Jesteś tutaj:Gospodarka Trwa przebudowa boiska i terenu wokół SP nr 10
wtorek, 09 sierpnia 2022 12:20

Trwa przebudowa boiska i terenu wokół SP nr 10

 

Za kwotę 1,5 mln złotych w najbliższych tygodniach przebudowany zostanie teren wokół szkoły podstawowej na os. Orła Białego.

Inwestycja ta była długo oczekiwanym zadaniem. W poprzednich latach została wykonana termomodernizacja budynku szkolnego, a teraz przyszła pora na teren wokół, który w wielu miejscach nie zmienił się od momentu wybudowania placówki. 

Za kwotę 1,5 mln złotych na tym terenie przeprowadzono już pierwsze prace rozbiórkowe i niwelacyjne, a docelowo ma powstać wielofunkcyjne boisko do piłki nożnej, koszykówki i siatkówki. Ponadto wykonana zostanie bieżnia z trzema torami, a także do skoków w dal. Ponadto pozostały teren będzie miał zagospodarowaną zieleń. Na dziedzińcu szkolnym pojawi się nowa nawierzchnia - w tym w kształcie szachownicy. Wymienione zostanie także ogrodzenie. Uczniowie SP 10 będą mogli skorzystać z nowego boiska najpóźniej pod koniec września br.

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane