Jesteś tutaj:Gospodarka ZOL zakończył rozbudowę wartą ponad 2 mln złotych
środa, 26 stycznia 2022 10:08

ZOL zakończył rozbudowę wartą ponad 2 mln złotych

 

Gnieźnieński Zakład Opiekuńczo–Leczniczy jest już gotowy, by otworzyć nowe pomieszczenia dla swoich podopiecznych.

Po uzyskaniu zgody na użytkowanie, w budynku ZOL-u o powierzchni użytkowej około 500 metrów kwadratowych, zamieszka docelowo 185 podopiecznych. Jak podkreślała dyrekcja na podjęcie ostatecznej decyzji dotyczącej rozbudowy, wpływ miały dwa czynniki: to przede wszystkim potrzeby pacjentów i konieczność zwiększenia ich komfortu, między innymi poprzez zmniejszenie ilości osób w pokojach, a także gwarancja zrealizowania prac w terminie dzięki zapewnionemu finansowaniu.

Rozbudowa Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego była przedsięwzięciem, które finalnie umożliwia stworzenie kompleksowej i spójnej placówki. Dzięki inwestycji w budynku funkcjonować będą między innymi sale chorych z częścią sanitarną, gabinety dla pracowników medycznych oraz sale rehabilitacyjne i dział farmacji. Jednopoziomowy budynek jest w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych. Wykonawcą prac była firma Orlikon z Poznania. Wartość wykonanych prac wyniosła 2,2 mln złotych.

ZOL jest obiektem zamkniętym, świadczącym całodobową, stałą opiekę dla osób niezdolnych do samodzielnego życia. W obiekcie zlokalizowane są oddziały o różnym zakresie opieki - od najcięższych przypadków osób leżących nieporuszających się samodzielnie, do osób samodzielnie poruszających się, ale wymagających stałego nadzoru. W rozbudowywanej części wydzielono sale dla chorych o mniejszym stopniu upośledzenia, poruszających się samodzielnie.

 

6 komentarzy

 • Link do komentarza Tomasz niedziela, 30 stycznia 2022 10:21 napisane przez Tomasz

  A nie tak dawno miał być zlikwidowany? Takie ,,jaja"tylko w Gnieźnie.

 • Link do komentarza mieszkaniec czwartek, 27 stycznia 2022 12:48 napisane przez mieszkaniec

  Czy chodzi o ul. Orzeszkowej? To bardzo dobry zakład!

 • Link do komentarza Anna czwartek, 27 stycznia 2022 10:59 napisane przez Anna

  Przy ul E. Orzeszkowej

 • Link do komentarza ciekawa środa, 26 stycznia 2022 22:38 napisane przez ciekawa

  Czy Ci chorzy mogą samodzielnie wychodzić na spacery do parku szpitala Dziekanka ?

 • Link do komentarza obywatel RP środa, 26 stycznia 2022 18:26 napisane przez obywatel RP

  co z tego skoro lekarze chcą leczyć tylko zdrowych

 • Link do komentarza Jankowski Hieronim środa, 26 stycznia 2022 12:19 napisane przez Jankowski Hieronim

  Gdzie jest ten zakład ?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane