Wydrukuj tę stronę
czwartek, 07 maja 2015 18:45

Street Workout Park w ciągu pół roku

 

Jeden z projektów, który wygrał w ramach ubiegłorocznego budżetu obywatelskiego, już wkrótce doczeka się realizacji.

Ogłoszono przetarg na realizację przedsięwzięcia pod nazwą „Zaprojektuj i wybuduj Street Workout Park”. Niewtajemniczonym wyjaśnimy, że chodzi o plac do ćwiczeń na świeżym powietrzu. Projekt w tej sprawie został zgłoszony w październiku ubiegłego roku, jako propozycja do budżetu obywatelskiego. Wówczas został on przegłosowany i obecnie trwa postępowanie w sprawie jego realizacji.

Pierwotnie wnioskodawcy złożyli propozycję, aby plac ćwiczeń powstał przy jednej z lokalizacji - przy ul. Strumykowej, na terenie koszar przy ul. Sobieskiego lub przy ul. Parkowej. Ostatecznie, pierwszy w Gnieźnie Street Workout Park powstanie nad jeziorem Jelonek, pomiędzy dojazdem do akwenu od strony ul. Łaskiego i Jeziornej, a budynkiem należącym do Ligii Obrony Kraju.

Dla SWP zaplanowano wykorzystanie przestrzeni o wymiarze kwadratu około 16 metrów na 16 metrów. Program użytkowy obiektu obejmuje zaprojektowanie i wybudowanie SWP wraz z wyposażeniem. W skład urządzeń, które pojawią się na terenie placu, wchodzą: zestaw z kółkami gimnastycznymi, potrójne poręcze równoległe, zestaw drążków i drabinek, poręcze równoległe i niskie i zestaw skrzyni. Wykonawca zobowiązuje się do usadowienia urządzeń głęboko w ziemi na betonowych fundamentach, zapewniając ich stabilność, a ponadto metalowe elementy mają zostać galwanizowane i pomalowane proszkowo. Nawierzchnia płyty placu, po wzmocnieniu gruntu, wykonana ma zostać z ażurowych mat gumowych. Na wszystko wykonawca musi udzielić trzyletnią gwarancję.

Do dokumentacji przetargowej, opublikowanej przez Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji, dołączony został rysunek koncepcyjny zagospodarowania wymienionego terenu. Wykonawcy mogą zgłaszać się do 18 maja br., inwestor wyznaczył czas wykonania placu do 20 listopada 2015 roku.

Galeria