Wydrukuj tę stronę
piątek, 03 czerwca 2022 12:21

Wyłoniono wykonawcę przebudowy odcinka ul. Grzybowo

 
Wyłoniono wykonawcę przebudowy odcinka ul. Grzybowo archiwum redakcji

Za kwotę przeszło 1 mln 230 tys. złotych przebudowane zostaną chodniki oraz uregulowane miejsca postojowe wzdłuż ul. Grzybowo między ul. Łącznica a św. Jana.

Miesiąc temu informowaliśmy o projektowanych zmianach dla ww. odcinka ulicy jednokierunkowej. W ramach inwestycji planuje się przebudowę chodników (obecnie z asfaltu) poszerzenie miejsc biologicznie czynnych, nowe nasadzenia oraz uregulowanie miejsc postojowych - jezdnia zostanie zwężona, a w miejsce obecnych ciągów postojowych dla aut ma powstać 26 wyznaczonych stanowisk. Oznacza to, że zostaną one znacznie zredukowane.

Dodatkowo od strony ul. Łącznica w kierunku szpitala powstanie kontraruch dla rowerów. Ponadto podniesione zostanie przejście dla pieszych, znajdujące się na wysokości wjazdu do szpitala (zobacz projekt zmian). 

Do przetargu ogłoszonego przez Miasto Gniezno zgłosiło się pięciu oferentów, których propozycje cenowe wynosiły od 1 mln 228 tys. złotych do nawet 2 mln 192 tys. złotych. W budżecie miejskim na ten cel zostało zabezpieczonych 1 mln 150 tys. złotych, ale już podczas ostatniej sesji Rady Miasta środki te zostały zwiększone. Tym samym wybrany został wykonawca KOST-BUD z Jaroszyna Kolonii, który wykona to zadanie za kwotę1 mln 234 tys. złotych.

Wszystkie prace powinny zostać wykonane w ciągu 4 miesięcy od momentu podpisania umowy, co najpewniej nastąpi w najbliższym czasie. 

Zobacz projekt zmian

1 komentarz