Jesteś tutaj:Gospodarka Trwają prace wykończeniowe w nowej placówce oświatowej w Jankowie Dolnym
czwartek, 04 sierpnia 2022 16:14

Trwają prace wykończeniowe w nowej placówce oświatowej w Jankowie Dolnym

 
Trwają prace wykończeniowe w nowej placówce oświatowej w Jankowie Dolnym źródło: Gmina Gniezno

Dobiegają końca prace, realizowane w rozbudowywanym budynku szkolno-przedszkolnym w Jankowie Dolnym. Wkrótce wychowankowie zyskają nowe sale edukacyjne.

W rok po rozpoczęciu rozbudowy placówki w Jankowie Dolnym, planowane jest jej ukończenie wraz z nowym rokiem szkolnym. Obecnie w budynku trwają prace wykończeniowe na wszystkich etapach inwestycji - zamontowana jeszcze musi zostać stolarka wewnętrzna, ostatnie instalacje, wyposażanie wnętrz oraz zagospodarowanie otoczenia budynku. 

Zgodnie z projektem, nowy obiekt będzie miał powierzchnię 1369 metrów kwadratowych. W pobudowanym na terenie wcześniej istniejącej już szkoły budynku, w przedniej części znajdzie się przedszkole ze stołówką i kuchnią oraz czterema salami dla 100 dzieci. W drugim skrzydle obiektu ulokowane zostały sale dla szkoły podstawowej. Pozostałe pomieszczenia obejmują izby dla nauczycieli, zaplecze socjalne, toalety oraz magazyny. - 1 września 2022 roku 200 dzieci rozpocznie edukację w przedszkolu oraz szkole - informuje Urząd Gminy Gniezno. Koszt inwestycji wyniósł 4,6 mln złotych.

 

 

 

 

 

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane