministerstwo w czerwcu zaakceptuje wniosek, do Gniezna w ciągu czterech lat ma trafić łącznie 9 milionów złotych, którymi Urząd Miasta chce częściowo pokryć budowę hali widowiskowo-sportowej. 

Inwestycja przy ul. Zabłockiego znalazła się na 15 miejscu listy inwestycji z całej Polski. Na budowę hali widowiskowo-sportowej ma zostać przeznaczonych łącznie 9 milionów, jednak mają one trafić do Gniezna w kilku ratach. Inwestycja docelowo będzie realizowana według harmonogramu finansowego: 1 mln w 2015 roku, 2 mln w 2016 roku, 3 mln w 2017 roku i 3 mln w 2018 roku. Obecnie trwają prace przy dokumentacji technicznej oraz wycenie całej inwestycji. Przedsięwzięcie ma być realizowane przez Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji, a w przypadku zaakceptowania wniosku, prace miałyby rozpocząć się jeszcze w tym roku.

Nie da się jednak ukryć, że 9 milionów złotych to zaledwie czwarta część szacowanych kosztów budowy hali sportowej. Przypomnijmy bowiem, że w lutym 2015 roku na sesji Rady Miasta poinformowano, że budowa hali podrożała i obecnie koszt jej wybudowania wynosi 36 milionów złotych. Pozostałe środki pozyskamy z budżetu miasta - przekazał dziś Tomasz Budasz, prezydent Gniezna. Pozostaje jednak pytanie o sposób pozostałego dotowania tej inwestycji. Dodajmy, że od poprzedniej kadencji mówi się o jej finansowaniu ze sprzedaży działek przy ul. Poznańskiej. Do tej pory, mimo kilku przetargów, udało się zbyć jedynie jedną z nich za kwotę 4,5 mln złotych. 

14 komentarzy

 • Link do komentarza tbs wtorek, 19 maja 2015 11:18 napisane przez tbs

  Do "Sportowiec" Pieniądze, które bierze Kowalski powinny służyć kolejnej inwestycji. Takie jest założenie TBSu, ale nie w Gnieźnie, bo tutaj rozdaje się nieswoje swoim. Rozliczymy ich bez pardonu przy najblizszej okazji!

 • Link do komentarza sportowiec poniedziałek, 18 maja 2015 09:19 napisane przez sportowiec

  Tym nieudacznikom z PO nie wolno dawać do budowy i rozbudowy żadnej inwestycji. Pokazali, co potrafią w ostatnich 4 latach ze szpitalem, więc ręce precz od kolejnych obiektów uzyteczności publicznej, czyli od naszych pieniędzy! A tak na marginesie - Gdyby Kowalski za honorową prezesurę dostawał tylko tysiąc złotych miesiecznie, to ponad 70 tysięcy rocznie byłoby do zadysponowania na kolejne remonty, choćby na kosmetyczne odnowienie istniejącej hali. Jakim Pan jest gospodarzem pani prezydencie szastając tak nieroztropnie publicznym groszem?

 • Link do komentarza bob poniedziałek, 18 maja 2015 06:53 napisane przez bob

  Co prawda pozostały im te kaski pomarańczowe ale może lepiej żeby PO nie brało się za tą halę żeby przypadkiem nie było tak jak ze szpitalem

 • Link do komentarza Obserwator niedziela, 17 maja 2015 22:06 napisane przez Obserwator

  Na tym portalu nikt. Serdecznie pozdrawiam aktywnych i mniej zorientowanych z PiS-u. Wiem, wiem też tu piszecie miśki ;-)

 • Link do komentarza kibic niedziela, 17 maja 2015 21:59 napisane przez kibic

  Kto im jeszcze wierzy ? Kolejny hit PO- SLD przed wyborami prezydenckimi i parlamentarnymi.
  Jazda bez trzymanki ! historyczne o przepraszam histeryczne wypowiedzi

  http://tv.gniezno.pl/artykuly/czytaj/1345/jest_koncepcja_hali_widowiskowosportowej.html

 • Link do komentarza aaa niedziela, 17 maja 2015 21:17 napisane przez aaa

  Sposób na ostateczne wdeptanie w ziemię biedaka: Dać mu dotację na ćwierć ceny nowego mercedesa, a resztę niech dołoży sam, najlepiej z kredytu.

 • Link do komentarza Maliniak niedziela, 17 maja 2015 18:56 napisane przez Maliniak

  Takiego spadku, jaki pozostawił po sobie platformiany wspierany przez SLD gnieźnieński powiat, to nie chciał by przejąć nawet Rockefeller. Naprawdę, jeżeli pani starosta Tarczyńska poruszy tę budowę szpitala, to zasłuży nawet na Nobla! A Budasz w mieście zwyczajem swojej partii, jak cos obiecuje, to znaczy, że obiecuje, ale niekoniecznie wykona. Z tą halą to jest pic na wodę przed wyborami. Nie dajcie się wprowadzić w maliny.

 • Link do komentarza gościu niedziela, 17 maja 2015 18:51 napisane przez gościu

  Hala widowiskowo-sportowa to nic innego jak przed prezydencka akcja PO. Od wyniku Komorowskiego w naszym mieście zależeć będzie pozycja na liście senatora G. w wyborach parlamentarnych. Zobaczcie jak zaktywizował swoją działalność na #fecbooku. Człowiek patrzy i oczom nie wierzy. Ani to prowokacja ideowa, ani intelektualna, a i do wpisu Wojciechowskiego ma się to w rzeczywistości nijak. Platforma sama do klatek wchodza za sprzeniewierzenie Polski !!!

  http://niezalezna.pl/67139-golebie-szejnfelda-akcja-po-z-klatkami-obsmiana-zainteresowanie-niewielkie

 • Link do komentarza Qń niedziela, 17 maja 2015 18:29 napisane przez Qń

  Kupy, tj. utrzymanie porządku nie leżą w gestii powiatu, tylko miasta. Powiat odziedziczył "spadek" po poprzedniej ekipie w postaci rozpieprzonego szpitala, także no;)

 • Link do komentarza Obserwator niedziela, 17 maja 2015 18:15 napisane przez Obserwator

  "Jest źle, będzie gorzej". Pozdrawiam komentujących tu gnomów. Zawsze źle... a co zrobili w powiecie. Wielką kupę na razie ;-)

 • Link do komentarza ramol70 niedziela, 17 maja 2015 17:58 napisane przez ramol70

  9 milionów złotych to zaledwie czwarta część szacowanych kosztów budowy hali sportowej. Przypomnijmy bowiem, że w lutym 2015 roku na sesji Rady Miasta poinformowano, że budowa hali podrożała i obecnie koszt jej wybudowania wynosi 36 milionów złotych. Pozostałe środki pozyskamy z budżetu miasta - przekazał dziś Tomasz Budasz, prezydent Gniezna.

  że niby skąd te pieniądze, za Kowalskiego chyba już wszystko co było coś warte sprzedano, a tzw. złotego runa nie można sprzedać od lat kilku więc skąd ta kasa niby ma być?? że niby rok wyborczy mamy, ale start gniezno żużel znowu przegrał a dostał ostatnimi laty tyle kasy z miasta - na lampy, na organizację zawodów itd -, że za tę kasę sami zbudowalibyśmy prawdziwą halę sportową, w której nie tylko gnieźnianie by mogli trenować, ale można by organizować imprezy sportowe i nie tylko, które przynosiłyby niezłe dochody!! Panie Budzik pan jest marzyciel jak całe pana ugrupowanie, które ma inicjatywę w latach wyborczych i mami ten głupi naród by się utrzymać na stołkach!!

 • Link do komentarza igor niedziela, 17 maja 2015 17:30 napisane przez igor

  Tyle lat pakujecie w stadion przy Wrzesińskiej i ten niby żużel co ma to miasto niby promować a dla którego chyba już tabeli brakuje że za tą kasę już połowa hali widowiskowo-sportowej pewnie można było wybudować. Popieram Kukiza i jego antysystemowe podejście bo on zaraz by porządek z tym zrobił

 • Link do komentarza ŁKS niedziela, 17 maja 2015 12:20 napisane przez ŁKS

  Polecam co mówiono, teraz będzie powtórka z historii "Około 20 mln zł - to szacowany koszt budowy obiektu przy ul. Paczkowskiego. W tym jest częściowe wyposażenie. Hala widowiskowo-sportowa ma powstać w Gnieźnie do 2015 roku )
  - Według wstępnego kosztorysu możemy mówić o kwocie oscylującej wokół 20 milionów - mówi Czesław Kruczek"

 • Link do komentarza obywatel niedziela, 17 maja 2015 10:37 napisane przez obywatel

  Dlaczego przez 8 lat parlamentarzyści z Gniezna nie załatwili tej sprawy tylko teraz padają obietnice w roku wyborczym ? Czy to nie jest tak jak z Komorowskim że po przegranej pierwszej turze wyborów zaczęły się obietnice ? Zresztą dr Andrzej Duda i tak wygra a jesienią dopiero się zacznie. Przy okazji pytanie dlaczego PO przez tyle lat nie wybudowało szpitala i dlaczego tak jest że dotychczasowi decydenci nadal mają się dobrze i nie muszą się martwić co do garnka włożyć ? Dlaczego obywatelom nie zwiększa się kwoty wolnej od podatku a wybrańcom utrzymywanym z naszych podatków nie zmniejsza się diet, uposażeń oraz innych przywilejów ? Dlaczego wybrańcy i ich zaufani dostają wysokie pensje , podwyżki, premie , mają przywileje , natomiast obywatele mają niskie pensje , niskie renty i emerytury , niepewną przyszłość ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane