czwartek, 14 maja 2015 12:15

Trzech chętnych na projekt dla ZOZ

 

W przetargu na wykonanie pełnobranżowej dokumentacji projektowej dla budynku szpitala, zgłosiły się trzy firmy.

W tym tygodniu zakończył się przetarg na przygotowanie odpowiedniej dokumentacji, pozwalającej m.in. na kontynuację niedokończonej rozbudowy szpitala. Dokumentacja dotyczy jednak całego kompleksu szpitalnego i w założeniach ma być projektem długofalowym, pozwalającym na dostosowanie obiektu do zmian, jakie w nim zaistnieją po ukończeniu budynku D.

Ogólne wytyczne dla wykonawcy zakładają m.in. uzyskanie wszelkich pozwoleń i uzgodnień, dokonania niwelacji wszelkich różnic poziomu między budynkami, zaprojektowanie wymiany (w przyszłości) obecnych stropów w najstarszym budynku A oraz przede wszystkim generalną naprawdę budynku D. Wszystkie prace mają zostać zaplanowane według wymienionych przez inwestora pięciu etapów. Wykonawca, który zechce podjąć się zadania, musi wykonać następujące prace projektowe:

1. Adaptacja pomieszczeń na cele Szpitalnego Oddziału Ratunkowego - projekt budowlany i wykonawczy wraz z pozwoleniem na budowę;
2. Budowa lądowiska dla helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego - projekt budowlany i wykonawczy wraz z pozwoleniem na budowę;
3. Naprawa Budynku D - projekt napraw do złożenia do Państwowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Gnieźnie wraz z decyzją o zmianie zakresu i terminu realizacji napraw;
4. Kontynuacja budowy i adaptacji Budynku D - projekt zamienny wraz z uzyskaniem decyzji o zmianie pozwolenia na budowę;
5. Adaptacja budynku ABC - program funkcjonalno-użytkowy.

Pierwszy przetarg zakończył się niepowodzeniem, ze względu na zbyt duże obostrzenia m.in. ubezpieczeniowe. W drugim przetargu, zakończonym w tym tygodniu, stanęły trzy firmy, które przedstawiły swoje oferty.

WK Architekci sp. z o. o. Sp z. k. z Poznania, oferuje wykonanie wszystkich pięciu zadań w cenie przeszło 1 mln 980 tys. złotych brutto w przeciągu 180 dni kalendarzowych. Przedsiębiorstwo Organizacji Inwestycji Allplan Sp. z o. o. z Bydgoszczy zaoferowało ponad 1 mln 8 tys. złotych brutto za wykonawstwo w ciągu 209 dni kalendarzowych. Spółka Projektowania Architektonicznego Sadowski Sadowska Sp. z o. o. Sp. k. z Poznania chce podjąć się zadania za cenę 992 300 złotych brutto w ciągu 210 dni kalendarzowych. Wymiar czasowy, proponowany przez wykonawców jest mniejszy, od zakładanych przez ZOZ okresu 240 dni na wywiązanie się z umowy, co na pewno jest korzystne dla samego inwestora.

Ostatecznego wykonawcę pełnobranżowej dokumentacji projektowej dla budynku szpitala, powinniśmy poznać po zapoznaniu się ze specyfikacjami ofert przez ZOZ, co powinno nastąpić w niedługim czasie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane