Jesteś tutaj:Gospodarka Będą projekty na ul. Pustachowską i Budowlanych. Czy doczekają się przebudowy?
sobota, 14 maja 2022 13:28

Będą projekty na ul. Pustachowską i Budowlanych. Czy doczekają się przebudowy?

 

Mimo ograniczonych zasobów, Powiat Gnieźnieński realizuje także część zadań związanych z przebudowami dróg. Na część z nich liczy na dofinansowanie.

W tym roku ma powstać dokumentacja na przebudowę dwóch ulic na terenie Gniezna. Pierwsza z nich to ul. Budowlanych, gdzie planuje się uporządkować także kwestię miejsc postojowych. Druga dotyczy ul. Pustachowskiej, której stan jest dobrze znany zmotoryzowanym mieszkańcom tej części miasta. Dokumentacja dla obu ulic to koszt w każdym z przypadków 70 tys. złotych i jest niezbędna, do ubiegania się o środki. 

W przypadku ul. Pustachowskiej, która wymaga kompleksowej przebudowy, Powiat Gnieźnieński złożył wniosek o dofinansowanie z programu Polski Ład. Nie jest to jedyna z dróg, która tym sposobem jest w planie do realizacji. Podobny wniosek do Polskiego Ładu złożono także na szosę z Czerniejewa do Szczytnik Czerniejewskich, gdzie razem z miejscowym samorządem zawarto porozumienie co do partycypacji w przypadku uzyskania dofinansowania. O tym, czy środki zostaną przyznane, decydować będzie jednak "procedura uznaniowości", dlatego samorządom pozostaje liczyć na łut szczęścia. 

To tylko część tegorocznych zamierzeń drogowych, które przedstawiono w Starostwie Powiatowym. Wśród kolejnych jest przebudowa fragmentu ul. Słowackiego pomiędzy rondem a ul. Kochanowskiego, gdzie uregulowane zostaną m.in. chodniki, a także przebudowa skweru przed szpitalem u zbiegu ul. 3 Maja i Grzybowo. Koszt pierwszej z inwestycji wynosi po stronie Powiatu 200 tys. złotych (plus środki z miasta), a w przypadku drugiej - 570 tys. złotych. Kwestia skweru pozostaje jednak dyskusyjna, gdyż niejednokrotnie podnoszone już były głosy nad koniecznym uregulowaniem komunikacji w obszarze całej ul. 3 Maja.

Ponadto tym roku zrealizowane mają zostać także chodniki mi.in. w Skrzetuszewie, Jarząbkowie, Kąpieli, Karniszewie, Goślinowie i Miatach. Dodatkowo inne inwestycje drogowe przewidziano m.in. w Lednogórze, Witkowie, Obórce.

8 komentarzy

 • Link do komentarza Mieszkaniec osiedla czwartek, 19 maja 2022 13:35 napisane przez Mieszkaniec osiedla

  PanieMieszkaniec z Puztachowskiej. Pan chyba nie wie kto wokół sprawy chodzi. Rada Osiedla, gdzie przewodniczącym Rady jest wspaniały przez Pana Radny i to dzięki niemu ul. Pustachowska w końcu będzie robiona. Co roku wysyłane są pisma do starostwa o remont ul. PUSTACHOWSKIEJ. To Starostwo zawsze negatywnie podchodziło do sprawy . Teraz udało nam się pozytywnie sfinalizować przebudowę drogi.
  Ciekawe co Pan Panie Mieszkańcu ul. Pustachowskiej zrobił w tej kwestii bo z tego co wiadomo to codziennie Pan pokonuje dość długi odcinek drogi bo aż do ronda aa Rada Osiedla odPania nie otrzymała rządnego pisma w związku z przbudową wspomnianej ulicy.
  Żeby wymagać najpierw trzeba coś od siebie dać.

 • Link do komentarza wilk środa, 18 maja 2022 17:53 napisane przez wilk

  Projekty i plany w tym komuna rządząca w Gnieźnie jest dobra,a co z dziurami na tych ulicach i innych,będą nadal do tego czasu ?????? W biurze czy swoim domu też macie takie dziury ????? Jak pisałem już wiele razy,wszyscy won !!!!

 • Link do komentarza Do mieszkaniec z Pustachowskiej wtorek, 17 maja 2022 15:58 napisane przez Do mieszkaniec z Pustachowskiej

  Kiedyś była interpelacja w tej sprawie:

  https://bip.powiat-gniezno.pl/Download/get/id,83485.json

  Niestety najczęściej tak bywa, że pudrowanie kamienic i malowanie asfaltu na zielono mają swój zaczątek jak zbliżają się wybory, które zapewne już niebawem, co widać w mnogości komunikacyjnych pomysłów.

  A swoją drogą jazda po muldach to dyscyplina sportowa, zatem w ramach promocji Gniezna zawody mogą odbywać się na ulicy Pustachowskiej , a wręczenie nagród na Rondzie Olimpijczyków, infrastruktura prawie tak samo dobra ;)))

 • Link do komentarza Magda poniedziałek, 16 maja 2022 12:15 napisane przez Magda

  Mogli by w końcu wyremontować ulicę Żabią

 • Link do komentarza trąba poniedziałek, 16 maja 2022 10:12 napisane przez trąba

  Skwer za pół miliona, a chodniki powiatowe zasyfione i krzywe w centrum Gniezna. No przecież to jest kpina!!

 • Link do komentarza Tadzio sobota, 14 maja 2022 22:25 napisane przez Tadzio

  Przebudowa skweru. Serio?

 • Link do komentarza Mieszkaniec z Pustachowskiej sobota, 14 maja 2022 20:33 napisane przez Mieszkaniec z Pustachowskiej

  WOW. W końcu ktoś zainteresował się ulicą Pustachowską ! Reprezentatywna ulica dzielnicy. Dziury, łata na łacie oraz góry i doliny.
  Panie radny z Pustachowy. Czerwona kartka za działanie. Może w końcu coś się zmieni. Mam taką nadzieję. A panu Jurkowi już dziękujemy za nadgorliwość i aktywność.

 • Link do komentarza Mieszkaniec z Pustachowskiej sobota, 14 maja 2022 20:32 napisane przez Mieszkaniec z Pustachowskiej

  WOW. W końcu ktoś zainteresował się ulicą Pustachowską ! Reprezentatywna ulica dzielnicy. Dziury, łata na łacie oraz góry i doliny.
  Panie radny z Pustachowy. Czerwona kartka za działanie. Może w końcu coś się zmieni. Mam taką nadzieję. A panu Jurkowi już dziękujemy za nadgorliwość i aktywność.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane